Kayıt Ol

The Orc King [Ork Kral] - Kapak ve Tanıtım Yazısı

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle

R. A. Salvatore’nin Eylül 2007′de yayınlanan ve ülkemizde Haziran - Temmuz aylarında Laika Yayıncılık tarafından çıkacak olan The Orc King - Transitions 1 (Ork Kral - Dönüşümler Serisi 1) kitabının arka kapak yazısını üyelerimizden Ozancan (Ozancan Demirışık) sizler için çevirdi! Ayrıca yüksek çözünürlüklü kapak resmini de aşağıda bulabilirsiniz.

İşte Ork Kral arka kapak yazısı;

Alıntı
Drizzt geri dönüyor ve dünyanın sureti sonsuza dek değişiyor!

Mithril Salonu’nun cüceleri ve yeni kurulmuş Bol-Ok Krallığı’nın orkları arasındaki zoraki barış pek uzun sürmez. Obould’un emri altında toplanan ork kabileleri cücelerle savaşa girişir ve Bruenor, onu az kalsın öldüren ve inşa edilmesi için çaba gösterdiği her şeyi neredeyse yok eden savaşı sona erdirmeye karar verir.

Fakat bu, Dünyanın Omurgası’nda kılıçlar ve çekiçlerle daimi barışı getirmekten daha fazlasını gerektirecektir. İki tarafın güçlü fertleri, birbirlerine karşı bakış açılarını değiştirmek zorunda kalabilir. Konuşmaya başlamaları gerekebilir.

Ve bu hiç de kolay olmaz…

Dil: İngilizce
Yazar: R. A. Salvatore
Sayfa Sayısı: 416 Sayfa
Yayınevi: Wizards of the Coast (Eylül 2007)

Yüksek çözünürlüklü kapak resmi için tıklayın!

Not: Çok yakında kitap ön okuması Kayıp Rıhtım’da !!!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Orc King [Ork Kral] - Kapak ve Tanıtım Yazısı
« Yanıtla #1 : 21 Nisan 2009, 13:57:41 »
Hani bitmişti bu seri? Adam yeni bir üçlemeye başlamış :P. Kabak tadı vermeye başlayabilir daha fazla uzarsa.

Bence kitapta şu olur, Drizzt Orc tanrısı olur çıkar. Belki ilerki kitaplarda bir Lich King tadında güçle yozlaşır,sapıtır falan filan böylece kötü biri dahası kötü bir tanrı olabilir.

Kapak resminde saldıran Drizzt çok haşin çıkmış. Ama palalara dikkat ederseniz iyi çizilmişler gerçekten.

Driztt evlensin artık! Evinin erkeği çocuklarının babası olsun xD. Yarı-drow yavruları olsun! Kendi gibi mor gözlü ama esmer xD(Drizzt zenci oluyo bu durumda), koşturan çocukları... Şaka bir yana, hakkaten Drizzt'ten sonra bu seri ,Ejderhamızrağı'nın 2.Nesil kitabı gibi devam eder mi?
Ama bu seri Drizzt üzerinde döndüğü için bu zor görünüyor.

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2009, 14:31:40 »
Bence Wizards'ın altın yumurtlayan tavuğu kesmeye niyeti yok. Salvatore ölene kadar devam ettirirler (ki Salvatore halinden memnun görünüyor), hatta o ölünce bile başka bir yazara devredebilirler. Sonuçta hakları tamamen Wizards of the Coast'ta.

Kabak tadı verdiği ise doğru. Bence Avcının Kılıçları da gereksizdi.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2009, 19:03:53 »
Alıntı
Drizzt geri dönüyor ve dünyanın sureti sonsuza dek değişiyor!

Aman aman. Nedense hiç şaşırmadım.  :=)

Do'Urden'in Maceraları Serisi'ndeyim henüz. Yine de bundan sonraki ilk sipariş listemde en az 3-4 adet UD kitabı olacak eminim. :)

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Nisan 2009, 19:34:06 »
Çerezlik kitaplar olarak Yalnız Drow'a kadar kendini keyifle okuttu, ama Yalnız Drow'da ve sonrasında İki Kılıç'ta gerçekten sıkıldım. :)

Ayrıca sırf bu üçlemede dört-beş tane karakterin öldüğü sanıldı ve sonra geri döndüler. Salvatore bu hileyi neden bu kadar seviyor, biri bana açıklasın?  :D

Benim şu sıralar ciddi anlamda merak ettiğim seri, Artemis ve Jarlaxle'ın Kristalin Hizmetkarı sonrası yaşadıklarını anlatan (ki Kristalin Hizmetkarı bu serinin birinci kitabı sayılıyor) Kiralık Kılıçlar üçlemesi. İkinci kitabı "Cadı-Kral'ın Yemini"nin arka kapağını ilk boş zamanımda çevirmek niyetindeyim.

