Kayıt Ol

Percy Jackson & Olimposlular: Şimşek Hırsızı

Çevrimdışı Josephine

• *
  • 24
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Percy Jackson & Olimposlular: Şimşek Hırsızı
« Yanıtla #60 : 09 Ağustos 2010, 00:03:21 »
Çok merak etmeye başladım artık bu mitolojik film türlerini özellikle içinde Athena geçiyorsa nolduysa banada son günlerde... :) :)
hep burdaki 'mitolojiler' bölümü yüzünden.
see you soon.

Çevrimdışı annabeth

• *
  • 5
  • ANNABETH
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 14 Ağustos 2010, 20:05:35 »
Filmi ve kitabı müthiş!
Her ne kadar filmde bazı farklar oluşmuş olsada bence her ikisi de müthişti.
Kitabı okumayıp direkt filmine giden biri olarak filmi çok beğenip ondan sonra Percy Jackson kitaplarına merak saldım.Kısaca filmde insanları seriye bağlayabiliyor.

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
  • Rom: 4
  • artık Mersine Türkiye şampiyonasına :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 19 Ağustos 2010, 12:15:59 »
Filmi ve kitabı müthiş!
Her ne kadar filmde bazı farklar oluşmuş olsada bence her ikisi de müthişti.
Kitabı okumayıp direkt filmine giden biri olarak filmi çok beğenip ondan sonra Percy Jackson kitaplarına merak saldım.Kısaca filmde insanları seriye bağlayabiliyor.
bazı farklıklar mı kitapla aşağıdan yukardan bi alakası yok nerdeyse bi tek karakterler aynı diye bilirim kitaba bağlı kalınsaydı çok daha güzel ve konusu daha geniş olurdu. bir de kitabın arka sayfasında filmin kitabını bir soluta oluyacaksın yazıodu isimleri aynı olmasa kimse anlayamıycak filmin kitabı olduğunu. :P
‘Üzgünüm Beverly ama seni dövmek zorundayım.Bunu senin iyiliğin için.Eğer tuvaletten bir örümcek çıktığını söyleseydin,benden dayak yemek zorunda kalmayacaktın’”

Çevrimdışı SéDa ERéN

• **
  • 83
  • *WaiT Mé iN !NFéRNo~' Not Mé u'll waiT! ParasITé
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 26 Ağustos 2010, 01:32:35 »
Filmi çok eğlenceliydi..Zenci pantolonunu çıkarınca percy'nin:"oğlum sen yarı eşşek misin"demesi beni çok güldürmüştü..haha  :zuha:D

NoBody BUt ME caN NOT PlaY WIth My BRAIn ANYMORE!..

