Kayıt Ol

Küçük Vampir

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • Rom: 4
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Küçük Vampir
« Yanıtla #15 : 28 Ekim 2009, 19:02:50 »
İlginç ve tatlı  bir  seriye  benziyor...
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 28 Ekim 2009, 19:04:32 »
İsmini daha öncelerde de duydum ama her zaman ki gibi okumak kısmet olmadı; merak ediyorum...

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 28 Ekim 2009, 19:48:42 »
Güzel ve komik bir şeye benziyor.En kısa zamanda okumak istiyorum.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 28 Ekim 2009, 19:53:36 »
İsmini daha öncelerde de duydum ama her zaman ki gibi okumak kısmet olmadı; merak ediyorum...

Okumadıysan emin ol çok büyük zarardasın :=). İnsanlar bunu küçük yaşlarda okur ve büyüdükçe okumaya devam ederler :D. Şu an yeni çıkan kitaplarını almak gibi düşüncelerim var :D.
Kaç yaşına gelse de insan, Küçük Vampir'den aldığı tadı bırakamıyor.(ben küçükken bunun 20 tane değil 10 tane kitabı vardı :P. Atmıyorum hee aynen böyleydi ;) )

İlginç ve tatlı  bir  seriye  benziyor...

Öyle öyle   :melk. Bu tanıma çok uygun bir seri. Piyasada birçok vampir serisi var ama sadece bir tane Küçük Vampir mevcut :D.

Güzel ve komik bir şeye benziyor.En kısa zamanda okumak istiyorum.

Kurgusu ve anlatımı da gayet güzel olunca kaçırmak büyük pişmanlık doğurabilir ileride ;)

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 28 Ekim 2009, 19:57:38 »
Okumadıysan emin ol çok büyük zarardasın :=). İnsanlar bunu küçük yaşlarda okur ve büyüdükçe okumaya devam ederler :D.
Ah evet benim için tüm kitaplar böyle oluyor ama madem sen de böyle diyorsun; geç olsun güç olmasın okuyacağım :)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #20 : 29 Ekim 2009, 13:40:27 »
Ah evet benim için tüm kitaplar böyle oluyor ama madem sen de böyle diyorsun; geç olsun güç olmasın okuyacağım :)

Ben de aşağı yukarı senin yaşlarındayken tanışmıştım bu seri ile. Bence de mutlaka okumalısın. "Küçük Vampir" içerisinde göründüğünden çok daha fazlasını barındıran bir seri. ;)

Çevrimdışı Kharas

• **
  • 53
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 02 Aralık 2010, 22:16:09 »
Alacakaranlık hayranlarına zorla okutulması gereken kitap dizisi! Şahsen Alacakaranlık tuzağına düşmüş, düşürülmüş genç beyinlerin elinde bu salgın hastalık gibi dolanan seriyi alıp ellerine Küçük Vampir'i tutuşturuyorum. En azından yazarı yazarlık yapmış!
Anlatılan vampirler bildiğimiz türden. Yeni nesil vampir nedir bunlardan öğrensin diye bir kampanya başlatacağım üşenmezsem. Küçük Vampir'in adında "küçük" geçiyor diye burun kıvıran ve kendilerinin de küçük olduğunu bildikleri için seriden itinayla kaçan büyüme kompleksli çocuklarımız gerçek bir hayal dünyasından da uzak kalmış oluyorlar. (Bu cümleyi nasıl kurdum? Hayır bir kere daha yazmam, kendimde o potansiyeli görmüyorum)
Zorla okutulmalı çocuklarımıza. Ellerine cetvelle vurulup Alacakaranlık denilen şuursuz kitap düşürülmeli "şakacıktan vurdum" denerek boş kalan ele Küçük Vampir yerleştirilmeli. Maksat, topluma faydalı, hayalgücü yüksek ve yaşını yaşayan çocuklar kazandırmak.

