Kayıt Ol

Yunan Tanrıları

Çevrimdışı Jean Valjean

• **
  • 281
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yunan Tanrıları
« Yanıtla #15 : 20 Ekim 2009, 18:12:20 »
Percy Jackson ve Olimposlular'dan başka bildiğiniz Yunan mitolojisiyle ilgili fantastik bir roman var mı?
He Who Dwells Beneath The Waves

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 25 Ekim 2010, 17:50:33 »
Hera nasıl izin veriyor Zeus'un dünyaya inmesine peki? Her indiğinde bir çocuk daha... :D :D :D

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 25 Ekim 2010, 22:08:48 »
Hera nasıl izin veriyor Zeus'un dünyaya inmesine peki? Her indiğinde bir çocuk daha... :D :D :D

Hera, Tanrıların Tanrısı'nı hangi kudretle tutabilir ki böyle bir şey mümkün olsun? Tanrıların başı değil mi, istediğini yapar.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 25 Ekim 2010, 22:15:33 »
N'oluyor lan. Boromir spamcı sen de arkasından yorum yapan adam oldun iki dakikada. kaç senelik aylık konuları çevirip çevirip nerenize yorum yapıyorsunuz anlamadım ki. Hiç yakıştıramadım, daha olgun şeyler beklerdim.
#rekt

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 25 Ekim 2010, 22:21:12 »
Haklısın, özür dilerim fakat bu kadar mesajı bir arada görünce birkaçına cevap verme ihtiyacı hissettim.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Pasithee

• *
  • 38
  • Rom: 0
  • Merlin Sever. Gwen Döver :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 17 Aralık 2010, 21:34:26 »
Hepaistos'u seviyorum yaa ^^
Poseidon'dan sonraki favori tanrım.
Bu arada Poseidon aynı zamanda depremlerin tanrısı. ^^
Seviyorum yunan mitolojisini. ^^
Adamlar gece gündüz yatmamış destan yazmışlar yaa. :D :D

M£RL!N!!!

Çevrimdışı silademircan

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 31 Ocak 2011, 21:09:15 »
bende yunan mitolojisine ilgi duyuyorum yunan mitolojisi ile ilgili kitaplar
1-perry jackson
2-ateş hırsızı
3-olimposta bir kuş

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 25 Nisan 2014, 13:47:59 »
merhaba
Yunan tanrıları ve/veya Titanlar hakkında güvenebileceğim,doyurucu bir de ciddianlamda bir kitap var mı? Ne önerirsiniz...
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı KingSlayer

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 09 Mayıs 2014, 17:18:50 »
Belki Ascensionu oynayıp hatırlayanlar vardır .

Kratos : Düşmanlarımı yok et Ares ! Hayatım senin olsun !
Lagar Gradar ! Desiro Desiro !

Çevrimdışı Gadd

• *
  • 27
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 29 Nisan 2016, 23:05:06 »
Dionysos  bağbozumu ve hristiyanlıktaki şarap ritüeline ilham kaynağı olmuştur.

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 30 Nisan 2016, 02:08:13 »
Ares... Olimpos Tanrıları arasında dışarıdan bakılınca en güçlüsü olması gerekir fakat her zaman en çok utanç verici duruma düşen olmuştur. Athena yani Barış Tanrıçası'nın zıttıdır. Savaşın ve Kahramanların Tanrısı olmasına rağmen çok az savaşçı ona dua etmeye cesaret eder. Savaştaki rekabetten çok kan dökülmesinden hoşlanır. Aslında Athena'yı Savaş Tanrısı, Ares'i katliam Tanrısı olarak düşünmek daha doğru olur. Trakya'da katliam yapan her kralın Ares'in çocuğu olduğu rivayet edilir. Olimpos'ta ilişkisi olan Tanrıçalar dahil hiçbir ölümsüz ile arası iyi değildir. Zeus ve diğer Tanrılar tarafından sürekli aşağılanır. Her seferinde yenilir fakat her seferinde tekrar Athena'nın karşısında savaşır. Fakat... En sonunda yaptıklarından bıkan Zeus onu Olimpos'dan atar ve sonun başlangıcını hazırlar.

Ares sadık yardımcıları ve oğulları olan Phobos, Deimos, Eris ve Enyo ile Trakya'da inanılmaz katliamlar yapar, tüm nehirler kızıl insan kanıyla akar. Sonunda Olimpos Tanrıları bu olanlara dur demek için Athena'yı her zamanki gibi Ares'i rezil etmesi için yollarlar... Fakat bu sefer Ares'in oğulları Phobos ve Deimos tam olarak büyümüşler ve Trakya'da yaptıkları katliamlar sayesinde, insanların korku ve dehşete düşmeleri ile beslenerek güçlerinin doruğuna ulaşmıştılar. Athena Ares'e meydan okuyunca Phobos ile Deimos Athena'nın karşısına çıktılar ve Athena ilk kez Ares'e yenilmiş oldu. Geri kalan Olimpos Tanrıları'nı yenmek Ares için hiç zor olmadı. Hepsi tek tek veya birlikte düştüler. Ares bir süre dünyaya hükmetti fakat her şeye sahip olmak, bir amaç için savaşmamak hoşuna gitmedi. Bunun üzerine Olimpos ile Dünya arasındaki kapıların kapanması, Olimpos Tanrıları'nın dünyadaki savaşlara müdahale etmemesi karşılığında tahtı Zeus'a geri vermeyi teklif etti. Zeus bunu kabul etti ve dünya ile Olimpos arasındaki kapılar kapandı fakat Ares'in hükmü sırasında insanların içine işleyen savaşmak ve katletmek duygusu baki kaldı.

Ares dünyanın sonuna kadar savaş arabası ile insanların savaşlarına katıldı, katliamla mest oldu. Olimpos Tanrıları ve özellikle Athena bunu görüp kahroldular fakat kutsal yeminlerini bozamadıkları için müdahale edemediler. Ares asırlarca süren sefaletin, aşağılanmanın ardından hak ettiği saygınlığı sonunda gördü ve savaş dünyada hep baki kaldı.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 28 Eylül 2016, 22:37:59 »
Savaş alanında adalet bulamazsın. Tek yapabileceğin hayatta kalmaktır. Prometheus ateşi insanlara vererek iyi insanlara iyilik yapmış oldu. Ares'te savaşma arzusunu ve katliamı insanlara vererek kötü insanlara iyilik yapmış oldu.
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 29 Eylül 2016, 19:29:45 »
Favorim Boreas. Bende, Kratos'un God of war 4'teki hali hissini uyandırıyor.

Çevrimdışı hdbrck

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 04 Ocak 2017, 02:09:40 »
Arkadaşlar Zeus her defasında iniyor çocuk peydahlıyor filan ama çok azı Hera'nın gazabından kurtulabiliyor, Zeus cezalandırabilirdi Hera'yı ama yapmıyor bu konu da Hera Olimpos'un daha güçlü tanrılarından biri oluyor.Hem Dionysos'u şarabın ve eğlencenin tanrısı diyip bırakmışsınız bir çok özelliği daha var şuan da burada söylemem mümkün mü bilemiyorum bir de Percy Jackson çok güzel bir seri olabilir ama tanrıları oradan değil İlyada-Odeyssa destanlarından öğrenmenizi yeğlerim.Dikkatinizi çekerim vikipedi de demedim.Direkt kaynağına inin destan olduğu için zaten diğer şeyler çok karışık kalıyor.Umarım sert konuşmuş gibi gözükmemişimdir. İyi forumlar.

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 04 Ocak 2017, 14:12:26 »
Boreas adamdir, gerisi yalandir