Kayıt Ol

Interstella 5555

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Interstella 5555
« : 19 Mayıs 2009, 23:40:08 »

Çıkışı oldukça ilginç bir anime. Daft Punk'ın anime kliplerinin seyiri bu :).Klipleri izlediyseniz burda tanıdık çok sahne göreceksiniz, ama asıl konuyu da öğrenmiş olacaksınız.

Konuya geçmeden önce başka bir ilginç yanına değinmek istiyorum. Kliplerin birleştirilip adam gibi bir senaryoyla oluşturlmuş hali olmasının yanı sıra, anime bir müzikal tadında. Aslında hiç mi hiç konuşma yok! Sadece sahnelerde çalan müzikler var: Daft Punk şarkıları :). Ama sözlere ihtiyaç yok... Her şeyi size görsel olarak anlatıyorlar. Belki karakterler konuşsa bu kadar güzel olmazdı.

Konuya gelince:

Resimde de gördüğünüz üzere, mavi derileri hariç insana tıpa tıp benzeyen bir ırk var en başta. Huzurlu ve barış dolu bir gezegenin en ünlü grubu  bu dörtlü. Bir gün yine konser verirlerken ve tüm gezegen onlara kilitlenmişken insanoğlu gelir ve grubu kaçırır... Bir insanın para hırsını ve sonlara doğru para hırsından çok daha fazlası için neler yapabileceğini görüyoruz bu animede. Kaçırılan grup üyeleri önce insana benzetilirler bazı madderle. Bundan sonra ise hafızaları silinir ve bir diskete kaydedilir. Crescedolls adı altında pazarlanırlar. Onlar bir plak şirketi anlaşır ve köleler gibi çalıştırılılar. Tabii müzik adına.
Durmadan konserler, imza günleri vs.derken tükenmeye başlarlar. Onları kaçıran zorbanın lüks yaşamı içinde şuursuz birer robot gibidirler. Beyinleri de taktıkları gözlükler sayesinde kontrol edilmektedir.

Grup kaçırıldığında birine haber gönderirir mutlu gezegenin askerleri. Bu kahramanımız da grubun bayan gitaristine sırıl sıklam aşıktır (jönümüz). Onunda kaçırılanlar arasında olmasıyla iyice kişisel bir hal alır olay ve onu kurtarmak adına dünyaya doğru yola çıkar.

Sonlara doğru anlıyoruz ki, adamın ilk kaçırdığı uzaylılar bunlar değilmiş. İsimdeki 5555'in de bir mantığı var bunu sonda anlıyoruz. Bunlar 5555. oluyormuş. Adamın hırsı yüzünden köle gibi kullanılan masum uzaylılarımız ve onları kurtarmaya çalışan kahraman(ve yakışıklı) bir pilotun hikayesi bu.(hemen üstteki resimdeki kumral beyfendi aşık pilotumuz oluyor)

Ve en sonunda "aaa!" diyorsunuz :P. Sizi şaşırtan bir şey gösteriyorlar en sonunda :).

Sadece müzikle ilerleyen ve etk sözün şarkı sözleri olduğu ilginç bir anime. Tavsiye ederim :).

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Ynt: Interstella 5555
« Yanıtla #1 : 20 Mayıs 2009, 03:25:58 »
Birkaç gün içinde ben tanıtımını yapacaktım bunun  :D hızlı davrandın silahşör, babanın yüzünü unutmamışsın  :P

Öte yandan eklemek gerekirse:

interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem Kazuhisa Takenouchi tarafından yönetilmiş 68 dakikalık bir fransız-japon yapımı müzikaldir. Müziklerinde daft punk'ın yanı sıra, Romanthony, DJ Sneak, Todd Edwards rol sahibidir. İlk yayın tarihi 1 aralık 2003. Hiç bir seslendirmesi japonca olmayan nadir anime örneklerinden ^^ sadece şarkılar. Ortalarda müzik ödülleri dağıtılırken adaylar açıklandığında Daft Punk'ın iki maskeli üyesini göreceksiniz ( happy? ) Stella'ya aşık olan adam için üzülmüştüm aslında, sonra daha iyi bitebilirdi dedim kendi kendime üzüntümü unuttum   :hemk

Grubun adı The Crescendolls, (Fırtınakıran'ın ilk gösterdiği resimde soldan sağa) Octave, Baryl, Arpegius ve Stella.

Not: Adı "The Five Star Stories" adlı mecha animeye gönderme niteliğindedir.

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Nisan 2010, 20:30:50 »
Avatarın afişleri gibi olmuş bunlar.  Konusu da güzelmiş

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Nisan 2010, 21:37:34 »
nerde izleyebiliriz..

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #4 : 25 Nisan 2010, 22:20:00 »
nerde izleyebiliriz..
Torrent sizin dostunuz. Neredeyse hiç konuşma olmadığı için (hatta yanlış anımsamıyorsam hiç yok) alt yazı derdi falan da bulunmamakta.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Nisan 2010, 20:11:40 »
Torrent sizin dostunuz. Neredeyse hiç konuşma olmadığı için (hatta yanlış anımsamıyorsam hiç yok) alt yazı derdi falan da bulunmamakta.

Bir tane bile konuşma geçmiyordu, evet. O yüzden kimsenin altyazı derdi olmayacaktır :)