Kayıt Ol

Şeffaf (The Tommyknockers) - Stephen King

redsnow

Şeffaf (The Tommyknockers) - Stephen King
« : 16 Haziran 2009, 17:38:33 »
Şeffaf (kitap)

Yazarı Stephen King
Dili Türkçe
Türü [[Korku-Gerilim]]
Yayınevi Altın Kitaplar Yayınevi
Türkçe
basım tarihi 1988

Stephen King, bu romanında önce Roberta Anderson adlı karakterin hayatına odaklanıyor. Daha sonra dünya dışı varlıkların insanlığı tehlikeye süreklediğini farkediyoruz. Yazar, bu romanında yine okuyucuyu merak içinde bırakarak peşinden sürüklüyor. King'in bu kitabı sinemaya uyarlandığı gibi metal müzik grubu Blind Guardian tarafından filmden esinlenen The Tommyknockers adlı bir şarkıyla seslendirilmiştir.

CrimsonKing

Ynt: Şeffaf | The Tommyknockers
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2010, 21:38:44 »
Çok korkmuştum okurken. Bu yüzden yarıda bırakmıştım. Sonra tekrar okumaya başladım. Bu defa yine korktum, korkuyu iliklerimde hissettim. Tabi bu da Stephen King' in ne kadar usta olduğunu gösteriyor. Ancak 2. okuyuşumda bitirdim kitabı. Harikaydı!

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2010, 22:35:11 »
Okuduğum ilk Stephen King romanıydı.Bir çırpıda bitirmiştim.Uzaylı fikrini etkileyici bir biçimde işlemiş ve beni çoğu yerde büyük bir merakla bir sonraki sayfayı okumaya zorlamıştı.Mükemmeldi ne diyebilirim.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı metallica

• *
  • 47
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Ağustos 2013, 04:06:23 »
Stephen King'in güzel kitaplarından birisi. King korku ve fantastikte olduğu kadar bilimkurguda da usta olduğunu kanıtlıyor bu eseriyle. Hiç sıkmadan, sürekli merak ettirerek ve gererek ilerleyen ve sonuca ulaşan bir roman. Çok kısa bir süre zarfında okumuş ve oldukça keyif almıştım.