Kayıt Ol

Hayvan Mezarlığı - Stephen King

redsnow

Hayvan Mezarlığı - Stephen King
« : 16 Haziran 2009, 15:55:41 »
Dr. Louis Creed eşi ve çocuğu yaşadıkları travmanın ardından sakin bir kasabaya taşınırlar. Bir müddet sonra çok sevdikleri kedileri ölür. Komşuları olan ihtiyar doktor onu geri getirmenin bir yolu olduğunu ancak bunun tehlikeli olduğunu söyler. Yine de kabul eden Creed eski bir kızılderili mezarlığına gider ve kediyi gömer. Kedi ertesi gün geri döner ancak huyu değişmiş ve saldırganlaşmıştır.

Doktor her ne kadar bu durumu kabullenmesede bir süre sonra başına gelen olaylar ve ölümler onu bir kısır döngüye doğru iter.

Yazarı Stephen King
Dili Türkçe
Türü Korku
Yayınevi Altın Kitaplar
Türkçe
basım tarihi 1997 (1. Basım)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Hayvan Mezarlığı | Stephen King
« Yanıtla #1 : 16 Haziran 2009, 17:04:35 »
King'in tam anlamıyla 'korku' kitabı diyebileceğimiz kitaplarından. Kitap bitene kadar yatağa gitmekte zorlandığımı hatırlıyorum. Özellikle finaliyle beni benden alan, karakter sentezleriyle de oldukça başarılı olan şahane korku kitabı.

Çevrimdışı Elenor

• **
  • 124
  • Rom: 0
  • Naber?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Temmuz 2009, 12:11:58 »
okuduğum kitaplarının en iyisiydi diyebilirim
closing your eyes to dissappear
you pray your dreams will leave you here
but still you wake and know the truth
no ones there

Çevrimdışı estarriol

• **
  • 163
  • Rom: 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Temmuz 2009, 05:53:20 »
          Kitaba ne derece sadık bilemiyorum ama filmi gördüğüm iyi uyarlamalardan biriydi. Çok küçük yaşta izlemiş olmama rağmen nasıl tırstığımı bi ben bilirim bi de teyzemlerin kanepesi :D

Filme dönecek olursak, korku filmi denen sinema türünü bu kadar az kanla bu kadar başarılı bir biçimde uygulamak hiç mi hiç kolay değil bir defa. Ayrıca şok sahnelerinin sıklığını dengede tutup, filmin içinde hikayenin akışına izin verdiğinden Stephen King havası yaratayı başarmıştı film açıkçası. Bir de sözü yazalım: Sometimes dead is better. Yetiyor değil mi?

Spoiler: Göster
Hala ne zaman yanımdan bir tır geçse aklıma ya o kara kedi geliyo ya da adamcağızın oğlunun sevmli mi sevimli yüzü. Ama ne hikmetse iliklerime kadar ürperen ben oluyorum yine. :)

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #4 : 05 Ağustos 2009, 13:05:27 »
Çok iyi bir kitaptı. Ama Stephane King'in "O" kitabını tek geçerim gerilimde. 8)

Not to mention the pincers...

VampirellaBuffy

« Yanıtla #5 : 06 Ağustos 2009, 12:56:23 »
ben kitabı okuyamadım henüz...ama sağolsun gitar hocam kitabı baştan sona anlatarak bana okuma zevki bırakmadı :D ama yinede kursa gidince alacağım =)

Çevrimdışı ...Allen C.P...

• **
  • 137
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Eylül 2009, 16:54:10 »
Çok iyi bir kitaptı. Ama Stephane King'in "O" kitabını tek geçerim gerilimde. 8)
''o'' Stephen hocamızın en korkunç kitabı sayılmıştır dünya çapında bi ankette.eleştirmenlerde aynı görüşte!
...İmza ve avatarlarım bana aittir!(Kesinlikle almayınız!)

« Yanıtla #7 : 13 Ekim 2009, 15:22:15 »
en büyük zevkim gece yatağıma kıvrılıp loş ışıkta kitap okumaktır ( anormalim biliyorum)
ama siz siz olun bu kitabı okurken aynı şeyi yapmayın
yemin ederim uyuyamadım
mümkünse gündüz vakti tırsmıyacağınız yada korktuğunuzu belli edemeyceğiniz mekanlar seçin
çünkü okuyunca gerçekten korkacaksınız
Melekler alsa beni götürse,Karanlığa teslim olmadan...

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #8 : 13 Ekim 2009, 16:15:39 »
''o'' Stephen hocamızın en korkunç kitabı sayılmıştır dünya çapında bi ankette.eleştirmenlerde aynı görüşte!

Gerçekten öyle ama.
Ben 12 yaşımdayken okumuştum. O dönemlerde uyuyamyordum bu kitap yüzünden. Kaldi ki böyle şeyler pek etkilemez beni.

Bu arada  Hayvan Mezarlığı'nın filmi fiyaskoydu.
Harcamışlar kitabı.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 13 Ekim 2009, 16:26:32 »
Hayvan Mezarlığı filmi oldukça eski bir film değil miydi. Ben bile küçüklük yıllarımdan zorla hatırlıyorum ki. Küçüklük diyince bi 12-15 sene geçmiş :) Türkiye'ye de bi 5 sene gecikmeli gelse 20 yıllık film :)

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #10 : 13 Ekim 2009, 17:16:15 »
Evet oldukça eski bir film ama bir film efektleri ile güzel olmaz sadece. Ki bu romanların kurguya dayalı bir başarısı var. Hele  "O" filmi tam bir fiyaskoydu. ;D

damn_girl

« Yanıtla #11 : 16 Kasım 2009, 22:14:42 »
İLk okuduğum korku -gerilim kitabıydı... Fantastik olarak da Harry Potter lar ile başlamıştım... İkisi bi araya gelince... :D
Tam bir korku - gerilim tutkunu oldum :D

Çevrimdışı Moonshield

• **
  • 128
  • Rom: 4
  • flawless human being.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 28 Kasım 2009, 23:13:23 »
İlk okuduğumda nasıl tırstığımı ben bilirim. :)

Knowledge is a deadly friend, when no one sets the rules.
The fate of all mankind, I see, is in the hands of fools.

[spoiler]

Çevrimdışı neutron

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 26 Mart 2010, 19:22:31 »
arkadaşlar dün  aldım bu kitabı.. stephen king e ilk bununla başlayacağım. umarım iyi bir başlangıç olmuştur. king in kitaplarını hiççç mi hiç  bilmediğim için kafamda oldukça güzel şeyler canlandı. umarım bu ilk okuduğumk kitabıyla bu şeyler dağılmaz.. :) ki sizin yorumlarınıza bakılırsa oldukça güzele benziyor ya :d neyse :D
Korkuyorum... Nedensiz... Nedensiz yere korkuyorum birşeylerden... Ağlıyorum bir hiçlik uğruna... Ümitsizim, hep böyle kalacağımı bilerekten...

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #14 : 27 Mart 2010, 15:40:19 »
arkadaşlar dün  aldım bu kitabı.. stephen king e ilk bununla başlayacağım. umarım iyi bir başlangıç olmuştur. king in kitaplarını hiççç mi hiç  bilmediğim için kafamda oldukça güzel şeyler canlandı. umarım bu ilk okuduğumk kitabıyla bu şeyler dağılmaz.. :) ki sizin yorumlarınıza bakılırsa oldukça güzele benziyor ya :d neyse :D

Gerçekten harika bir başlangıç, bitirdiğinde yorumunu merakla bekliyorum. :)