Kayıt Ol

Size göre, en iyi ve en kötü 10 anime

Çevrimdışı CaptainJarlaxle

• The Big Bang Theory
  • **
  • 170
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Size göre, en iyi ve en kötü 10 anime
« Yanıtla #15 : 11 Temmuz 2009, 22:33:20 »
En sevdiklerim :
1 ) Captain Tsubasa: Kim ne derse desin bu anime benim kuşağımın farkında olmadan izlediği ilk animedir ve gerçekten severim. Neyini seviyorsun? Diye soranlara cevabım bilmiyorum olacak.Bu da onu özel kılıyor  :elf
2 ) Full Metal Alchemist: Devlet,Ordu ve Siyaseti seviyorum bunun içine kimya da girince tadından yenmez FMA doğuyor. Ayrıca izlediğim en ciddi anime ve cıvıklığı sadece bir kaç saniyede tutmak büyük başarı bence.  :clap
3 ) Naruto: Seven var sevmeyen var. Ben sevenlerdenim ama baymaya başladı 400 bölüm sonunda.
4 ) Pokemon 1 ve 2 sezonları: Zaten buna yorum yazmıyorum :)
5 )Sumomomo Momomo : Acayip şekilde Türkiye'de ki dar kafalı insanları getiriyor aklıma. Kızın yerine erkek koy Türkiye'nin hali olur :D

Sevmediklerim :

1 ) Hellsing: Çoğu kişinin aksine bu animeden nefret ederim. Özellikle sorunlu olduğumu düşünen falan olursa pm ile ulaşabilir :)
2 ) FLCL: Aslında sevmedim değilde anlamadım. Nihbrin'in değimiyle sevmeyenlerden oluyorum dolayısıyla.
3 ) Beyblade: Bu kadar gereksiz bu kadar vasat bir şey görmedim hayatımda.
4 ) Death Note: Bu animeyi kafasında kuran açısından düşünürsek gayet başarılı. Ancak bence zekilikle alakası yok. Her normal dikkatli insanın yapabileceği konuşma aralıklarına hayran bir çok arkadaşım var. Ama bence sadece zekileri oynayan bir anime...

CaptainJarlaxle: The Big Bang Theory Fan No.1.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #16 : 12 Temmuz 2009, 00:56:41 »
Daha önce hiç bir top10da Sumomomo Momomo görmemiştim bu gerçekten benim için ilginç bir ilk oldu (oldukça orijinal ve iyi bir anime oysa, benim aklıma bile gelmezdi gerçekten). Tsubasa'ya gelince, günümüz grafiklerine en yakın ve mantık şartlarına en uygun yeniden yapımı 2002 yılında oldu ve o versionu eski nostaljisini tam olarak yansıtmasa da (gerçekten bir şutu 2 bölüm izlemek şu anda düşününce çok absurd ama o zaman eğlenceliydi) oldukça iyi. İlgilenirsen adı "Captain Tsubasa: Road to 2002" 52 bölümlük bir seri ve  ilk 36 bölümü ilk 3 sezonun özeti niteliğinde. (toplam 128+13+47 bölümden bahsediyoruz) Geriye kalan 16 bölüm yeni (günümüz mavi japon milli takımı forması giyiyorlar)

not; ilk 10'uma Sayonara Zetsubou Sensei (4 sezon) eklemeyi planlıyorum ama baştan sona izlemem lazım, henüz sadece 5 bölüm izledim. Bu tempo ve sanat yönetimi ile ilerliyorsa izlediğim en iyi 2. anime olabilir.

