Kayıt Ol

The Last Airbender | Son Havabükücü

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Last Airbender | Son Havabükücü
« Yanıtla #75 : 23 Temmuz 2010, 20:00:43 »
Yazık ki ne yazık. Böyle güzel bir çizgi diziye böyle bir film kesinlikle yakışmamış. Her tarafta yazdım, burada da yazayım. Oynuncu seçimlerinden kurgusuna, dublajından müziklerine kadar tam bir rezaletti.

Valla üzüldüm yahu, o kadar bekledik bunun için miydi..?
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 30 Temmuz 2010, 10:07:47 »
Geçen gün niyetlendim seansa yetişeyim izleyim diye ama heryerde kötü eleştiriler var ve imdb puanı da 4.3 müydü neydi. Standart sapmasına bakayım dedim yine bi umutla ama izleyenlerin çoğu 2-3 puan bile vermemiş direk 1 vermişler filme. Yazık etmişler çizgi filme gerçekten.

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
  • Rom: 4
  • artık Mersine Türkiye şampiyonasına :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 19 Ağustos 2010, 12:11:11 »
filmi geçen hafta izledim,fena değildi ama karakter seçimleri bu kadar mı olur hiç bir karakter çizgi filmdekiyle uyşmuyor bi kere Zukonun yarası belli bile olmuyor , soka'nın espirileri Aang'in şaklabanlıları nerde ,  Zuko'nun amcasıda karakter bakımından çok yanlış biriydi. filmle ilgili tek güzel yer  düşündüğüm gibi bölüm bölüm olacağı 1. kitap Su diye başlıyordu devam filmleride geir heralde efektler güzeldi ama ona birşey demiycm söylenen kadar da vasat film deil ama.
‘Üzgünüm Beverly ama seni dövmek zorundayım.Bunu senin iyiliğin için.Eğer tuvaletten bir örümcek çıktığını söyleseydin,benden dayak yemek zorunda kalmayacaktın’”

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 19 Ağustos 2010, 19:27:05 »
Yazık ki ne yazık. Böyle güzel bir çizgi diziye böyle bir film kesinlikle yakışmamış. Her tarafta yazdım, burada da yazayım. Oynuncu seçimlerinden kurgusuna, dublajından müziklerine kadar tam bir rezaletti.

Valla üzüldüm yahu, o kadar bekledik bunun için miydi..?

Söylenecek başka bir şey yok
Spoiler: Göster

Çevrimdışı SéDa ERéN

• **
  • 83
  • Rom: 0
  • *WaiT Mé iN !NFéRNo~' Not Mé u'll waiT! ParasITé
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 24 Ağustos 2010, 20:16:52 »
avatar çok seviğim bir anime halada çok seviyorum ama filmini izledim ve çok üzüldüm night shymalan a verilmeyi haketmedi bu film :(( çizgi filmini koysalardı sinemaya daha iyiydi..
Yönetmenin milliyetçi damarı tutmuş tüm ateş ulusunu Hintlilerden seçmiş Lanet!
2 senedir bekliyorum bekliyorum ama sonuç ŞOOOK!!!!!!

NoBody BUt ME caN NOT PlaY WIth My BRAIn ANYMORE!..

Çevrimdışı Shinigami

• **
  • 166
  • Rom: 2
  • There is nothing about me
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 03 Eylül 2010, 22:29:07 »
Çizgi dizisini severdim ancak film ne yazık ki büyük hayal kırıklığına uğrattı beni. Ayrıca 3d sahneleri çok azdı. Öte yandan karakter kısmına değinecek olursam; Sokka gibi espiri manyağı, çocuksu bir karakteri o kadar sıkıcı ve olgun yansıtmışlar ki, çizgi dizisiyle tamamen alakasız yeni bir karakter meydana gelmiş. Oradaki Sokka, Sokka değildi. Espiriden zerrecik yoktu konuşmasında. O meşhur bumerangını hiç kullanmadı bile. Karakter aktarımı zayıftı, en çok Sokka'nınki.

Savaş sahnelerine gelirsek, yapaydı. Yani normalde aksiyon sahneleri insanları heyecanlandırır ya, burada tam aksini yaşadım. Filmde tek güldüğüm sahneydi ama komik olduğu için değil aşırı yapaylığından, slow motion yapmışlar bir de olay anını etkileyici kılsın diye ancak fail olmuş ne yazık ki.

Kurgu olarak 1. kitaptaki sahnelerin hepsinin hemen hemen aynılarıydı zaten. Ancak yine de çizgi dizisi ile kıyaslanamaz farka sahip bir film. Böyle güzel bir kurguya yazık etmişler gerçekten. =/   

Çevrimdışı Sanora

• *
  • 24
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Napaolis Edebiyat
« Yanıtla #81 : 30 Ekim 2010, 21:09:05 »
Dövüş sahneleri dışında, hayatınızdan yalnızca 2 saat çalacaktır. Başka bir şey değil.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #82 : 01 Kasım 2010, 05:14:49 »
Filmi çok kısa ve öz özetleyeceğim;

