Kayıt Ol

Uzakta Aramayın, Uzaylılar İçimizde

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
Ynt: Uzakta Aramayın, Uzaylılar İçimizde
« Yanıtla #15 : 16 Haziran 2009, 23:06:04 »
Bizim güneş sisteminde varsa bile uygarlık olabilecek kadar gelişmiş değillerdir. Ne kadar yaşarsanız yaşayın, 50 100 yıl sürecek seyahatten sonra döndüğünüzde pek çok şeyi farklı bulursunuz. ;D

Çevrimdışı CaptainJarlaxle

• The Big Bang Theory
  • **
  • 170
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 16 Haziran 2009, 23:14:31 »
Bizim hesaplarımızla. Daha hızlı araçları varsa? Bunun sonu yoktur. Bilemezsin dipsiz bir konudur.

CaptainJarlaxle: The Big Bang Theory Fan No.1.

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 16 Haziran 2009, 23:17:31 »
Bizim hesaplarımızla. Daha hızlı araçları varsa? Bunun sonu yoktur. Bilemezsin dipsiz bir konudur.
...Belki bizim bilimimiz imkansız dedirtecek kadar geridir, ya da Einstein yanılmıştır? Sanmıyorum...

• The Big Bang Theory
  • **
  • 170
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 16 Haziran 2009, 23:22:58 »
Bizim güneş sisteminde varsa bile uygarlık olabilecek kadar gelişmiş değillerdir. Ne kadar yaşarsanız yaşayın, 50 100 yıl sürecek seyahatten sonra döndüğünüzde pek çok şeyi farklı bulursunuz. ;D
Daha önceki yorumu okumuştum ben bunun üzerine yorum yaptım. Uygarlık dediğin nedir ki ? Kültürün bir parçası kültürleri,brokrasileri,toplumsal yapılaşmaları farklı olursa ne yapacaksın ? Doğal seleksiyonun hala işlediği, IQ fakiri yerine zengininin daha çok çiftleştiğini bile varsayarsak bizden çok önde olacaklardır...

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 17 Haziran 2009, 12:24:07 »
Adam U.F.O. yapabiliyorsa gazlarla da oynar, basınçlada oynar, hayatımızla da oynar.

Biz de biçok şey yapabiliyoruz ama kalkıp kimsenin gezegenini işgal etmiyoruz, edemiyoruz. :P

• The Big Bang Theory
  • **
  • 170
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 17 Haziran 2009, 12:25:26 »
Elimizde olsa yapmayız yani. Biz "barışcanlısı" bir ırkız değil mi daha gezegen bütünlüğünü sağlayamamış ilkel varlıklarız...

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 17 Haziran 2009, 12:58:11 »
Bilim Kurgu filmlerindeki mantık ortaya çıkıyor gibi. O kadar gelişmiş bir uygarlık barış canlısı olur. Bizim gibi insanlarla uğraşmazlar demek daha doğru geliyor. Bu hafta ekşisözlükte Mortifera'nın bir yazısı vardı. Kuran-ı Kerim'im uzaylı bir sosyoloji öğrencisinin bitirme tezi olma ihtimali diye. Geliyorlarsa da araştırma yapmaya geliyorlardır belki.

Bu konuda yukarıda Arlinon çok güzel bir konuya değinmiş. Dünyada varolmayan bir duyguyu hayal etmeye çalışın, hayal edebilirseniz, dünyada varolan bir duygudur, yanılırsınız.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 17 Haziran 2009, 13:21:15 »
Elimizde olsa yapmayız yani. Biz "barışcanlısı" bir ırkız değil mi daha gezegen bütünlüğünü sağlayamamış ilkel varlıklarız...

Edemiyoruz, diye ekledim sonunda. Yoksa barışçıl olduğumuzu düşünmüyorum.

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 22 Haziran 2009, 10:45:21 »
Sanmıyorum. Sansam da onlardan türediğimizi hiç sanmıyorum. :P (Ece'ye gönderme, Ece varlık boyutumuza in artık :P) Dünya dışı yaşam formlarının (DDYF) varlığına iyiden iyiye alışsak iyi olur bence, o kadar şaşılacak birşey değil bu. Teknololeri bizimkinden kat kat daha ileri diyoruz. Mesela şölye bir varsayımda bulunayım: DDYF'lerin öyle bir teknolojileri var ki, gezegenlerini kamufule etmek için görünmezlik kalkanı tarzında birşey kullanıyorlar. Bu gemilerinde de olabilir, bizisürekli izliyorlardır, kalkanın gücü bittiğinde görünüyorlardır.
Onların nerede yaşadıkları, hayat tarzları herşey bir gizem. Ama varoldukları bir gerçek, DDYF'lerle ilgili hiçbir habere şaşırmam, herşey olabilir. Gelin siz de bu olayları bu kadar büyütmeyin :P Bu dünyaya larvalarını bırakmış bile olabilirler, ama bizi şaşırtmamalı bu... Ne olursa olsun soğuk kanlı yaklaşmalıyız bu tür olaylara...

