Kayıt Ol

Forum FRP

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Ynt: Forum FRP
« Yanıtla #45 : 27 Aralık 2009, 18:46:38 »
[blockquote]Yuvarlandı 3d10 : 7, 4, 8, toplam 19[/blockquote]

...ve kurucu ikna edildi. :P
#rekt

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 02 Nisan 2010, 19:37:00 »
"Size çok çok eski bir hikaye anlatacağım." dedi Yaşlı Adam. "Gezegen'in ilk zamanlarından beridir süregelir, rıhtımdan gelen gemiler oraya buraya sürüklenir. Pek çoğu evine dönemez, zaten buraya gelen pek çok kişi çılgın veya serüven arayan gençlerden başkaları değildir.... Gelin çocuklar gelin, size eski bir hikaye anlayacağım. Devletlerin, savaşların hikayesi. Bu öyle eski bir hikaye ki, nice devletler gelir ve göçer bu hikaye'de. O halde açın kulaklarınızı ve dinleyin, çünkü bu hikaye diğer hiç birine benzemeyecek."
#rekt

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 02 Nisan 2010, 20:11:10 »
Hadi bakalım.

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 29 Nisan 2010, 15:52:54 »
Tek Galaksi...

400 Gezegen...

This is madness?!

Elimde üzerinde 400 adet gezegen olan, kendi yapımım bir galaksi haritası var. Hmm acaba ne yapsam.

#rekt

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 29 Nisan 2010, 16:38:30 »
Tek Galaksi...

400 Gezegen...

This is madness?!

Elimde üzerinde 400 adet gezegen olan, kendi yapımım bir galaksi haritası var. Hmm acaba ne yapsam.

Spoiler: Göster

Şaka bir yana, sanki hali hazırda oynattığın ve oynatacağın oyunlar var gibi, bir de galaksi işine girmesek? Ha ben yine dahil olurum, o ayrı konu.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 29 Nisan 2010, 21:43:29 »
Adra. Çok fena olur bak. Hayatımı bi kenara koymaya teşvik ediyosun beni :D

Çevrimdışı Ropinie Hystria

• **
  • 171
  • Rom: 10
  • Aut viam inveniam aut faciam
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 29 Nisan 2010, 21:46:48 »
Ah şu FRP... ömrümü yedi azizim; olacaksa bir atraksiyon, ben de talibim T_T

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 29 Nisan 2010, 22:34:41 »
Ah şu FRP... ömrümü yedi azizim; olacaksa bir atraksiyon, ben de talibim T_T

Şöyle bir atraksiyon var;
http://www.kayiprihtim.org/forum/world-of-darkness-a-city-of-shades-t6542.0.html

Galaksi ile alakalı oyunun açılmasına çook var =)
#rekt

Çevrimdışı Ropinie Hystria

• **
  • 171
  • Rom: 10
  • Aut viam inveniam aut faciam
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 06 Mayıs 2010, 08:36:59 »
Gözlemlediğim üzere forumun frp kısmı bir duraklama dönemine girmiş ne yazık ki :) Niyesine gelince, -tamamen yanlış düşünüyor da olabilirim bilmiyorum- şu an uygulatılmaya çalışılan sistem, forum frpsine pek uygun gelmedi bana açıkcası. Aslına bakacak olursanız, forum frplerinde zarlara ya da çok ayrıntılı karakter girişlerine gerek görmüyorum(str, dex vs.)

En güzeli, kendimize ufak bir evren oluşturmak, hepsi bu. Göründüğü kadar da zor olmadığını en azından kendim biliyorum. Gerçi forum olarak bu duruma ne kadar sıcak bakılır ya da uygun olup olmadığını bilmiyorum ama biri fikrimi soracak olsaydı, böyle derdim. hehe

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 06 Mayıs 2010, 10:05:27 »
Gözlemlediğim üzere forumun frp kısmı bir duraklama dönemine girmiş ne yazık ki :) Niyesine gelince, -tamamen yanlış düşünüyor da olabilirim bilmiyorum- şu an uygulatılmaya çalışılan sistem, forum frpsine pek uygun gelmedi bana açıkcası. Aslına bakacak olursanız, forum frplerinde zarlara ya da çok ayrıntılı karakter girişlerine gerek görmüyorum(str, dex vs.)

En güzeli, kendimize ufak bir evren oluşturmak, hepsi bu. Göründüğü kadar da zor olmadığını en azından kendim biliyorum. Gerçi forum olarak bu duruma ne kadar sıcak bakılır ya da uygun olup olmadığını bilmiyorum ama biri fikrimi soracak olsaydı, böyle derdim. hehe

Şu anda duraklamaya girmiş olmasının sebebi daha çok benim oynatmıyor olmam =) Çünkü öss var ve olabildiğince az vakit ayırabiliyorum bunlara.. Zar sistemi de eğer güzel kullanılırsa yavaşlama yaratmayan bir sistem olur. Zaten incelediyseniz zarları göstermiyorum bile, sevmem oyunlarımda zarın göze batırılmasını.
#rekt

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 15 Mayıs 2010, 16:56:39 »
Alıntı
You, as the player, run a nation. Your responsibility is to PM me “orders,” which are simply instructions to me of what you want done and how you want to do it. From your orders, I write an update, which is a summary of what happened in the world from the combination of player orders. Then you write the next set of orders. And so on.

The other two things that you write are diplomacy and stories. Diplomacy can be conducted with other players’ nations, or with NPCs. NPCs are more or less run by me, so you can refer your diplomacy directly to yours truly. If orders and updates are the heart and lungs, and diplomacy is the brain, the stories are the soul of an NES. They are what gives this world life. You can write a story about whatever you want to: commoners in your nation just trying to make a living, the king making a crucial decision, and so on.

Bu günlerde bu aklımı çeliyor.
#rekt

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 15 Mayıs 2010, 17:58:32 »
Bu günlerde bu aklımı çeliyor.

Bkz: Çevirmeye üşenmek?

Baal, bu strateji oyunu zaten hep yapmak istediğin birşeydi. Zannedersem tek eksiğimiz bu konu hakkında bir başlık açılması, üyelerin bu konuda fikirlerini belirtmesi ve katılımın olması.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 15 Mayıs 2010, 17:59:39 »
Bkz: Çevirmeye üşenmek?

Baal, bu strateji oyunu zaten hep yapmak istediğin birşeydi. Zannedersem tek eksiğimiz bu konu hakkında bir başlık açılması, üyelerin bu konuda fikirlerini belirtmesi ve katılımın olması.

Ve bir de benim üşenmemem. :P

Şaka bir yana bir kaç kişiye mesaj attım ilgilenecekler mi diye, bakalım. Ona göre açacağım.
#rekt