Kayıt Ol

Bir damlanın hayata dair düşünceleri

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Bir damlanın hayata dair düşünceleri
« : 23 Mayıs 2009, 17:10:08 »
Bir damla düştü yaprağın kıvrılmış ucundan toprağa ve damla düşündü :
'' Hayatım sadece düşüşler içindemi geçecek'' diye.
''Önce bulutlarda hayat buldum ve hayatımın baharında  yeryüzüne düştüm .
Şansıma yüksek yerlerde bir yaprak beni kolları arasına aldı ama, nereye kadar ?
Elbet böyle sonsuza kadar buralarda kalamayacağımı biliyordum .
Ya şimdi olduğu gibi yapraktan düşecektim yada buharlaşıp ortadan yok olacaktım .
Aslına  bakarsanız toprağa düşmeyi daha çok tercih ederdim ve şu an birazda olsa mutluyum hala ortadan kaybolmadığım için.Ama yinede fazla ayakta kalamayacağım, fazla uzun bir hayat yaşayamayacağım .
Bunu bildiğim halde yinede düşmekten neden korkar oldum ?
Belkide artık topraktan daha derini yoktur ha ne dersiniz ?
Artık yok olmaya başladığımın farkındayım, yavaş yavaş buharlaşıyorum gökyüzüne doğru ama mutluyum
çünkü harika bir yolculuk yaşadım.Bulutların içinde başlayan hayatım bir yaprağın kollarından yeryüzünün bereketli topraklarına kadar ilerledi ve harika şeyler gördüm.
Bu güzellikleri tekrar tekrar yaşamayı onları tekrar görmeyi o kadar isterdim ki .
Kim bilir belkide bir gün gelirde bu güzellikleri tekrar görebilirim.
Ama o zamana kadar benden sonra gelecek olanlar bu güzellikleri görecekler .
Ve gördüklerinde ise korkacak, hayret içinde kalacak, ve düşünecekler :'' bunların yaratan ne ?
Yaşatan ve büyüten ne ? Ve belkide yanıtı benim bulduğum gibi bulacaklar ;
Bunları yaratan bir yüce varlık ve büyüten ise kendileri yani bizlerin olduğumuzu .''
Şu kısacık hayatındaki düşüşü içinde bir parça damla düşüşünü zihninin yükselişi ile unutmuştu ve güneşin sıcaklığı altında buharlaşarak başka bir damlanın o uzun yolculuktan geçmesine vesile olacağını bilmeden yok oldu .

-Acemice yazılmış küçük felsefi bir yazı umarım beğenirsiniz lütfen (iyi yada kötü fark etmez) yorumlarınızı sakınmadan yazınız.  ;) :)
You can win thousand fights, but you can only lose one!