Çevrimdışı CaptainJarlaxle

• The Big Bang Theory
  • **
  • 170
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 12 Temmuz 2009, 12:51:48 »
Bende ondan bahsediyorum zaten. Hatta benim daha çok hoşuma gitti gerçek 2002 adidas top falan var. Tek kötü yanı Japonların gerçekten futboldan anlamıyor olması. Bkz: Brancos - Santos  Katalunia - Barça gibi takımların adını yamuk yumuk yapmışlar.Tek eksiği o bence. Eskisi de çocukluğumuza göre güzeldi :)

edit: Slam Dunk'u yazmayı unutmuşum. Pokemondan önce o gelir aklıma geldi kusura bakmayın.

CaptainJarlaxle: The Big Bang Theory Fan No.1.

Çevrimdışı [NecRomanceR*]

• *
  • 46
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 03 Ağustos 2009, 12:52:33 »
En iyi 10 =

1- Code Geass
2-Trigun
3-Hellsing
4-Death Note
5-Claymore
6-Devil May Cry >> Amatsuki
7-Full Metal Alchemist
8-Ghost in the Shell
9-Vampire Knight
10-Air Gear

En kötü 10=
1-Beyblade  !!
2-Elfen Lied
3-Yu-Gi-Oh
4-Akikan!
5-Basilisk
6-Last Exile
7-Sumomomo Momomo
8-Sailor Moon
9-School Days
10-Bleach (ben sevmiyorum çok suyu çıkmış sanki :S)

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #19 : 03 Ağustos 2009, 13:11:23 »
Herşey güzel de Last Exile'ı sevmemek zor yahu, sonunu beğenmemiş olsan da (tek eksiği bence buydu) en kötülerden biri olması zor geldi bana. Devil May Cry'ı gerçekten sevdin mi 6. yapacak kadar?  :ohmy

• *
  • 46
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 03 Ağustos 2009, 13:15:08 »
Herşey güzel de Last Exile'ı sevmemek zor yahu, sonunu beğenmemiş olsan da (tek eksiği bence buydu) en kötülerden biri olması zor geldi bana. Devil May Cry'ı gerçekten sevdin mi 6. yapacak kadar?  :ohmy
devil may  cry güzeldir yahu :S sevdim tabii :D 6. fazla olabilir ama haklsın.
şimdiye kadar izlediklerimin neredeyse tümünü listelere katmak zorunda kaldım çünkü henüz çok fazla anime izlemiş değilim :D

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #21 : 03 Ağustos 2009, 13:45:33 »
O zaman halen umut var  ;D Devil may cry vasatın altında bir anime, oyunun satışlarını arttırmak için uygulanmış bir yardım paketi sadece. Sana Spice and the Wolf adlı animeyi öneresim geldi. Sanki sevecekmişsin gibi bir his var içimde.

• *
  • 46
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 03 Ağustos 2009, 16:36:13 »
O zaman halen umut var  ;D Devil may cry vasatın altında bir anime, oyunun satışlarını arttırmak için uygulanmış bir yardım paketi sadece. Sana Spice and the Wolf adlı animeyi öneresim geldi. Sanki sevecekmişsin gibi bir his var içimde.

izlerim saol önerin için de :D

« Yanıtla #23 : 28 Kasım 2009, 01:56:53 »
benim en iyi 10um ama siralama olarak her zaman degisebilir yada ekleme cikarma olabilir

fullmetal alchemist
howl's moving castle
spirited away
5 centimeters per second
nausicaa of the valley of the wind
paranoia agent
ergo proxy
soul eater
k-on
samurai champloo

sahsima gore en kotu 10 yapim ise

samurai deeper kyo
d-gray man
claymore
ayakashi
elfen lied
gantz
kannagi
fruits basket
peacemaker
hanbun no tsuki ga noboru sora
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #24 : 28 Kasım 2009, 02:04:22 »
Filmlerden gitmişsin büyük kısmını, ("miyazaki" şeklinde genellemekten keyif alıyorum ben onların bir kısmını bu arada) K-on görmek sevindirdi beni ^^ ben koymuyorum onu en sevdiklerime çünki hikayesi yok gibiydi, karakterlerin hepsi kızdı, hiç bir sorunları yoktu, her şey o kadar pembeydi ki... güzeldi, ama güzelliği sadece anlık pembelik gibi; unutturuyordu gündelik yaşamı. Tekrar izlemek sanırım zaman kaybı olur. Öte yandan Kannagi ile büyük benzerlikler gösteriyor bu açıdan kıyaslayınca. Tamamen fan-based bir seri. Kannagi'yi neden sevmeyipte K-on'u sevdiğini merak ettim.

