Kayıt Ol

Prince of Persia (Film)

Çevrimdışı Rhonin

• **
  • 115
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Prince of Persia (Film)
« Yanıtla #45 : 27 Aralık 2012, 21:23:24 »
Madem yeniden yazılınmış bende fikrimi belirteyim çocukken bende oyununu az oynamadım.Hatta ben Ataride bile oynayıp sevdim.Oyun tartışmak gibi olmasın ama şimdi kadar oynayıp zevk aldığım oyunlar arasında PoP-Sands of Time çok üst sıralarda zaten oyunun ikincisi 2005 yılında en iyi aksiyon oyunu ödülü almıştı.

Bende sinemada izledim filmi ve hiç sevmedim keşke girmeseydim bu rezaleti görmeseydim dedim içimden, prensimizin babasıyla dövüştüğü olayı filme aktarmadılar ya ona daha daha üzüldüm.Neyse diyeceğim o ki; bence ikinci bir film yapıp bizim hafızamıza kazınan Dahaka olayını,dahaka dan kaçışları(zor modda gerçektende çok zor) berbat etmesinler .Aynı başka tarafa çekmek gibi olmasın ama aynı Hava Bükücü Avatar için yaptıkları film gibi olmuş.Avatar için yaptıkları film en kötü film ödülü almıştı bence Prens Of Persia da haketti bu ödülü. Herkesin görüşü farklıdır tabiki filmi sevenler elbette vardır ben hiç sevmemiştim şimdi son yazılanlarda görünce giripde bir söveyim dercesine girdim başlığa :)

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 27 Aralık 2012, 21:33:43 »
Senin hayal kırıklığın filmin oyunun hikayesi ile birebir olmaması yüzünden değil mi ? (yanlışsam düzelt lütfen ) bu konuda düşüncene saygı duyuyorum ilk başlarda bende öyle hissetmiştim hatta ( eğer böyle hissetmediysen yalnızım demektir bu konuda ). Ancak şu var ki kitapla filmin konusunun birebir olması demek ya yazılan kitabın filminin çekilmemesi yada çekilen filmin kitabının yazılmaması gerek demektir ( ki genelde bu olmaz, çekilen bir film ardından kitap yazılmaz ). Yani sadece kitabın yada sadece filmin olması gerek demektir. Diğer bir deyişle filmin ve kitabın farklı bir evrende geçtiğini düşünmek ve filmin konusunu buna göre (kitabıyla benzerlikleri dışında) ele almak ve buna göre yorum yapmak en hayırlısıdır diye düşünüyorum.
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #47 : 27 Aralık 2012, 21:39:16 »
Ben de hemen hemen bütün PoP oyunlarını oynadım. Hatta ilk ikisini siyah-beyaz ekranlarda, DOS ortamında oynamıştım (Berhudar olun yavrularım). Film, Sands of Time'ın büyüsünü yakalayamasa da yine de eğlenceli buldum ben. Film olarak, macera olarak eğlenceliydi ama. Bir PoP olarak değil kesinlikle... Beklentiyle alakalı sanırım biraz da. ben sıfır beklentiyle, hoş bir TV karşılaşması sonucu izlemiştim mesela. Hevesle sinemaya gitseydim yorumum nasıl olurdu bilemiyorum.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Rhonin

• **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 27 Aralık 2012, 21:51:45 »
Abi şimdi şöyle bir şey var hani beklenti büyük olurda hayal kırıklığına uğrarsın ya.İşte benden ondan fazlası oldu hayal kırıklığı sonrası filme ısınamamış olabilirim ama ne yazıkki arkadaşlarımın çoğuda benle aynı fikirdeydi.Beraber gitmiştik sinemaya ben öncülük ettim dedim ki 'arkadaşlar ben bunun oyununu falan oynadım filmide heralde güzel olur gidelim dedim' aslında bilerek tarihi falan ayarlamıştım :). Her neyse filmden çıktıktan sonra oyunu oynamayan arkadaşlarım bile beğenmediler filmi bir daha da benle sinemaya gelmediler. Hani macera olarak tercih edilebilir belki, hiç söylemek istemiyorum ama çocuk filmi gibi geldi bana. Zaten hikaye olarak çoğunlukla farklıydı ve bende öyle hissettim khazidhea.Zaten aynı şeyi anlatıp farklılıklar gösteren film-kitap konusu ayrı bir tartışma bence.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #49 : 28 Aralık 2012, 16:05:06 »
Ooo... Seninki bayağı kötü olmuş yahu. Aynı şeyi Blair Cadısı 2 ile yaşamıştım, hala gülüyoruz arkadaşlarla hatırladıkça :) Geçmiş olsun, ne diyeyim?
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Morpheus

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 30 Aralık 2012, 21:14:37 »
arkadaşlar kaç gündür aradığım bi iki film var bulamıyorum..alaaddinin sihirli lambası nı arıyorum bunun filmi var mı acaba ..

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 30 Aralık 2012, 21:53:11 »
arkadaşlar kaç gündür aradığım bi iki film var bulamıyorum..alaaddinin sihirli lambası nı arıyorum bunun filmi var mı acaba ..
2-3 farklı versiyonu var

http://www.imdb.com/title/tt1227762/?ref_=fn_al_tt_4
http://www.imdb.com/title/tt0116756/?ref_=fn_al_tt_1
http://www.imdb.com/title/tt0115491/?ref_=fn_al_tt_3

Ayrıca ayrı bir konu açmanız gerek bu başlık ile yazdığınız filmin alakası yok.