Kayıt Ol

Prince of Persia (Film)

Çevrimdışı Shinigami

• **
  • 166
  • Rom: 2
  • There is nothing about me
    • Profili Görüntüle
Ynt: Prince of Persia oyunu film mi oluyor ???
« Yanıtla #30 : 24 Aralık 2009, 15:58:46 »
Fragmanı beğendim. Prens rolü Jake Gyllenhaal'a yakışmış. Oyun serisinde tattığım büyük zevki İnşallah filmde de tadabilirim. :)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Prince of Persia (Film)
« Yanıtla #31 : 21 Mayıs 2010, 16:34:42 »
Gün itibariyle gösterime girmiştir. Giden arkadaşlardan yorumları heyecanla bekliyoruz!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Ropinie Hystria

• **
  • 171
  • Rom: 10
  • Aut viam inveniam aut faciam
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 21 Mayıs 2010, 16:44:48 »
Eveet, gösterime bugün girdiyse, tahminen Ocak gibi Düzce'de olur, söz veriyorum Ocak'ta bu konuya ikinci mesajımı atacağım :P

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 21 Mayıs 2010, 17:37:50 »
Hmm geldiyse ben bu akşam gideyim bakiim. 3D olma şansı varmıymış acaba bi bakiim

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 23 Mayıs 2010, 09:53:36 »
Evet gittim ve gördüm. Konu güzel oyuna sadık kalmışlar gibi fakat sağda solda çatıda zıplamalar ve action sahnelerinde kullanılan tekniklerin çoğu 'Assasin's Creed' den alıntı olmuş. Yani film kısaca Assassin's Creed ile Prince of Persia Karışımı bir film olmuş. Hikaye güzel dövüş sahneleri güzel ve Assassin lerin ataları olan Haşhaşinler ise 10 numara olmuş. Prenses'e diyecek lafım ise yok sadece 'Bir kez olsun söylentiler doğru çıktı!' diyorum. (Filme gidince anlarsınız)  :)  Ben filmi beğendim. Görsel açıdan Alamut şehrinin dıştan görünüşünde kullandıkları efektler biraz zayıf olsa da emek harcanmış bir yapım. Herkeze tavsiye ederim.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #35 : 24 Mayıs 2010, 12:40:26 »
Şimdi heyecan bastı işte. Olmuş demek ha? olmuş! Hemen gitmem lazım bu filme :)

Assassin's Creed, Prince of Persia'dan ilham alan bir oyun olduğu için çatılardan atlama kısımları can sıkmaz diye düşünüyorum.

Teşekkürler Malkavian...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 24 Mayıs 2010, 17:55:16 »
Evet arkadaşlar, özellikle bir oyun programında da bahsedildi bundan. Assasian's Creed zaten Prensten sonra çıkmış ve ona benzetilerek yapılmış bir oyun. Kesinlikle Prensimizin onu taklit ettiğini düşünmeyin...

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 03 Haziran 2010, 17:00:39 »
Geçen gittim sinemaya, bayağı zorluklarla ama her dakikasına değdi. Ciddi anlamda beklediğimin çok üstünde bir yapım ile karşılaştım. Görsel efektler, oyunculuklar, ortam, o anki durumun yansıtılışı.. hepsi birbirinden güzeldi.

Bir çoğu şu oyunlardaki atlama zıplama olaylarını fazla göremediklerinden yakınıyorlar ama bana sorarsanız gerektiği kadar gösterilmişti çünkü abartılsaydı eminim bu sefer ona göre olumsuz yorumlar olacaktı. Merak ettiğim genelin neden Assasian's Creed oyununa benzettiği bu filmi? Bir sahnesinde Prens Dastan sanıyorum çatıdan çuvalın üstüne düşüuor. Acep ondan mıdır bu oyuna bu kadar çok takıldıkları diye düşünmedim değil.

Lakin her sahnesi başka bir güzeldi yahu. Jake Gyllenhaal ciddi anlamda iyi oyunculuk çıkarmış. Zaten Donnie Darko'da ki rolünden bayağı severim kendisini. (bkz: oyuncuya amcaoğluymuş yaklaşımında bulunmak)

İzlemeyen arkadaşlar hatta oyunu bile oynamamış arkadaşlar güzel ve adrenalin dolu dakikalar geçirmek istiyorlarsa sakın kaçırmasınlar. Tam bekledikleri bir yapım bulacaklar..!

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 03 Haziran 2010, 17:42:51 »
Neden benzettiklerini şöyle söyleyeyim. Prince çatıya çıkıyor ve kamera arkasından dönüp bütün şehri gösteriyor arka planda çalan müzik aynı ve daha sonra alt kata atlamak için çatının uç kısmına geliyor ve arka plandan yine Assasin's Creed de olan şahin sesi geliyor.