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #64 : 28 Ağustos 2010, 19:40:14 »
Kayrın(Böyle yazılmıyor biliyorum) da kitaplarda var. Onların eğiticisi. Filmde o kadar enterasan, sahneler var ki insana oha artık dedirtiyor. En basitinden bayrak yakalamaca oyununda Percy Annabeth'le karşı karşıya geliyor! :P Ve ayrı Percy'nin kim olduğu filmin başından beri biliniyor ki bu da gizemi mahvetmiş. Ayrıca o müzede hidra midra yok. Müzede yok zaten! İnci hikayesi de çok farklı. Thaliadan hiç bahsedilmiyor. Aresten falan da. Ayrıca kahin de yok. Nasıl düşünerek yapmışlar anlamadım gitti.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 30 Ağustos 2010, 01:46:44 »
Kayrın(Böyle yazılmıyor biliyorum) da kitaplarda var. Onların eğiticisi. Filmde o kadar enterasan, sahneler var ki insana oha artık dedirtiyor. En basitinden bayrak yakalamaca oyununda Percy Annabeth'le karşı karşıya geliyor! :P Ve ayrı Percy'nin kim olduğu filmin başından beri biliniyor ki bu da gizemi mahvetmiş. Ayrıca o müzede hidra midra yok. Müzede yok zaten! İnci hikayesi de çok farklı. Thaliadan hiç bahsedilmiyor. Aresten falan da. Ayrıca kahin de yok. Nasıl düşünerek yapmışlar anlamadım gitti.
Bence güzelim seriyi kötü bi filmle katlettiler... Bu arada Kherion(Kayrın)
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #66 : 30 Ağustos 2010, 15:23:56 »
Bence güzelim seriyi kötü bi filmle katlettiler... Bu arada Kherion(Kayrın)
Ben sinemada filmi izledğimde kitaplarını okumamıştım. Hatta neden bu kadar abartıyorlar diye düşünmüştüm. Ama sonra anladım. Rick Riordan olsaydım emeğimin bu şekilde mahvedilmesine izin vermezdim. Bar ikinci filmi güzel çeksinler. Tabii yaparlarsa. Bu arada Harry Potter ve Askaban tutsağı bunun yanında oskarlık film gibi kalıyor. En azından o kitaptaki olayları bağlı olarak ilerliyordu.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 30 Ağustos 2010, 19:57:41 »
Ben sinemada filmi izledğimde kitaplarını okumamıştım. Hatta neden bu kadar abartıyorlar diye düşünmüştüm. Ama sonra anladım. Rick Riordan olsaydım emeğimin bu şekilde mahvedilmesine izin vermezdim. Bar ikinci filmi güzel çeksinler. Tabii yaparlarsa. Bu arada Harry Potter ve Askaban tutsağı bunun yanında oskarlık film gibi kalıyor. En azından o kitaptaki olayları bağlı olarak ilerliyordu.
Aslında ikinci film olmayabilir. Bence en iyisi şöyle olur. İkinciyi çekmezler. Başka bi senaryoyla tekrar birinciyi çekerler. Bence harry kadar gişe rekoru yapabilecek bir potansiyele sahip. Bu arada harry dedikte ölüm yadigarlarına az kaldı ya :)
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 30 Ağustos 2010, 23:54:30 »
Aslında ikinci film olmayabilir. Bence en iyisi şöyle olur. İkinciyi çekmezler. Başka bi senaryoyla tekrar birinciyi çekerler. Bence harry kadar gişe rekoru yapabilecek bir potansiyele sahip. Bu arada harry dedikte ölüm yadigarlarına az kaldı ya :)

İki taneaynı kitabın filmi? Pek sanmam. Ama yapımcılar belki yönetmeni veya senaristi değiştirebilir. Kesinlikle bunu yapmaları gerekli. Yoksa ikinci filmde konu tamamen kopar.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 31 Ağustos 2010, 01:58:22 »
İyi de konu zaten kopuk. Bunu düzeltmek neredeyse imkansız.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Elijah

• 627
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 31 Ağustos 2010, 13:31:08 »
O kadar kopmadılar, olay şimşeğin Zeus'a teslim edilmesiydi. Onu hallettilerde ikinci filmde de Kronos muhabbeti açılmazsa o zaman kopacak.

Planemo Syndrome

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 31 Ağustos 2010, 15:47:30 »
2. film için Clarisse'ye ihtiyaçları var diye hatırlıyorum. Kız durup dururken ortaya düşman bir şekilde çıkacak falan. Zor, hiç çekmesinler daha makbule geçer.
Yaşasın!

Çevrimdışı Elijah

• 627
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 31 Ağustos 2010, 15:54:05 »
Yok canım çeksinler. Fantastik Edebiyatta böyle yer edinmiş bi kitabın filminin yarıda kalması hoş olmaz. 2. film düzelebilir minik bi ihtimal.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 31 Ağustos 2010, 15:56:45 »
Fantastik Edebiyatta büyük bir yer edinseydi ilk 100'e girerdi.
Yaşasın!

Çevrimdışı Elijah

• 627
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 31 Ağustos 2010, 16:09:05 »
Olsun, sonuçta seveni belli kalitesi belli. Ayrıca Alacakaranlık 23. sırada diye fantastik edebiyatın en iyilerinden mi sayacağız?
Planemo Syndrome