Spoiler: Göster

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı Good Life

• **
  • 73
  • Just smile :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 13 Mart 2011, 23:36:18 »
Çizgi filmini soluksuz izlediğim( hatta bir ara 4.kitabı yazmaya bile kalkıştım  ;D ) ve olağanüstü bir merakla beklediğim bir filmin bu kadar berbat olabileceğini düşünmemiştim.Muhteşem bir kurgu bu kadar berbat ve bu kadar gereksizce yorumlanırdı diyorum sadece.Hiç bir zevk almadım heyecanla gittiğim sinemadan neredeyse ağlayarak çıkıyordum  :-\
Maybe tonight ...
Just tell me where and when

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 15 Mart 2011, 21:35:07 »
Deli bir avatar hayranı olarak.Bu film beni derinden yaraladı.Sokka,Sokka değil.Aang,Aang değil,Zuko,Zuko değil.Çizgi filmindeki favorilerimden filmde nefret ettim.Rezalet.Beni şok eden 3 an vardı.1.Zuko'yu görüşüm...Zuko'yu Zuko yapan hiç bir şey yoktu ortada.Nerde taç,nerde yara izi,nerde ponytail,nerde o karizma? Bide Dev Patel'den iğrenç bir Zuko canlandırışı görünce deli oldum.Acılarıyla,intikam duygusuyla bastırdığı iyiliğini saklamaya çalışan Zuko ve iç çatışmaları gitmiş.Yerini tamamen tek amacı kötülük olan biri kalmış.

2.Sokka'yı görüşüm.Sokka yok ortalıkta ya.Bu ruhsuz bir adam ya.Eleştirebileceğim Sokka'ya benzemeyen bir yanı yok bu adamın.Bu adam resmen Sokka değil.

3.Aang'i görüşüm.Şaşırtıcı.Bizim çocuk gitmiş,yerine her şeyin bilinçli ve kendini dünyayı kurtarmaya adamış biri gelmiş.Dizinin temel taşlarından biri olan Aang'in Avatarlığı o yaşta kaldırabilmesi durumu resmen toz olmuş.Çok soğuk,olgun,ciddi ve bilinçli bir Aang kendini soğuttu açıkçası.

Kurgusu da bir o kadar kötüydü ki.O kadar orjinal ve mükemmel bir anime kurgusundan ancak bu kadar klişe ve kötü bir film kurgusu çıkartılabilirdi.Görsel ve efekt ise girmek istemeyeceğim kadar berbat. Her şeyiyle 1/10

Kısacası devam filmlerinden umudu kestim ve gözüm ufukta;Avatar-Legend of Korra'da...

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 23 Ağustos 2012, 22:33:21 »
Öğrendiğimde çok üzüldüğüm bir gerçek vardı ve aynı gerçeği Spiderman ve Batman'de de olması benim dünyamı yıktı işte o gerçek: "Son Hava Bükücü'nün ve diğer süper kahramanların hiç adam öldürmediği gerçeği."
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 23 Ağustos 2012, 22:39:44 »
Animasyonunu koca bir yazın ilk iki haftasında bitirdim, çok beğendim. Filminin çıktığını öğrendim, heyecanla izlemeye başladım. Ancak filmin her geçen dakikası beni Avatar'dan soğutmaya yetti bile. Animasyon serinin ilk sezonunu bir filme sıkıştırmaya çalışmışlar, olaylar çok çabuk gelişmiş. Tek kelimeyle berbattı yani. Başka söyleyecek bir şey bulamıyorum.

Hatta bir aralar Sex and the City ile yılın en kötü filmi falan seçilmişlerdi.

Çevrimdışı beerold

• **
  • 173
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 24 Ağustos 2012, 00:32:41 »
 Ben önce filmini izledim. Tam bir hayal kırıklığıydı. Hele üç boyut kandırmacasını da düşününce. Herhalde çizgi filmini bu kadar öven bir sürü insan delirmiş olamaz diyerek kardeşimi de yanıma aldım, bütün sezonlarını iki üç hafta gibi bir sürede oturduk izledik. Tek kelimeyle canım kurguyu, bütün karakterleri, hikayeyi mahvetmişler film yaparız diye. İkincisinden bir ses soluk yok. Böyle çekeceklerse çekmesinler zaten. Yazık etmesinler.     

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 04 Eylül 2016, 12:05:57 »
!!!!Hort!!!!

Çok büyük bir Avatar hayranıyım. Kurgusuna, karakterlerine ve daha nice şeylerine bayılıyorum. Fakat o hiç yapılmaması gereken filmi yok mu? :( Cast berbat, kurgu berbat ve karakterler orjinaline hiç sadık kalmamış. Filmi sinema salonunda izlemiştim ve herhalde bugüne kadar para verdiğim için pişman olduğum tek filmdir. Tam anlamıyla rezaletti. Ve çok sıkıcıydı.

Ayrıca The Last Airbender'daki evrenin, çizgi dizisi ve filminden sonra büyümemesi beni çok çok çok çok üzüyor. Sadece birkaç çizgi roman ve Legend Of Korra hariç yeteri kadar genişletilmediğini düşünüyorum.

Ha bu arada Legend Of Korra, iyi bir cast seçimi ve güzel bir yönetmen ile sinemaya aktarılsa hiç fena olmaz mıydı?