Not: Bu tür olaylara inanmayan arkadaşlar vardır mutlaka, onlara Haktan Akdoğan'ın konuşmalarını dinlemelerini veya okumalarını, ellerindeki görüntüleri incelemelerini tavsiye ederim. Ayrıca size bu yazıyı yazan da bir DDYF'dir belki :P Nereden bilebiliriz ki... ("Uzaylı" diye hitap edilmesini doğru bulmuyorum. Çünkü Dünya uzayda bulunduğundan dolayı bizler de "uzaylı"yız. :P)

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 16 Ekim 2009, 21:38:18 »
Zaman ilerledikçe insanlar ortaya yeni fikirler sürecektir..Bu da onlardan birisi bence..
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

Çevrimdışı segraron

• **
  • 152
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 17 Ekim 2009, 12:41:58 »
bence onlar bizim beynimizin bir kısmını kontrol ediyorlar ve biz bunu yeni anlıyoruz :D
En koyu beyaz

Çevrimdışı Vinrael

• **
  • 114
  • Rom: -2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 11 Kasım 2009, 13:38:49 »
 İlginç hiç bu şekilde düşünmemiştim.
Meacla of the House of Fëanor

« Yanıtla #27 : 06 Ağustos 2010, 01:21:46 »
 Belki de biz onların içindeyiz bu arada zaten uzay ve uzaylar birer düzlem ve yaşam formlarıdır ben göremiyorum diye onları reddedemezsiniz tanrıyı da göremeyiz ama vardır. uzaylılar da diyelim bir gezegen de nerden biliyoruz o gezegenin 2 cm olduğunu. Bu yüzden heryerde olabilirler hem bizden ilerimi bu da doğru değil çünkü onlar bir ırk değil milyonlarca ırk bizlerde onlara göre uzaylız mesela...
Gri

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 06 Ağustos 2010, 05:26:53 »
Belki de biz onların içindeyiz bu arada zaten uzay ve uzaylar birer düzlem ve yaşam formlarıdır ben göremiyorum diye onları reddedemezsiniz tanrıyı da göremeyiz ama vardır. uzaylılar da diyelim bir gezegen de nerden biliyoruz o gezegenin 2 cm olduğunu. Bu yüzden heryerde olabilirler hem bizden ilerimi bu da doğru değil çünkü onlar bir ırk değil milyonlarca ırk bizlerde onlara göre uzaylız mesela...

Bence yoktur.

Onlara karşı tehlike olduğumuzu hiç sanmıyorum ama. :P

Şimdi, konuyu bilimsel açıdan ele almak gerekirse, Karbon bazlı olmayan uzaylı yapısı öne sürülmüş ancak bu çok küçük bir ihtimaldir. Evrende en kolay birleşme ve bir araya gelme gücüne sahip element karbondur. Bir kaç tane daha sayılabilir ancak hepsi genellikle -/+ 1 protonlu elementlerdir ki, Karbona oldukça benzeyen yapılara sahiptirler.

Farklı bir türde element temelli varlığın oluşması, insan gibi karbon temelli bir varlığın oluşmasından çok daha zordur ki, insanın oluşması bile büyük bir zorlukla olmuştur. O nedenle, karbon, bir canlı oluşturmak adına kendini en kolay kullandıracak maddedir ki, değişimi ve tepkimeleri hafif olduğundan evim safhasında eğer bir başka madde temelli varlıkla yan yana gelirse, sayısal/evrimsel üstünlük sağlayacaktır.

İkinci olarak, Einstein yanılmıyordu. Çünkü uzay ve zamanın kütlelere bağlı olarak kırınımı kanıtlanmış bir şeydir. O nedenle, yaratıklar ölümsüz olmadığı veya bir kurt deliği açamadıkları veya uzayı hareket ettiremedikleri sürece, dan diye gelip gitmeleri mümkün değildir.

Ölümsüzlük biyolojik olarak mümkün bu arada.

Kurt Deliği açmak veya Uzayı hareket ettirmek için kullanılması gereken enerjiler ise hayvani boyutlardadır. Füzyon Enerjisiyle sahip olunabilineceğinden emin olunmayan bir güçten bahsediyoruz. Eğer amaçları savaş olan bir topluluk olsalar, ve gerçekten o kadar uzaktan gelebiliyor olsalar, gezegenin yanından geçip tüm yaşamı kurutmaları hiç de zor olmazdı.

O nedenle, ya uzaylılar yoktur, ya vardır ve bizi takmıyorlardır ya da vardır ama teknolojiye sahip değillerdir. Diğer seçenekler mantıksız ve çelişkilidir.
#rekt

« Yanıtla #29 : 06 Ağustos 2010, 07:08:30 »
 Demek istediğim de buydu zaten ihtimaller var ama çok geniş bir alanda bir sürü küçük ihtimal. Ve sorunun cevabını da buraya yazmışsın. Uzayı hareket ettirmek.
Gri