Kayıt Ol

Sünger Bob Kare Pantolon, 10 yaşında!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Sünger Bob Kare Pantolon, 10 yaşında!
« : 16 Temmuz 2009, 10:47:34 »

Su altında yaşayan bir deniz süngeri olan Sünger Bob ve arkadaşlarının maceralarını konu alan çizgi film "Sünger Bob Kare Pantolon" (Spongebob Squarepants) 10. yaşını kutluyor.

10 yıl önce ABD'de yayımlanmaya başlayan çizgi film, 170 ülkede milyonlarca hayranı olan, 25 dile çevrilen bir fenomene dönüşmüş durumda. 2-11 yaş grubu için hazırlanan, ancak zamanla büyüklerin de yakından takip etmeye başladığı Sünger Bob, televizyonların en popüler çizgi filmlerinden biri haline geldi.

Nickelodeon kablolu TV şirketi için, çizer ve deniz biyologu olan Stephen Hillenburg tarafından yaratılan Sünger Bob'un ünlü takipçileri arasında, ABD Başkanı Barack Obama, İngiltere Başbakanı Gordon Brown, aktör Johnny Depp ve şarkıcı David Bowie de bulunuyor.

Hafta sonu Sünger Bob'un 10. yaş günü için bir parti düzenlenecek. 10. yıl kutlamaları çerçevesinde, 11 yeni bölüm ve hayranların en beğendiği 10 bölüm yayımlanacak ve hazırlanan 1 saatlik belgesel gösterilecek.

SüngerBob ile ilgili oyuncak, tişört vs ürünlerin satışlarından kanalının 8 milyar dolar gelir elde ettiği belirtiliyor.

ABD'deki eğlence parklarında adına hız treni olan Sünger Bob, New York'taki Madame Tussauds balmumu müzesinde heykeli sergilenecek ilk çizgi film karakteri olacak.

Çizgifilmin başarısının ardındaki gizli formülün Sünger Bob'un "kalbi" olduğu ve serinin, mutluluk ve iyimserlik mesajı verdiği için dünya genelinde bu kadar tutulduğu belirtiliyor.

Bikini Bottom’ın en saf, en neşeli ve en iyi yürekli sakini SpongeBob’un maceralarına, her bölümde, en iyi arkadaşı Patrick, huysuz komşusu Squidward, paragöz patronu Mr. Krabs ve ananastan yapılmış evinde beslediği salyangoz Gary eşlik ediyor.

ntvmsnbc.com
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Sünger Bob Kare Pantolon, 10 yaşında!
« Yanıtla #1 : 16 Temmuz 2009, 20:39:35 »
Bir fenomen olmayı fazlasıyla hak etmişti, 10. yılın kutlu olsun Bob! Bakalım yeni bölümlerini Nick Türkiye'de gösterecekler mi? :) Geçen aylarda 2 bölüm uzunluğunda bir "SüngerBob ve Dev Dalga" gibi bir bölüm göstermişlerdi. İnanılmaz keyifliydi. :)

Çevrimdışı CaptainJarlaxle

• The Big Bang Theory
  • **
  • 170
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2009, 20:47:12 »
Bir tek ben mi anlamıyorum şu çizgi filmi. Bence gerçekten 2-11 yaş arasına hitap ediyor. Belki Türkçe izlediğim içindir ama hiç komik gelmiyor. Simpsons ya da South Park'ın yanından geçemez 8-)

CaptainJarlaxle: The Big Bang Theory Fan No.1.

Çevrimdışı Nophanus

• Zeddicus Zu'l Zorander
  • *
  • 38
  • Rom: 0
  • ''Başkalarının günahlarıyla aziz olamazsın.''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Temmuz 2009, 20:51:11 »
İlk izlediğimde eğlendim.Biraz takip ettikten sonra monotonlaşıp,sıkıcı hale geldi benim için.Bu konuda gerçekten The Simpsons ve Family Guy'ı tek geçerim  :)

Çevrimdışı yuno44907

• **
  • 127
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Temmuz 2009, 21:09:34 »
Futurama, Simpsons'dan daha iyi. XD siz bilmiyorsunuz, ben biliyorum. İzlediniz mi Futurama'yı?

Çevrimdışı Nophanus

• Zeddicus Zu'l Zorander
  • *
  • 38
  • ''Başkalarının günahlarıyla aziz olamazsın.''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2009, 21:17:40 »
Arkadaşım konu burda Futurama'yı izleyip izlememiz değil.Konu dışına çıkmasın istersen?

Çevrimdışı yuno44907

• **
  • 127
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Temmuz 2009, 21:19:13 »
Patrick'e bayılıyorum. Her şeyi unutuyor. Yarılıyorum yaa!!

Çevrimdışı Elenor

• **
  • 124
  • Naber?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Temmuz 2009, 21:34:37 »
family guy bi kere simpsons zaten ve biri çocuklara biri yetişkinlere hitab ediyo ;D ne olursa olsun bob'u kutlarım severim kendisini ;D
closing your eyes to dissappear
you pray your dreams will leave you here
but still you wake and know the truth
no ones there

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Temmuz 2009, 04:40:00 »
ya bir simpsons ile spongebob aynı kefeye konamaz..2sinin hitap ettiği alan farklı..burda önemli olan çocuklara(-ki family guy fln gayet büyüklere hitap eder) hitap etmesi gerekirken tüm herkese kendini sevdirebilen bir çizgifilmin başarısından bahsediliyor..

OrqunOki

« Yanıtla #9 : 25 Temmuz 2009, 14:54:35 »
simpson ve southpark çok farklı sponge bob çok farklı kategoride bana göre.South park'ı izleyen arkadaşlar bilirler.Mevcut karakterler gerektiğinde hiç çekinmeden argo (okkalı küfürler) kullanabiliyorlar :D.Ama sponge bob çok masum bir çizgi film.Hele aralarındaki absurd diyaloglar bence muthiş. :) 16 yaşımda başladım izlemeye. 7 yıl oldu hala tekrar bölümlerini sıkılmadan izleyebilirim :D

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 25 Temmuz 2009, 15:00:53 »
South Park 18+ olmasını gerektirebiliyo gerçekten çoğu zaman. Argodan ziyade, her türlü açıklık, cinsellik var. Sünger Bob'u onunla karşılaştırmak yanlış tabi, esprileri kendi içinde epey hoşuma gidiyor Sünger Bob'un.
try again fail again fail better

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
  • Rom: 4
  • artık Mersine Türkiye şampiyonasına :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Kasım 2009, 20:40:59 »
okadar olmuş mu beya bizim yekta hastasıXD
‘Üzgünüm Beverly ama seni dövmek zorundayım.Bunu senin iyiliğin için.Eğer tuvaletten bir örümcek çıktığını söyleseydin,benden dayak yemek zorunda kalmayacaktın’”