Kayıt Ol

Gece Evi Serisi

Çevrimdışı Tardis

• **
  • 92
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gece Evi Serisi
« Yanıtla #120 : 26 Ekim 2012, 10:04:08 »
Ben hem yazarın hem Gece Evi serisini, hem Tanrıça serisini hem de Lanetli isimli kitabını okudum üzülerek söylemeliyim ki gece evi gerçekten kabak tadı verdi, kitapları güzeldi ama hep aynı şeyin üzerinde duruyorlar ve bu gerçekten çok sıkıcı, Kader'i almadım bile, normalde olsa çıktığı hafta elimdeydi.
İnsanlar güçsüz oldukları için ağlamazlar,
Çok zamandır güçlü oldukları için ağlarlar...

Çevrimdışı gzhn54

• *
  • 16
  • Rom: -2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #121 : 11 Şubat 2016, 10:35:22 »
Dünyadaki en iyi serilerden. Böyle zekice bir seriyi herkes yazamaz. Robert Jardan bu seriye özenip zaman çarkını uzun tutmuş.

Çevrimdışı -Kötü karakteR-

• **
  • 157
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #122 : 12 Şubat 2016, 21:54:25 »
Dünyadaki en iyi serilerden. Böyle zekice bir seriyi herkes yazamaz. Robert Jardan bu seriye özenip zaman çarkını uzun tutmuş.
Spoiler: Göster

Serinin ilk kitapları cidden çok güzeldi -Vahşi ve Av'ı özellikle defalarca okuduğumu bilirim- ama Uyanmış'tan sonraki kitaplarda olay örgüsü tekrarlanmaya başladı. Olaylar farklı diyebilirsin ama temelde olan şey aynı; Neferet ortaya çıkıyor kitabın sonlarında kötü bir olaylar olma tehdidi baş gösteriyor Zoey çember kurup Neferet'i defediyor. Aynı yemeği ısıtıp ısıtıp insanın önüne koymak gibi. Son kitaba kadar Afrodit ve Stark gibi karakterler sayesinde dayandım şahsen. İlk kitaplarına lafım yok yarattıkları evrenin de çok orijinal olduğunu düşünüyorum tamam okul fikri o kadar değil ama element çağırma olsun, vampirlerin dövmeleri olsun, ritüeller ve damgalanma(Zoey'nin erkek arkadaşlarından biri için bahane olsa da Heath çok hoş bir karakterdi) gibi olaylar olsun seriyle ilgili güzel olarak hatırladığım olaylardır. Memnun olmadığım tek şey kitapların çok uzadığı için olay örgüsünün kendini tekrarlamaya başlaması ve Zoey'nin mazeretli olsa da aynı anda birden çok erkekten hoşlanması. Bunlar serinin okunurluğunu düşüren etmenler. Yoksa en iyi serilerden biri olabilirdi dediğin gibi.