Rügider ve Anton'un maceraları gerçekten çok eğlenceliydi. Anton'un vampirler arasına karışmak için kılık değiştirmesi, yakalanıp ısırılacak diye tırnaklarımızı kemirmemiz bir eşi daha olmayan anlardı. O Anton yakalanacak diye koltukta az mı tepindim. Hayır ben tepinince çocuk yakalanmayacak mı? O da ayrı bir konu tabi. Neyse, bu serinin her bir kitabı kişiyi okumaya teşvik de eder aynı zamanda. Vampirlerle yakınen tanışmamı sağlayan bir seridir de.

Secret Cake

« Yanıtla #22 : 03 Ağustos 2011, 19:39:09 »
Küçükken "Kitap Okuyor" isimli kitabını okumuştum, tabii 8.kitapmış hiçbir şey anlamamış olsam da gayet beğenerek ve eğlenerek okuduğumu hatırlıyorum. :D

Çevrimdışı Eco

• **
  • 143
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 21 Şubat 2012, 22:06:51 »
"Küçük Vampir Taşınıyor" u okumuştum. Baya küçüktüm ya, devamını bulamayacak kadar :) Galiba bir alışveriş merkezinde kitapların yanından geçerken gördüm ve bunu istiyorum deyip almıştım. Kitabın arkasındaki tavşanın dondurulmuş salamla vampiri dövmesini de hiç unutmadım :) 

Rabbul samae, fecal rajae
Fe aynaha aral hayati
Ati elaica men hazal caouni
Arjouca rabbi, labbi nadae

Çevrimdışı queenhunter

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 24 Kasım 2012, 20:08:51 »
Ben küçükken karaborsaydı bu seri. İlk 10'u geçtim, 2. kitabı bulsanız şükrederdiniz. 3. sınıfa falan gidiyorum, ilk kitabını ablamın dolabında bulup aşık olmuştum, ama gerisini bulamadım. Herkes 10'a kadar var diye bilirdi, ben de öyle. Sonradan sınıf arkadaşımın abisinde 16'ya kadar tüm kitapların olduğunu öğrenmiştim. Kıza 1 günlük abisinden seriyi çalması için öyle yalvarmıştım ki, alıp gelmişti, ve ben okuldan çıkıştan sabaha kadar, 2'den 16'ya kadarki tüm kitapları bitirmiştim. Herhalde iman gücüyle okumuş olmalıyım, yoksa 3. sınıfa giden çocuğu bırakın yetişkin bir insanın okuyamayacağı bir sayfa sayısıydı o. Kitaplığıma kitaplar sığmaz oldu ama hiç çıkarmadım kitaplığımdan seriyi, hala da duruyor kitaplığımın bir köşesinde. Çocukluğumun okuma aşkını oluşturan temel kitap Küçük Vampir'dir benim. Hala arada bir açıp favori olanlarını okurum. Alacakaranlık'a konu, anlatım biçimi, ve vampir ritüelleri bakımından da gayet bin basar, ciddiyim bu konuda.

Bu arada ilgilisi varsa Dehşet Gecesi ve Son Değişim bende var. 18'e kadar sanıyordum, 1-2 sene önce D&R'da buldum, hala D&R'da bulunuyordur muhtemelen. Hele Bıçkın'ı seven kesim için -ben de dahil olmak üzere- Son Değişim ilaç niteliğinde.

Çevrimdışı Kuzen

• **
  • 123
  • Rom: 1
  • http://kaldirimfaresi.blog.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 25 Kasım 2012, 14:57:07 »
 Adamım küçük vampir :D Çok da güzel seriydi ne çok korkardım Dorothy Teyzeden. Kabus bile görmüştüm. Bir de karanlıktan korkan küçük vampir vardı okumayı onunla öğrenmiştim .
A. Umi

Çevrimdışı Neverwinter

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 21 Temmuz 2016, 19:58:51 »
2015'te 21. ve son kitabı da çıktı sanırım.Bunu Türkiye'de çevirmezlerse gerçekten ayıp olur.Anton'un vampir olup olmamayı seçtiği bir kitap çünkü.

http://www.rowohlt.de/e-book/angela-sommer-bodenburg-der-kleine-vampir-und-die-frage-aller-fragen.html

Çevrimdışı Neverwinter

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 27 Temmuz 2016, 03:41:27 »

Orjinal adı "der kleine vampir" olan ve Angela Sommer Bodenburg tarafından yazılan bir çocuk kitabı serisi. Şu ana kadar 20 kitaba ulaşan ama biz küçükken 10 kitabı Türkçe'ye çevrilmiş olan seridir kendisi.