Fruits basket'ten nefret ederim ama en kötü olarak görmem. Manyakları var onun [-_-*]

Paranoia Agent'ı hiç izlemedim bu arada. Bakmam gerekliymiş gibi hissettim, hatta indiriyorum.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #25 : 28 Kasım 2009, 02:39:04 »
Ya Fruits Basket gerçekten çok berbat nasıl izliyor insanlar onu anlamıyorum -,-. K-ON'da da iki üç tane erkek görsek iyi olacak ne o öyle kız lisesi gibi :D

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #26 : 07 Mayıs 2010, 14:20:02 »
Daha önce hiç bir top10da Sumomomo Momomo görmemiştim bu gerçekten benim için ilginç bir ilk oldu (oldukça orijinal ve iyi bir anime oysa, benim aklıma bile gelmezdi gerçekten). Tsubasa'ya gelince, günümüz grafiklerine en yakın ve mantık şartlarına en uygun yeniden yapımı 2002 yılında oldu ve o versionu eski nostaljisini tam olarak yansıtmasa da (gerçekten bir şutu 2 bölüm izlemek şu anda düşününce çok absurd ama o zaman eğlenceliydi) oldukça iyi. İlgilenirsen adı "Captain Tsubasa: Road to 2002" 52 bölümlük bir seri ve  ilk 36 bölümü ilk 3 sezonun özeti niteliğinde. (toplam 128+13+47 bölümden bahsediyoruz) Geriye kalan 16 bölüm yeni (günümüz mavi japon milli takımı forması giyiyorlar)

not; ilk 10'uma Sayonara Zetsubou Sensei (4 sezon) eklemeyi planlıyorum ama baştan sona izlemem lazım, henüz sadece 5 bölüm izledim. Bu tempo ve sanat yönetimi ile ilerliyorsa izlediğim en iyi 2. anime olabilir.

O da neyin nesi... Tsubasa'da sahanın öbür ucu gözüküyo muydu ? :D

[*]Dünya yuvarlak ya hani xD [/*]

May the force, be with you.

Çevrimdışı Rooney

• **
  • 66
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 03 Eylül 2010, 06:45:11 »
Çok anime seyretmem ama En sevdiğim anime Naruto sonra Full Metal sonrada Death Note gelir

Çevrimdışı Akuma_Blade

• **
  • 97
  • Rom: 5
  • "All Worms are my prey!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 03 Eylül 2010, 08:56:22 »
Sadece serileri sayarsam en sevdiklerim:

01- Welcome to the NHK
02- Kidou Senshi Gundam metaserileri
03- Boogiepop Phantom
04- Serial Experiments Lain
05- City Hunter
06- SDF Macross
07- Detective Conan
08- Kimagure Orange Road
09- Ghost in the Shell: Stand Alone Complex
10- Legend of Galactic Heroes

En sevmediklerim değil de ayrıca en abartılmış olduklarını düşündüklerim:

1- Elfen Lied
2- Kimi Ga Nozomu Eien
3- School Days
4- TTGL
5- Code Geass
6- Melancholy of Suzumiya Haruhi
7- K ON
8- One Piece
9- Sailormoon
10- Fate/Stay Night

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 03 Eylül 2010, 10:03:47 »
İlginç...

One Piece' i herkes övüyor sen alttaki listeye almışsın. sebebini de yazar mısın ? Ciddi ciddi izlemeyi düşünüyordum çünkü One Piece adlı animeyi.