Kayıt Ol

True Blood

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
True Blood
« : 16 Mayıs 2009, 22:37:07 »
Spoiler: Göster

True Blood, 7 Eylül 2008 tarihinde yayımlanmaya başlanan, fantazi içerikli dram türündeki ABD yapımı bir TV dizisi. Dizi yazar Charlaine Harris'in Sookie Stackhouse Serisi veya Güney Vampirleri Serisi olarak adlandırılan kitap serisini temel almaktadır. ABD'de kablolu TV kanalı HBO'da yayımlanan dizi, HBO ile birlikte yapımcı Alan Ball'un Your Face Goes Here Entertainment isimli şirketi tarafından üretilmektedir.[1] Ekim 2008 itibariyle birinci sezonu devam eden dizinin ikinci bir sezonu için de anlaşma sağlanmıştır.[2]

Dizide ABD'nin güneyinde, Louisiana eyaletinde bulunan Bon Temps isimli küçük (kurgusal) bir kasabada vampirler ve insanların birlikte yaşamaya başlaması, aralarındaki etkileşim konu edilmektedir. Dizinin baş kahramanları Sookie Stackhouse (Anna Paquin) isimli telepatik (insanların düşüncelerini okuyabilen) bir garson kız ile aşık olduğu Bill Compton (Stephen Moyer) isimli bir vampirdir.

~

Dizi, 'Gündüz Ölüsü' adlı kitabın dahil olduğu 'Bir Güneyli Vampir Romanı' serisinden uyarlanmış. İlk bölümünü izledim, kitabıyla oldukça paralel gidiyor. Fena değildi, ama Sookie oldukça çirkin yansıtılmış dizide. Ben çok daha hoş bir bayan bekliyordum açıkçası.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
Ynt: True Blood
« Yanıtla #1 : 16 Mayıs 2009, 22:47:21 »
Stephen Moyer - Stephine Meyer benzerlik? Rastlantı? Kasıklara ağrı gierecek derecede bir dalga geçme? Hangisi bilmiyorum ama hoşuma gitti. Konusuda ilgimi çekti açıkcası Vampire: The Masquerade ile ilgilendiğimden olsa gerek, vampirlere ayrı bir ilgim oluşmaya başladı. Her türlü kurguyu okuyamaya kararlıyım. Eğer aklımda tutabilirsem indireceğim bu diziyi. :D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #2 : 16 Mayıs 2009, 22:54:39 »
Eğer kitabını okumadıysan bence dizi oldukça ilgini çekecektir. Bu serideki vampirler, senin vampir tanımına uyuyor genel olarak. Belki bazı eklemeler ile birlikte. Mesela dizinin adından gelen 'Gerçek Kan' olayı. Bir insan bu kanı içtiğinde, kendisine çeşitli şekilde yararlar sağlayabiliyor(kuvvet macunu misali, her yönde :P ). Bunun kaçakçılığı falan yapılıyor. :D

Bir de bölümleri pek uzun gelmişti bana. 57 dakika. Dediğim gibi olacakları genel olarak bildiğinizde, o kadar uzun süre dayanmak güç gibi. Yine de denemelisin mutlaka. ;)

Çevrimdışı Elenor

• **
  • 124
  • Rom: 0
  • Naber?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2009, 13:48:54 »
mükemmel bi dizi. ama burdada insanlara kıyamayan başrol var. olsun kıyanıda var  ;D şükür 2.sezon başladı. çok heyecanlı devam ediyo bence. severek izliyorum ;D
closing your eyes to dissappear
you pray your dreams will leave you here
but still you wake and know the truth
no ones there

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #4 : 09 Temmuz 2009, 00:21:22 »
İlk sezonu izledim. Ama pek beğendiğim söylenemez. Tivilayt havası yakaladım dizide. Buffy'den çakma olaylar falan var. Neyse genede vakit öldürmek için izlenebilir.

Çevrimdışı Nophanus

• Zeddicus Zu'l Zorander
  • *
  • 38
  • ''Başkalarının günahlarıyla aziz olamazsın.''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Temmuz 2009, 00:02:23 »
Alıntı
Mesela dizinin adından gelen 'Gerçek Kan' olayı. Bir insan bu kanı içtiğinde, kendisine çeşitli şekilde yararlar sağlayabiliyor(kuvvet macunu misali, her yönde :P ). Bunun kaçakçılığı falan yapılıyor. :D

Ufak bir düzeltmek yapmak istiyorum =) 'True Blood' vampirlerin içtiği bir sentetik kan.İnsanlara saldırmasınlar diye insanlar tarafından üretilmiş.Sonuçta dizide vampir ırkının insanların arasına karışması anlatılıyor.Senin dediğin her şeyi tedavi eden kan,vampir kanı.Vampirin damardan akan kanı =) 'V' olarak geçiyor ve her türlü iyileştirme yetiside dahil olmak üzere bir çok özelliğe sahip =) Vampir yasalarına göre kulanımının çok dehşet cezası var  :gh

