Kayıt Ol

Harajuku Kızlar

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Harajuku Kızlar
« Yanıtla #15 : 19 Haziran 2009, 22:45:00 »
Çok anime izlemek böyle etkiler yapmış demekki yılalr içinde. Hayır animeleri çok sevmeme rağmen, anavatanındaki etkisi beni farklı düşüncelere itti :). Resmen anime karakteri gibi giyinmişler.
Hatta 6.v7. resimde, her ikisinde de solda olan kızların giyinişini Death Note'daki Misa'ya benzettim xD.

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 19 Haziran 2009, 23:02:00 »
Erkek yok falan diyosunuz da dikkatli bakın vardır kesin xD Ayrılamıyo genelde Harajuku erkek ve dişisi. Onun dışındaa hoş yani severim ben Cosplay Harajuku falan. Eksprezyonizm sonuçta.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #17 : 20 Haziran 2009, 03:21:44 »
Anime ile insanlar arasında karşılıklı etkileşim var Japonya'da, harajuku'lar ile cosplayerlar çok farklı bu aşamada. Cosplayer yapan kişiler belli bir animenin belli karakterine bürünürler ve bakınca "hmm <karakter>'e 10 üzerinden şu kadar benzemişsin" diyebilir anime sever biri. Ancak harajukular kendilerine özgü ve nispeten gothic-cyberpunk karması ^^ onların animelerden etkilendiği fikrinden çok ben, prodüktör ve karakter tasarımcılarının onlardan etilendiğini düşünürüm çünki 1990 dan önce fırfırlı etekler giyen yada dantelli elbiseler ile karşımıza çıkan anime karakterleri yoktu (bir tane bile örnek bulunamaz) sonradan bu zevk gelişti. Oysa Harajuku'lar da aynı zamanda ortaya çıkmış bir fenomen. Bir etkileşim var yani kesinlikle, ama karşılıklı.

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 21 Haziran 2009, 21:27:30 »
Falan dedim zaten, bi bağlantı kurmadım. Neyse çok bilgimin olmadığı konulara şeyetmiyim ben. :bonus