Ama tabi bunlar saçma çünkü Prince of Persia zaten bu tip oyunların babası ve Assasin's Creed de sanıyorum emin olmamakla birlikte aynı firmanın ürünü.

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 03 Haziran 2010, 17:46:57 »
Jake Gyllenhaal iyiydi gerçekten. Filmi ben de gördüm. Sonunu iyi bağlamışlar. Ayrıca Prenses'e de The Clash of the Titans'tan aşinaydık. İyiydi bence gayet. Ellerine sağlık herkesin. Paylaşım için de teşekkürler :D

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 03 Haziran 2010, 17:55:05 »
Ama tabi bunlar saçma çünkü Prince of Persia zaten bu tip oyunların babası ve Assasin's Creed de sanıyorum emin olmamakla birlikte aynı firmanın ürünü.

Doğru, ikiside Ubisoft'un oyunları. Zaten Prince Of Persia'nın oynayışı ve o hoplayıp zıplama olayı çok tutulduğu için Prince Of Persia serisinden sonra Assasin's Creed serisi geliştirildi. (Diye biliyorum ben.)
Prince değil Assasin's Creed benzetilme aslında.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #41 : 12 Şubat 2011, 16:22:26 »
Ben Jake Gyllenhaal'in bu karakterin altından kalkamayacağını düşünmüştüm açıkçası, kendisini Donnie Darko, Brokeback Dağı, Zodiac gibi ciddi filmlerde gördükten sonra pek gitmez dedim. Lakin gülmek ne yakışırmış Jake'e de haberimiz yokmuş. Filmden sonra kendisini daha fazlşa fantastik kurgu-komedi karışımı filmlerde görmek istediğimi anladım. Çok başarılı bir Destan olmuş. Hem tipi ile hem oyunculuğu ile.. Ayrıca filmin perde arkalarında, bilgisayar yapımıdır dediğim ya da dublor kullanımıdır dediğim bir çok sahneyi kendisinin yaptığını gördüm bizzat, takdir ettim. Bir oyuncuyu oyuncu yapan karaktere yorumundan parçalar eklemektir bknz Jack Sparrow gibi. Gyllenhaal da bunu yapmış.. Takdir ediyorum. Listeme girdi efendim. :D

Filmin kadrosuna ve başarısına gelirsek. Bir Ben Kingsley hayranı olarak filmi izlemek cidden keyif verdi bana ayrıca Spider Man'in ahtapotonu da buv tarz bir sempatik rolde görmek farklı bir deneyimdi. Film tabi ki bilgisayar oyununu andırıyor en doğalından ama yine bile aksiyonu bir an olsun elden bıraktırmıyor, seyirciyi uyutmuyor. Bu güzel bir özellik. İnsanın canı sıkıldığında açıp tekrar tekrar izleyebileceği The Mummy tarzı bir film.

Kısacası beğendim. :D

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 27 Aralık 2012, 20:29:54 »
Hadi bir polemik yatarayım bari. Bence bu filmin devamı çekilecek. Niye diye sorarsanız -->
Spoiler: Göster
Filmin sonunda açılan Kumsaat'i (bkz. filmin aynı adlı oyununda da vardı ) dünyaya büyük miktarda zamanın kumlarını serbest bıraktı. Ve dikkatinizi çekerim zaman geriye akarken hatırladığım kadarıyla serbest kalan kumlar Kumsaat'ine geri girmedi. 2. oyundan hatırlayanlar varsa Dahaka denilen arkadaşımız ( kendisi zamanın koruyucusu olur ve amacı zamanla oynayanları (?!) bulup onları yok etmektir ) kanımca 2. filmin konusu olacak eğer ki 2. film çekilirse ( umarım olur )
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #43 : 27 Aralık 2012, 21:04:04 »
Bahsettiğin olaydan dolayı o ihtimal benim de aklıma geldi ama yaparlar mı yapmazlar mı, orasını bilemiyorum işte. Filmin gişe hasılatı iyi olsa da eleştirmenlerden pek de iyi not alamadı. Imdb notu da hayli düşük.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 27 Aralık 2012, 21:07:15 »
Dediğin gibi imdb puanı düşük. Ama belli olmaz her şey puan demek değildir. Eleştirmenlerin kötü yorumlamasına karşın filmi sevenler yine de az sayıda değil. Benim fikrim 2. bir film yapacakları yönünde ve eğer yaparlarsa 1. filmden daha iyi yapmaya çalışacaklardır. Ama yine de dediğim gibi belli olmaz.
You can win thousand fights, but you can only lose one!