Çevrimdışı Lola Black

• *
  • 39
  • Rom: 3
  • Walter Bishop...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Temmuz 2009, 20:44:48 »
Zamanında ingilizce e-booklardan takip ettiğim kitap serisinin televizyon ekranına uyarlanmış hali..
Olmuş mu? Sookie'yi o korkunç kız oynamasaydı gerçekten olmuş derdim. Ama ı ıh, şimdi diyemiyorum. Dilim varmıyor.
Sookie'yi oynayan o özürlü arkadaşı bir kenara bırakırsak genel anlamda kitaba sadık kalınmış ve hoş...
Twilight'daki çakma vampirlerden sonra gerçek vampirlere kavuşmak güzel bir duygu tabii.
İnsan kanı içen, acımadan insanları öldürebilen(sanırım bu da vampir olmanın en güzel kısmı), mormon olmayan(!), güneş ışığında parlamak yerine çıktığında alev alan GERÇEK vampirleri bol bol görebilecek olmamız bile diziyi izlemek için başlı başına bir sebep elbette ki..
Bunun dışında, konseptin güzel olması, dizinin "her bölüm bir macera" modeli değilde arkası yarın şeklinde ilerleyip devamlılığı sağlaması da dizinin izlenirliğini arttırıyor.
Benim gibi, içinde vampir olan(gerçek vampirlerden kastım!) her şeyi severim diyorsanız True Blood iyi bir alternatif.
Bir de not geçmek istiyorum ki, odanızın kapısını çalmadan içeri dalan bir anneye ya da küçük kardeşlere sahipseniz, izlemeden önce bazı önlemler almanız gerekmekte. Dizi +18 olarak yayınlanıyor ve bu derecelendirmeyi hakedecek cinsten sahneler barındırıyor... Bilginize...
İnsan her şeyi elinde tutamaz hiç bir zaman
Ne gücünü, ne güçsüzlüğünü, ne de yüreğini
Ve açtım derken kollarını bir haç olur gölgesi
Ve sarıldım derken mutluluğuna parçalar o şeyi
Hayatı garip ve acı dolu bir ayrılıktır her an
Mutlu aşk yoktur...

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Ağustos 2009, 21:13:10 »
izlemeye daha dün başladım hatta suanda yan tarafta 3. bölüm oynuyo :p neyse ilk bölüm biraz sacma geldi.. dişler falan.. ne bileim bi garip gözüktü gözüme :D ama suanda gayet ii gitmeye başladı dizi bakalım neler olcak :D  Bill <3 diesim gelio (su vampirlere karsı zaafımı yenmem lazı yaaa <.<)
she's back!!

Çevrimdışı ...Allen C.P...

• **
  • 137
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Ağustos 2009, 18:04:43 »
Galiba Türkiye de hiç bi kanal yayınlamıo??
...İmza ve avatarlarım bana aittir!(Kesinlikle almayınız!)

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 19 Ağustos 2009, 18:12:10 »
yayınlamıyorlar malesef ama kitaplarını bulmak mümkün 3 seri halinde satılıyo izlemek için nete bakmak yeter orjinal dilde türkçe altyazılı olarak yayınlanıyor =)
she's back!!

Çevrimdışı megalomaniac ~

• I miss my sis!
  • *
  • 43
  • Lm. ^^
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Eylül 2009, 20:31:33 »
Canım dizimmm. (:
Öncelikle ilk sezonun ilk 4 bölümünü izledim ama çok sevgili bir arkadaşım bana 2. sezonda bir yeri göstermek için izletti ve kitapla da o kadar çok farklılığı olmadığı için, izlemedim gerisini. Ancak boş zamanımda kesinlikle izleyeceğim.
Sophie-Anne benimle evlen!  :klp Çok tatlısınız majesteleri..  :strip

Is there somebody, who still believes in love? I know you're out there.
- sadece hayranlık. tamam belki biraz fazla. itiraf ediyorum çok fazla. evet tamam söylüyorum işte aşığım sana. :P

PomeGranate

« Yanıtla #11 : 08 Eylül 2009, 15:50:32 »
Bir iki bölümünü izledim de sarmadı beni, kitap daha iyiydi. :P

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 18 Eylül 2009, 12:56:26 »
Ya kesinlikle yaş sınırlaması var belirteyim.Benim pek hoşuma gitmedi özellikle o başroldeki kızın ayrık dişleri yüzünden.

Çevrimdışı CaptainJarlaxle

• The Big Bang Theory
  • **
  • 170
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 20 Eylül 2009, 06:31:21 »
Çok fazla erotik sahne var ve bunun az da olsa gerçekliği bozuduğunu düşünüyorum. Oyuncuların ise çok deneyimsiz olması - robot gibi oynamaları - ve de o "süper" vampir dişleri nedeniyle rezalet. Bunu izleyeceğime aşk-ı memnu, yaprak dökümü falan izlerim daha iyi.

CaptainJarlaxle: The Big Bang Theory Fan No.1.

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 20 Eylül 2009, 08:54:53 »
İlk 2 bölümünü izledim öncelikle Sophie'yi çok çok daha güzel bekliyodum aslında kız güzel o ayrık dişleri işi çok bozuyo.Fazlasıyla cinsel içerikli sahne var bu rahatsız edici ve bazı yerler çok ürkütücü korktum izlerken ;D Yukardaki arkadaşımın dediği gibi o vampir dişleride rezalet çok yapay olmuş ama kitabını okuduğum için izliyicem :P
Evet böyle bi son beklemiyodunuz ama öyle :P