Peki nedir bu seri?

Anton yalnız bir çocuktu ve korku hikayeleri okumaya bayılır. Hele ki vampir hikayelerini. Bir gün penceresinden gelen bir vampir çocukla hayatı değişir. 
Yalnızlığı o gün öyle bir değişir ki, yeni bulunduğu ortam itibariyla hayatı alt üst olur. Artık en yakın dostu Rudiger adından fırlama bir çocuk vampirdir.
Hayatı vampirler ve ailesi arasında sıkışan Anton, hem Rudiger'in kana susamış bazı aile üyelerinden(bkz Dorothy teyze. tam psikopattı) ya da onu seven bağlanan vampirlerle ilginç bir hayata başlar. Rudiger'in kız kardeşi olan Anna ise (o da vampir) Antona'a deli gibi aşıktır.
Anton'Un ailesi Rudiger'i tanımakta ve onun Anton'un arkadaşı olduğunu bilmektedir. Tabii bir vampir olduğunu değil ;). Ayrıca, Anton hiçbir zaman, neden Rudiger'in öyle bembeyaz bir teni ve üstünden hiç çıkarmadığı yırtık pırtık bir pelerinle gezdiğini açıklayamaz.

İlginç tiplemelere bakacak olursak;

*En başta, macera peşinde koşan ve çoğu zaman Anton'un bir ölümlü olduğunu unutarak onun başını belaya sokan Rudiger var.

*Ergenlik çağında vampir olan ve bu yüzden sesi bir incelip bir kalınlaşan, Rudiger'den beter bir abi var ki akıllara zarar :). Tam bir serseridir kendisi. Adı da Bıçkın (unutmuştum Darly söyledi).

*Anna ise Rudiger'in küçük kızkardeşidir ve henüz vampir dişleri tam çıkmadığı için sütle beslenmekte ve emzik emmektedir. Ama kitabın ilerleyen sayılarında bu durum değişir.(hatta Anton da ondan hoşlanmaya başlıyor).Emzik emmesi onun bebek olduğunu göstermiyor ama. O da çocuk vampir.

*Dorothy teyze ise psikopat bir aile üyesi. En kana susamışlardan biri ve Anton ona yakalanmasın diye Rudiger ile Anna bin bir türlü takla atmaktadır.

*Bu da yetmezmiş gibi, mezarlık bekçilerinin hemen hepsi bir vampir avcısıdır. Kargaburun adlı bir bekçi ise, Rudiger ve ailesinin korkulu rüyasıdır.

Bunların dışında, bir avcı tarafından öldürelen eniştemin pelerini Anton'a Rudiger tarafından verilir ve böylece, Anton da bir vampir gibi uçmaya başlar. Ama uçması, Kargaburun'un onun da bir vampir olduğundan şüphelenmeye başlamasına neden olur. Artık o da avın küçük bir parçası olur. (sadece uçarken dikkat etmelidir)

Anton çok çekiyordu bu Rudiger'den xD. Çocuğun başına gelmeyen kalmadı bu vampirler birlikte. Onsuz bir gün bile geçiremiyor. Tatile gittiklerinde bile Rugider ondan önce giidp onu beklemeye başlıyor :).

Çok ilginç bir bağımlılık yapıyor insanda. Bu seriye çocuk kitabı dedim ama yalan :P. Büyükler de çocuklar kadar okuyor. Hatta genelleme şöyle, çocukken okunmaya başlıyor bu seri. Sonra, yenileri çıkınca(yaş geliyor 20 ve üstüne bu sırada) o zaman da alıp okunmaya devam ediliyor :). Feci bir bağımlılığı var. Her kitapta da ayrı bir macera geçiyor. Birbirleriyle bağlantılı değiller.

Kitaplarına bakacak olursak;

Hocam bu seriye benzer başka bildiğiniz seri yada seriler var mı?Bu serideki vampir anlatımı ve samimiyeti hiçbir vampir romanında bulamıyorum maalesef.