Kayıt Ol

Diğer Bağlantılı Eserler: Kemik Torbası

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Diğer Bağlantılı Eserler: Kemik Torbası
« : 17 Mayıs 2009, 04:11:46 »
Kemik Torbası ( Bag of Bones )
1999 Bram Stoker ödülü

Ünlü bir yazar olan Michael Noonan karısının ani ölümüyle adeta hayata küser. Ne yaptığı işe, ne de çevresine karşı bir isteği kalmamıştır. Tüm bunların yanında yaşadığı yalnızlık duygusu beraberinde bunalımları ve kabusları getirir. Her gece Sara Laughs adını verdikleri yazlık evlerini rüyalarında görür. Karşı koyamaz ve gider. Artık yeni bir hayata uyanacağını düşünmektedir.

Ne var ki hiçbir şey göründüğü gibi değildir. O lanetli evde, kabuslarının birer gerçek olduğunu anlaması uzun sürmez. Burası, dünyanın bu cennet köşesi, aslında hayal ve gerçeğin birbirinden ayrılamadığı bir cehennemdir.

Kara Kule Bağlantıları:

19 ilk kez karşımıza bu kitapta çıkıyor ve Mike Noonan’nın gizemi çözmesinde yardımcı oluyor.

Mike’in Işınları görme gücü var.

Mike ve Kyra’nın başka bir dünyaya geçiş yaptığını ve burada kapılar olduğunu görüyoruz. Mike’in gördüğü kapının üzerinde bir yazı makinesinin, Kyra’nın gördüklerinde ise üç tekerlekli bir bisikletin ve çocukken çalınan kızağının olduğunu öğreniyoruz.

Sara Laughs KK7’deki Cara Laughs ile bağlantılı olabilir.

Diğer Bağlantılar:

O: Michael, Sara’ya doğru ilk kez yürürken, bir şeylerin ona saldıracağını düşünmüştür : “William Denbrough’un evrenin ötesinden gelen yaratıklarından en korkunçlarından biri, şimdi sundurmanın altında gizlenmiş ve parlayan gözleriyle beni izliyor” William Denbrough (Kekeme Bill) “O”nun ana karakterlerindendir.

Kuşku Mevsimi: Jared Devore ve diğerleri Sara ve Kito’yu öldürürken Jared sorar : “Yoksa bir zenci çocuk yüzünden kırk yılınızı boktan Shawshank’ta mı geçirmek istiyorsunuz?” Shawshank Hapishanesi Kuşku Mevsimi’nin hikayelerinden biridir.

Uykusuzluk: Ralph Roberts Mike Noonan ile bir restoranda konuşmuştur.Aynı zamanda Joe Wyzer’in, ilaç satıcısının Ralph’in hastalığı olan “İnsomni” Kemik Torbası’nda geçmektedir.

Uykusuzluk, “O”, Rüya Avcısı: Kemik torbasının bir kısmı bu kitaplarda olduğu gibi Derry’de geçmektedir.

Hayatı Emen Karanlık: Mike “Kırmızı Gömlekli Adam” adlı kitabının Thad Beaumont tarafından çok satanlar listesinden çıkarıldığını söylüyor. Thad, Hayatı Emen Karanlık’taki ana kahramanlardan biridir.

Oyun: Sara Laughs Kara Gölün yanına yerleşiyor. Orası, Jessy’nin kocası Gerald tarafından seksüel olarak kötüye kullanıldığı, yani “oyun”un oynandığı yerdir.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
Ynt: Diğer Bağlantılı Eserler: Kemik Torbası
« Yanıtla #1 : 20 Ağustos 2009, 13:12:15 »
Başlayıp bitiremediğim bir diğer kitabı..
King'in bazı kitapları endense beni bayıyor..Tarzı genelde aynı olduğundan mı bilemiorum ama hep aynı bir gidişhatta..Aynı devinim..Farklı bir soluk sizi şaşırtacak bir şey olmuyor..Bür süre sonra yazarın tarzını artık hissettiğinizde nereden ne çıkacağını biliyorsunuz. Bilemiyorum..Bu yıllar önce okumaya çalıştığım bir kitaptı belki de tekrardan başlamaya çalışmalıyım.

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #2 : 20 Ağustos 2009, 14:59:11 »
Aynen. Bu kitaplığımda 5 yıldır falan var. İki üç defa başlamaya çalıştım, ama olmuyor. Diğer kitapalar gibi akıp gittiğini hissedemiyorum. Bir gün bitirmeye fırsatım olur umarım. :D

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Şubat 2010, 21:27:27 »
İlk başalarda biraz dişiin sıkılması gereken bir kitap.Yarısına kadar zar zor ilerliyor insan.Ama ondan sonra olaylar hız kazanıyor vede bir çok şey şekilleniyor.

Çevrimdışı jacobnessie

• **
  • 56
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Aralık 2010, 21:55:25 »
King'in elimde olduğu halde okuyamadığım tek kitabı.Çok zorladım kendimi ama nıth ilerlemiyor gerçekten.Tıkanıyor kalıyor sanki. =/

Love of mine, some day you will die 
But I'll be close behind
I'll follow you into the dark 

No blinding light or tunnels to gates of white
Just our hands clasped so tight
Waiting for the hint of a spark 

I Will Follow You Into The Dark. <3