Kayıt Ol

Touched By The Crimson King (Album)

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Touched By The Crimson King (Album)
« : 17 Mayıs 2009, 10:36:28 »

TouchedBy The Crimson King bir Demons&Wizards 2005 albumudur ( D&W = Blind Guardian + İced Earth ) Genel olarak Kara Kule'nin 7 kitabının içinden kısımları ve birkaç miti konu alan parçalar hazırlamışlardır. Crimson King direk olarak kızıl kralı ele alırken, Terror Train 3. ve 4. kitabın deli ve yapay zekası gelişkin ileri teknoloji treni Blaine'i konu alır. Beneath These Waves ise benim favorim.

1 Crimson King
2 Beneath These Waves
3 Terror Train
4 Seize the Day
5 The Gunslinger
6 Love's Tragedy Asunder
7 Wicked Witch
8 Dorian
9 Down Where I Am
10 Immigrant Song (Led Zeppelin Cover)
11 Lunar Lament
12 Wicked Witch (slow version)
13 Spatial Architects
14 Beneath These Waves (edit)

Epik içerikli Power Metal yapan grupların önde giden ikisinin (Blind Guardian ve Iced Earth) asıl elemanlarının bir dostluk sonucu bir araya gelmesiyle oluşmuş bir grup Demons and Wizards. Blind Guardian'ın inanılmaz sesli vokali Hansi Kürsch ve Iced Earth'ün kendine has sesinin yaratıcısı gitarist Jon Schaffer'in birlikte çalışmasının ikinci ürünü Touched by the Crimson King.

Grubun (daha doğrusu projenin) kendi adına sahip ilk albüm, kaotik ve iç karartıcı bir havaya sahipti. Azrail ve Şeytan'ın ağzından şarkılar bu havayı destekliyordu. Bu albüm ise ilk albümleri kadar karanlık değil, belirli bir atmosferden çok güzel partisyonlar ve konuya uygun müzikler dikkat çekiyor. Örneğin, benim albümdeki favorim olan Dorian, Oscar Wilde'ın yaratmış olduğu Dorian Gray karakterine inanılmaz bir şekilde yakışıyor. Özellikle Hansi'nin I wonder if there is heaven deyişi ve Dorian Gray'in ölümsüzlük isteği çok güzel anlatılmış. Bunun yanında The Gunslinger, Terror Train ve Beneath These Waves gaz içerikli parçalar olarak bizleri bekliyor. Crimson King, Down Where I Am ve Love's Tragedy Asunder ilk dinleyişte dikkati çeken diğer şarkılar.

Kısaca Touched by the Crimson King, Blind Guardian'ın A Night at the Opera'daki kısmen düşmüş performansı ve Iced Earth'ün The Glorious Burden'da iyi iş çıkaramamasının getirdiği şüphelerin anlamsız olduğunu gösterecek kadar yerli yerinde ve güzel. Albümdeki tüm şarkılar güzel ve hepsi de dinledikçe güzelleşecek nitelikte. İlk albüm gibi, zamanla bizi içine çekecek ve kölesi edecek, arasıra dinlemedikçe rahat ettirmeyecek bir albüm bu. Fakat bu duruma gelmesi biraz zaman alacaktır.
[alıntı - A Night At The Opera'da performanslarının düştüğü konusu dışında her kelimesine katılıyorum]

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Thouched By The Crimson King (Album)
« Yanıtla #1 : 17 Mayıs 2009, 12:38:30 »
Crimson King şarkısını oldukça beğenirim. Dinlememiş olanlara da şiddetle öneririm.

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Thouched By The Crimson King (Album)
« Yanıtla #2 : 17 Mayıs 2009, 22:00:53 »
Demons and Wizards'ın ilk albümüne bayılırım ama bu ikinci albümü Kara Kule konseptli olmasına rağmen bir türlü sevemedim. Fena şarkılar değiller aslında ama her nedense pek dinlemek istemiyorum ve o kadar da haz duymuyorum.