Kayıt Ol

Vakıf Serisi

Çevrimdışı High Tension

• *
  • 5
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Vakıf Serisi
« Yanıtla #15 : 18 Şubat 2013, 12:59:26 »
Merhaba arkadaşlar hayranı olduğum Vakıf serisi ile ilgili bir forum bulmak çok güzel oldu. İnanılmaz derinlikli bir seri. İnsan her düşünüşünde farklı bir şeyler keşfediyor. Vakıf serisinde kitaplar kişiler ve olaylarla ilgili konuşup tartıştıkça farklı boyutlar ortaya çıkıyor. Ancak ben de sıralamanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çok önceden yanlış bir sıralamanın kurbanı olmuş ve daha ikinci kitaptan bırakmak zorunda kalmıştım. Yıllar sonra sitede de bulunan önce "Sonsuzluğun Sonu" ile başlayıp "Vakıf Serisi", "Robot Serisi" ve ardından "Vakıf Serisi" ile tekrar devam eden sıralama ile okuduğumda bunca yıl çok şey kaybettiğimi farkettim. Kişisel olarak düşüncem bu serinin sonunda "Sonsuzluğun Sonu" kitabının tekrar okunması gerektiği yönünde. Böylece taşlar biraz daha yerine oturuyor.

Çevrimdışı zilog

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 26 Şubat 2013, 23:05:29 »
Evet .... Kesinlikle evet.. Sonsuzların dilinden konuşmak gerekirse geçmişte yapılan bir AGD gelecekle ilgili tüm paralellerde kendini göstermekte. Ancak bu salınım bir kaç yüzyıl sonra yavaş yavaş sönümlenerek kaybolmakta... Peki ya Golan Trevize gerçekten çok daha büyük bir çemberi tamamladıysa... ?

Çevrimdışı denizce

• *
  • 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 05 Mayıs 2013, 14:13:33 »
Vakıf serisini okudum. Bana göre batı dünyasının düşünce yapısını bir başka gözle anlatıyor. Çok sürükleyici ve  insanın düşünce ufkunu genişletiyor. Bilimkurgunun  baş yapıtlarından biri diyebilirim. Ben kolay kitap seçemiyorum.Bu yüzden uzun bir süre bilimkugu okuyamadım.Ancak Dönüş Yok ( Bir Elkadra Öyküsünü ) yeni bitirdim.Nerdeyse Vakıf serisinden aldığım Bilimkurgu hazzını aldım .Diyebilirim.Bu çok ilginç geldi.

Çevrimdışı obispo

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 15 Mayıs 2014, 15:32:51 »
bu seriyi mutlaka okuyun. ve yine mutlaka sadece YAZIM SIRASINA göre okuyun.

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 18 Mayıs 2014, 22:16:19 »
Arkadaşlar 1. Kitabının baskısı bulunmuyor, D&R v.b kitapçıları gezsem bulabilir miyim?Hiç kalmamış mıdır yoksa? Normalde internetten alışveriş yaptığım için bulamıyorum.
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 19 Mayıs 2014, 11:35:23 »
Arkadaşlar 1. Kitabının baskısı bulunmuyor, D&R v.b kitapçıları gezsem bulabilir miyim?Hiç kalmamış mıdır yoksa? Normalde internetten alışveriş yaptığım için bulamıyorum.

Bulabilirsin tabii ki. Samsun'da oturuyorum, D&R'da, diğer kırtasiyelerde falan görmüştüm bir kaç tane.
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 17 Mart 2015, 01:41:20 »
İlk kitabı okudum da ikincisini bulamıyorum kütüphanelere baktım adamın bilimsel makaleleri falan var, onları mı okusam :( Sadece ilk kitap için söylersek karakterlerin yoğunlukta olmaması bölüm geçişlerinde insanı biraz hayal kırıklığına uğratıyor ama alışınca çok eğlenceli oluyor.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 17 Mart 2015, 02:13:19 »

Alsancakta Yakın kitabevi var kıbrıs şehitlerinde orada görmüş olabilirim.İzmirdeki sahaflarıda bir gez mutlaka bulursun.

Çevrimdışı mithrandir21

• **
  • 62
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 17 Haziran 2015, 13:01:59 »
İthaki face üzerinden açıklama yapmış yakın zamanda kitaplar tekrardan basılacakmış;

https://www.facebook.com/ithakiyayin/photos/a.346064432081047.82021.346059422081548/937461076274710/?type=1&theater

Çevrimdışı Okur

• **
  • 73
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 01 Mayıs 2016, 16:16:06 »
Ara vermeden hızlı bir şekilde gelir kitaplar umarım.

Çevrimdışı hayalperest44

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 06 Nisan 2017, 20:16:31 »
Sanırım bu sefer gerçekten basıyorlar...

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #26 : 06 Nisan 2017, 21:54:05 »
Okurken rüyalarıma giren tek seri idi. Şimdi yaşlandık :P
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Mandrollen

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 08 Nisan 2017, 21:40:04 »
Bilimkurgu - Fantastik türünde pek çok seri okudum ettim ama Vakıf mükemmeldi, arkasında felaket bir deha var.

Çevrimdışı kasim444

• *
  • 39
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 09 Nisan 2017, 17:21:29 »
Keşke vakıf değilde robot serisi ile başlasalardı sonrasında vakıf gelmesi daha mantıklı olurdu , ama bunada çok şükür bin şükür seni bana verene :)

Çevrimdışı sunbae

• **
  • 50
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 11 Haziran 2017, 18:30:29 »
Bugün Kadıköy Kitap Günleri'ndeydim. İthaki standında kısa bir sohbetimiz oldu. Vakıf'ı sordum. Matbaada basılmaya hazır durumda bekliyormuş.  Ancak yurt dışından bir mail bekleniyormuş, mail gelir gelmez baskıya girecekmiş. Temmuz ayında hazır olabilir dedi. İlk 3 kitabı yaklaşık 1,5 ay arayla basacaklarmış.
Ayrıca yıllar önce başka yayınevlerinden çıkan fakat baskısı olmayan kitapları basmayı düşünüyor musunuz diye sordum. Bu durumda olan kitapları takip ettiklerini ve telif sorunu olmayanları basabilecekleri şeklinde bir cevap aldım. "Bilimkurgu Klasikleri" dizisiyle ilgili olarak basılacak kitaplarla ilgili bir cevap alamadım.