Kayıt Ol

Vakıf Serisi

Çevrimdışı yavanna

• **
  • 109
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Vakıf Serisi
« Yanıtla #30 : 12 Haziran 2017, 08:56:26 »
Bugün Kadıköy Kitap Günleri'ndeydim. İthaki standında kısa bir sohbetimiz oldu. Vakıf'ı sordum. Matbaada basılmaya hazır durumda bekliyormuş.  Ancak yurt dışından bir mail bekleniyormuş, mail gelir gelmez baskıya girecekmiş. Temmuz ayında hazır olabilir dedi. İlk 3 kitabı yaklaşık 1,5 ay arayla basacaklarmış.
Ayrıca yıllar önce başka yayınevlerinden çıkan fakat baskısı olmayan kitapları basmayı düşünüyor musunuz diye sordum. Bu durumda olan kitapları takip ettiklerini ve telif sorunu olmayanları basabilecekleri şeklinde bir cevap aldım. "Bilimkurgu Klasikleri" dizisiyle ilgili olarak basılacak kitaplarla ilgili bir cevap alamadım.

Çok uzun süredir basılacak haberleri dolanıyor, umarım bu sefer sadece e-posta bekleniyordur :)

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 12 Haziran 2017, 12:39:25 »
Bugün Kadıköy Kitap Günleri'ndeydim. İthaki standında kısa bir sohbetimiz oldu. Vakıf'ı sordum. Matbaada basılmaya hazır durumda bekliyormuş.  Ancak yurt dışından bir mail bekleniyormuş, mail gelir gelmez baskıya girecekmiş. Temmuz ayında hazır olabilir dedi. İlk 3 kitabı yaklaşık 1,5 ay arayla basacaklarmış.
Ayrıca yıllar önce başka yayınevlerinden çıkan fakat baskısı olmayan kitapları basmayı düşünüyor musunuz diye sordum. Bu durumda olan kitapları takip ettiklerini ve telif sorunu olmayanları basabilecekleri şeklinde bir cevap aldım. "Bilimkurgu Klasikleri" dizisiyle ilgili olarak basılacak kitaplarla ilgili bir cevap alamadım.

Mail bekleme kısmı doğru. Kapağın haklarını bekliyoruz hâlâ. 1,5 ay arayla basma kısmı doğru değil. Beklentiler yanlış oluşmasın. Zaten bu yalan yanlış haberler yüzünden az başımız ağrımıyor.

Olması gerektiği gibi kitap takip ettiğimiz doğrudur.

Bilimkurgu Klasikleri'ni sürpriz bazlı yayımlıyor. İstisnai durumlar dışında önceden duyurmuyoruz.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 07 Kasım 2017, 14:45:47 »

Çevrimdışı Harok

• *
  • 12
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 07 Kasım 2017, 14:55:03 »
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1606601076027370&id=346059422081548

Nihayet. 03
0
Kapak tasarımı şahane bu arada.

Benden önce davrandınız, daha hızlı olmalıydım :) Kapağı ben de çok beğendim, gözümüz aydın umarım çok bekletmeden devam   kitapları da gelir.

Çevrimdışı hayalperest44

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 07 Kasım 2017, 16:41:34 »
Çok şükür sonunda bu seriyi okuyabileceğim. Bakalım bahsedildiği kadar efsanevi miymiş? :) İthaki'ye de teşekkürlerimi sunarım bu seriyi tekrardan bize kazandırdıkları için.

Çevrimdışı Moriarty

• *
  • 42
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 07 Kasım 2017, 19:16:35 »
Kapaktaki Asimov silueti diğer Asimov kitaplarının da geleceğine işaret bence :D

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 07 Kasım 2017, 21:29:21 »
Sonunda yeniden görebildik, umarım devam kitapları çok bekletmez.

Çevrimdışı Okur

• **
  • 73
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 08 Kasım 2017, 18:02:12 »
Kitapların çıkış sırası belli mi acaba, çıkış sırasına göre okumak serinin bütünü için doğru olur mu?

Çevrimdışı Taner

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 08 Kasım 2017, 18:29:56 »
Kitapların çıkış sırası belli mi acaba, çıkış sırasına göre okumak serinin bütünü için doğru olur mu?

Kesinlikle burada verilen 17 kitaplık seri şeklinde ki sırayı takip etmenizi tavsiye ederim.

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 09 Kasım 2017, 22:02:10 »
Baskının başında küçük bir okuma sırası rehberi var. Alternatifli. Şahsen her zaman basım sırasını takip ederim. Sonradan ortaya atılmış yapay okuma sırası listeleri çoğunlukla okuma tecrübesini desteklemek yerine baltalar.

Çevrimdışı frht45

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 24 Aralık 2017, 00:54:28 »
2 .kitap bu ay çıkmayacak galiba 2018 ocağa mı kaldi ?

Çevrimdışı irbis

• *
  • 179
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 24 Aralık 2017, 16:47:20 »

Merhaba, bu ay çıkacak diye bir açıklama yapılmadı diye hatırlıyorum. Şubattan önce beklemeyin ama. Araya üç ay koymadan basmayı planlamıyoruz. Kitapları peş peşe basmak çok da sağlıklı bir yaklaşım değil ne yazık ki. Ama çok zaman girmeyecek araya, o konuda söz veriyoruz.

Çevrimdışı frht45

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 24 Aralık 2017, 21:10:16 »

Merhaba, bu ay çıkacak diye bir açıklama yapılmadı diye hatırlıyorum. Şubattan önce beklemeyin ama. Araya üç ay koymadan basmayı planlamıyoruz. Kitapları peş peşe basmak çok da sağlıklı bir yaklaşım değil ne yazık ki. Ama çok zaman girmeyecek araya, o konuda söz veriyoruz.
:fight:

öylesine dedim zaten aşağı yukarı ne zaman çıkacak diye merak ettiğim için bilgi için teşekkürler beklicez yapacak bişey yok 😃