Kiralık Kılıçlar serisi Laika tarafından çevrilecek ama henüz yayın programında yok. Örümcek Kraliçe'nin Savaşı ve Ruhban Serisi'nin sonrasına bıracaklar görünüşe göre. :(

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Nisan 2009, 19:42:29 »
Çerezlik kitaplar olarak Yalnız Drow'a kadar kendini keyifle okuttu, ama Yalnız Drow'da ve sonrasında İki Kılıç'ta gerçekten sıkıldım. :)

Ayrıca sırf bu üçlemede dört-beş tane karakterin öldüğü sanıldı ve sonra geri döndüler. Salvatore bu hileyi neden bu kadar seviyor, biri bana açıklasın?  :D

Benim şu sıralar ciddi anlamda merak ettiğim seri, Artemis ve Jarlaxle'ın Kristalin Hizmetkarı sonrası yaşadıklarını anlatan (ki Kristalin Hizmetkarı bu serinin birinci kitabı sayılıyor) Kiralık Kılıçlar üçlemesi. İkinci kitabı "Cadı-Kral'ın Yemini"nin arka kapağını ilk boş zamanımda çevirmek niyetindeyim.

Kiralık Kılıçlar serisi Laika tarafından çevrilecek ama henüz yayın programında yok. Örümcek Kraliçe'nin Savaşı ve Ruhban Serisi'nin sonrasına bıracaklar görünüşe göre. :(

Salvatore bunu yaparak okuyucuyu "salak" yerine koyuyor. Bunu ilk önce Wulfgar'la yaptı çünkü. O zaman güzeldi,etkilyiciydi. Şimdi ise kendini tekrarlıyor,bu da okuyucuyu iter. Ölüyosa ölsünler. Weis çatır çatır öldürdü valla! Sturm öldüğünde ben geri döner diye 3 kitap bekledim ama gelmedi :(... Amber ve Küllerin başında Salvatore'un bir ayzısı vardı, orda Weis'e olan hayranlığıı anlatmıştı. E örnek al kardeşim o zaman.
Salvatore'un yolu yol değil. Okuyucuyla eğlenmeye başladı. Drizzt güzel bir karater. Drowlar zaten başlı başına harika. Ama bundan ekmek akzanmayı tam başaramadı. Unutulmuş Diyarlar giderek piyasa kitabı oluyor, baş tacı değil. Tahtı kaptırdı. Dans eden palalar bir zaman sonra fişi çekilmiş dönmedolap gibi ortada kalacak,durcak. Bende söylemesi(öngörüm bu).

Bir de Ozancan,
Şu söylediğin kitaplara baktım ben. Kapakları hoşuma gitti, bende bu kitapalrı ilk  belirttiğin yazının altına kapak resimlerini koydum :P. Başkaları da bakabilir. Özellikle şu Cadı-Kral olan oldukça güzel bir çalışma.
(bir de orda bir bayan :P. Kim acaba?)

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Nisan 2009, 19:47:33 »
Doğru söylüyorsun, öyle karakterleri durmadan öldürüp diriltmek okuyucuya saygı duymamak demektir. Rowling'in Sirius'u getirmesini de bekleyen çok kişi oldu ama ben böyle bir şey olmayacağını baştan tahmin ediyordum (ve umuyordum), Rowling serinin son kitaplarında bazı hatalar yapmış olabilir ama bu kadarını yapacak kadar saygısız bir yazar değildi. Salvatore ise bunu hep yapıyor. :)

Yalnız Wulfgar'ın dönüşünün Wizards of the Coast'un baskısıyla olduğu söyleniyor yoğun biçimde, uzun zamandır.

Yine de diğerleri kendi eseri. :P

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Nisan 2009, 18:30:11 »
Hımmm.. Bende Drizzt' e hiç şaşırmadım :P