Kayıt Ol

Xasiork Ölümsüz Öykü Kulübü, Sıfır ve Ölümsüzlük Öyküleri

Çevrimdışı Xasiork

• *
  • 10
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle

Xasiork Ölümsüz Öykü Kulübü'nün genç ama sağlam kalemleri, ölümsüzlük hakkında yazdı! Kimi getirdiği yalnızlığı anlattı, kimi yarattığı üstünlüğü betimledi, kimi de yol açtığı trajikomik durumları anlattı bu kitabın sayfalarında... Usta yazar Sadık Yemni'nin katılımı ve önsözüyle beraber on yazarın on öyküsüyle şekillenen "Ölümsüzlük Öyküleri"ni beğeneceğinizi umuyoruz.

"Hayal gücü, evreni kuran zemberektir. Big Bang eşsiz bir zihnin ani bir ilham çakımı olabilir mi? Ölümsüzlük Öyküleri'ni okumada engin kanatlar ve uçsuz bucaksıza varan farkındalık genleşmeleri diliyorum hepinize."
Sadık Yemni

EDİTÖR: OZANCAN DEMİRIŞIK
KAPAK TASARIMI: İLKAY KALKAN
SAYFA SAYISI: 182

E-kitabı aşağıdaki adresten indirebilirsiniz:

http://www.xasiork.biz/buyuksalon/index.php?option=com_joomlib&task=view&id=37&Itemid=67

Bir uçak kazası, Öğretim Görevlisi Dize Demirsoy ve Komiser Murat Arıkan'ın hayatlarını 'bilinmez'in zincirlerine hapseder. Gerçekleri örtbas etmek için kurulan komplo, hayal dahi edemeyecekleri kadar muazzam ve detaylıdır. Hayatlarının yeniden şekilleneceği bu umutsuz yolculukta; kendilerini ve birbirlerini tanıyacak, doğal ve doğaüstü arasındaki çizginin giderek inceldiğini fark edecek ve asla unutamayacakları 'şey'lere tanık olacaklardır...

"SIFIR" başlıyor!
İndirmek için http://www.xasiork.biz/buyuksalon/index.php?option=com_joomlib&task=view&id=38&Itemid=67

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ölümsüz Öyküleri bilemem de Sıfır Komplo'yu herkese öneririm. Öyle herşeyin istediğiniz gibi olmadığını gösteren güzel bir hikaye olmuş. Sanırım çıktığı gün okumuşum tek solukta. Öneririm. :D
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Xasiork

• *
  • 10
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler yorumunuz için.
Ölümsüzlük Öyküleri'de tadında, okunası öykülerden oluşuyor. Usta yazar Sadık Yemni'nin de katıldığı bir proje.
Keyifli okumalar.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Sıfır'ın bir kısmını(hatta yarısını) okumuştum, gerçekten güzeldi. Sonrasında attığım formatla unutuvermişim bunu. Güzel bir hatırlatma oldu, yeniden indirip okumaya devam edeceğim. Teşekkürler. :)

~

Nihayet bitirebildim. İlk yorumum çok fazla sorunun ve çok az cevabın olduğuydu. Yine de zevk alarak okudum, 15 Mayıs'ı merakla bekliyorum. Ama 1 Haziran'ı daha bir merakla bekliyorum. :P

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
Son gelişmeler ışığında 1 Haziran'ı çifte merakla bekleyebilirsin, çünkü ikisi de o tarihte yayınlanacak. :)

"Komplo"da çok fazla soru ve çok az cevap olduğu doğru ve ikinci bölümde de cevaplara erişileceğini söyleyemem ama 4. bölüm "Tabiat Muhafızları"nda beklediğiniz tüm cevapları hatta belki de daha fazlasını bulacaksınız.

2. ve 3. bölümse bağımsız maceralar  ama oldukça keyifli olacaklarını söyleyebilirim. Şahsi kanaatim, geçtiğimiz günlerde tamamladığım 2. bölüm "Oyun Bitti"nin ilkinden daha iyi (çok daha iyi) olduğu.

Ve SIFIR dışında Cehalete Karşı Xasiork'a dönersek...

Son bölüm "Ölümsüzler"in altı sayfalık ön okuması, aşağıdaki adresten PDF formatında indirilebilir:

http://www.dosya.tc/_l_ms_zler.pdf.html

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ah bu haksızlık.

Ama ön okuma oldukça başarılı olmuş. 3 ay beklediğimize kesinlikle değecek gibi. Tüm bunların nasıl sonlacağını çok merak ediyorum. :)

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
Xasiork 1. Kocaeli Kitap Fuarında   

Kocaeli Büyükşehir belediyesinin düzenlediği, Genel Koordinatörlüğünü Kırmızı-Beyaz'ın yaptığı, reklam koordinatörlüğünü İlke Ajans'ın (Bahadır İçel) üstlendiği 1. Kocaeli Kitap Fuarı başlıyor.

Xasiork yazarlarının "Türk Fantastik Edebiyatının Gelişimi ve Yükselişi" sempozyumuna katılacağı fuar; 30 Mayıs ile 7 Haziran arasında gerçekleştirilecek. Fuar boyunca imza günleri, panel, sempozyum ve söyleşiler gerçekleşecek.

Ölümsüz Öykü Kulübü yazarları Funda Özlem Şeran, Ömür Özcan, Kadim Gültekin, Serdar Yıldız ve Diyar Zirek, fuarın yedinci günü; 5 Haziran Cuma saat 14.00'de "Türk Fantastik Edebiyatının Gelişimi ve Yükselişi" adlı panelde konuşacaklar...

Fuar bilgilerini aşağıdaki linkten alabilirsiniz:

http://www.kocaelikitapfuari.com/

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Hakan abi gider gezer. Bize de güzel güzel anlatır olanları eminim ki. :P Xasiork'u böyle çalışmalarda görmek çok güzel. :)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
Ayın 25'inde falan sitede duyurusunu yapacağız fuarın, fakat panelin Cuma olması benim açımdan kötü olmuş, işim dolayısıyla anca Pazar günü gidebileceğim çünkü.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle

"Birazdan okuyacağın Oyun Bitti'de yepyeni bir macera karşılayacak seni. Serimi, düğümü ve çözümüyle tastamam bir fantastik-polisiye öyküsü bu. Önlenemeyen katliamlar, suya düşen umutlar, öte-âlemden gelen tuhaf yaratıklar, iyiler ve kötüler, ölümler ve kurtarışlarla örülmüş harikulade bir kurgu...

Birim Sıfır'ın üyeleri Dize Demirsoy ve Murat Arıkan hayatları pahasına ilk görevlerine atılıyorlar ve bize de onları kalp çarpıntılarıyla izlemek kalıyor."

GÖKCAN ŞAHİN

YAZAR: OZANCAN DEMİRIŞIK
ÖN OKUMA: GÖKCAN ŞAHİN
SON OKUMA: SADIK YEMNİ
KAPAK TASARIMI: İLKAY KALKAN
SAYFA SAYISI: 167

E-kitaba aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:

http://www.xasiork.biz/buyuksalon/index.php?option=com_joomlib&task=view&id=40&Itemid=67