Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Film?

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
Ynt: En Son İzlediğiniz Film?
« Yanıtla #840 : 12 Mart 2011, 22:57:36 »
Spoiler: Göster

Highway

Gereksiz bir film ama eğlenceli. Jared Leto ve Jake Gyllenhaal oynuyor. Baştan sona uyuşturucu kokan bir film.

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı Raisor

• 793
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #841 : 12 Mart 2011, 23:38:10 »

Gran Torino.

3. izleyişimdi ve gereksiz denemez. Çok hoş bir filmdi. İzlenmeli.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #842 : 13 Mart 2011, 19:57:22 »

Bubble Boy

Çok abzürttü ya.. Ahaha kötü bir film. Ama o kadar abzürt ki bazı yerleri güldürüyor..

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #843 : 17 Mart 2011, 05:16:24 »

The Birdcage

Robin Williams'ı çok seviyorum ya... :oyy

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #844 : 19 Mart 2011, 15:04:35 »

Dinner for Schmucks 

Kötüydü...

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #845 : 21 Mart 2011, 19:17:31 »
The Curious Case Of Benjamin Button[*]Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi[/*]

İçimi burkan sayılı filmlerden biri oldu. Brad Pitt'in kesinlikle yaşlı birini oynayamayacağını düşünerek başladım ama mükemmeldi. Tabii sıkıcı yerleri de vardı da görmezden gelebiliriz. Bu arada David Fincher'ın sanırım hiç kötü filmi yok.

Robin Hood (2010)

Beğenmedim. Yeni bir soluk falan demişler de olmamış. Filmdeki tek güzel şey longbowlardı.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Good Life

• **
  • 73
  • Rom: 2
  • Just smile :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #846 : 21 Mart 2011, 23:59:54 »
CLASH OF THE TITANS

Beğendim.Güzel bir film olmuş güzel bir fantastik film.İyi bir özet olmuş diyebilirim.(Aksiyon / Fantastik)

PRINCE OF PERSIA : THE SAND OF TIME

Çok iyi bir filmdi.Daha önce izlemediğime kesinlikle pişman oldum zaten Pers İmparatorluğuna ayrı bir hayranlığım var.Kesinlikle öneriyorum.(Macera / Fantastik)
Maybe tonight ...
Just tell me where and when

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #847 : 22 Mart 2011, 02:54:10 »

While You Were Sleeping

Anatomimi oluşturan filmlerden bir tanesi...Hiç eskimez. Bill Pullman! :aww

Çevrimdışı Madam Vio

• **
  • 376
  • Rom: 16
  • "Each thing I show you is a piece of my death."
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #848 : 22 Mart 2011, 18:46:26 »
Gölgeler ve Suretler

Filmi izlemeden önceki beklentim oldukça düşüktü çünkü belgesel tadında, oldukça sıkıcı, başarısız bir film olacağını düşünmüştüm. Ancak aksine iki toplum arasındaki sıkıntıların çok iyi yansıtıldığı bir film olmuş. Her ne kadar Hazar Ergüçlü'nün ağlama sahnelerindeki performansını yetersiz bulmuş olsam ve duygusal bölümler es geçilmiş gibi hissetsem de çatışma sahnelerinin doğallığı harikaydı. Filmin en profesyonel yanı ise izlemeyi bitirdikten sonra o ya da bu taraf haklı diyemiyorsunuz... İşte bu büyük bir başarı.

Bu objektifliğin yanı sıra iki toplumdan da oyuncular barındırması bakımından yararlı bir film ve çalışma olmuş. Kulaktan dolma olanları bir kenara bırakıp doğru dürüst tarih öğrenmek için birebir.

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #849 : 23 Mart 2011, 00:23:05 »
Mr. Nobody

Anlatılacak fazla bir şey yok sanırım. Çok karmaşık ama bir o kadar da basit anlaşılan bir filmdi. Fiilm hem felsefik, hem bilimsel hem de edebi yönden izleyiciyi kendine çekiyor. Paralel evrenler, farklı olasılıklar, farklı hayatlar, farklı ölümler, aynı kimse, hiç kimse.

-Bugün en mutlu günüm.

İlk otuz dakika kaşlarım çatık izledim ama sonra alışmaya başladım.[*]Birden Mars'a, ordan havuz başına, ordan su altındaki arabaya...[/*]Ayrıca filmden sonra evin içinde 10-15 dakika felsefik felsefik gezindim.

Perfume[*]Koku[/*]

DVD'yi ilk aldığımda gerilim-korku sandım, ama öyle değilmiş. Beklentilerimin üstünde ve oldukça güzel bir filmdi. Dustin Hoffman'ın az süre alması pek iyi olmadı, ama yine de film boyunca yokluğunu çekmedim, başrol oyuncusu da başarılıydı.

Fakat filmi burnum tıkalı izleyince, pek tatmin olamadım. Yine de hoş, güzel kokan bir filmdi.

Filmi ailecek izlemeden önce bir daha düşünün, meydan dolusu insan soyunuyor ona göre.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #850 : 23 Mart 2011, 17:20:13 »
Mr. Nobody

Yorumum.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #851 : 24 Mart 2011, 17:12:47 »
Çizgili Pijamalı Çocuk

"Nasıl bir film ismidir bu böyle?" diyerek başladığım ancak sonra neden bu ismin verildiğini anlamam ile beni etkileyen bir filmdi. Konusu ise, babası bir toplama kampının başına getirilen Alman çocuk Bruno ile o toplama kampında tutulan Yahudi çocuğun (çizgili pijamalı çocuğun) hikayesi. Bruno, her ne kadar bir nazi subayının oğlu olsa da, bu düşmanlığı anlayabilmek için çok küçüktür ve tek istediği bu yeni taşındıkları yerde bir arkadaş edinmektir. Bu arkadaşlığı da ona, tellerin arkasında esir olarak tutulan bir Yahudi çocuk verecektir.

Filmde beni en çok etkileyen şeylerden biri de, ablası Greta'nın öğretmenleri yüzünden giderek küçük bir nazi haline gelirken erkek kardeşinin tam zıttı yönünde ilerlemesi oldu.

Peki neden çizgili pijama? Eh, onu da izleyip görün :).

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #852 : 24 Mart 2011, 18:21:52 »
Mr. Nobody'i izleyebildim sonunda ben de, yaklaşık üç aydır beklemedeydi.

İyiydi, hoştu, güzeldi. "Zaman" kavramından tamamıyla kopmaya başladığım bir döneme denk gelmesi de ilginç bir tesadüf oldu. Oyuncu seçimlerine (ki zaten filmin yapı taşlarından biriydi, Nemo'nun gençlik halleri ve yetişkinlik halleri arasındaki geçişler, mesela 15 yaşındaki hali yüzü gölgeliyken gerçekten de yetişkinine tıpatıp benziyor falan) ayrıca hayran kaldım. Karmaşık, fakat bir o kadar da kendi sorduğu soruları cevaplayan bir senaryo ve etkileyici yönetmenlik de oldukça doyurucuydu. Son olarak da, şu çoğunluğun takıldığı cinsellik konusunda, göze batacak bir şey göremedim ben açıkçası.

Özet geçersek, etkilendim ama bir Being John Malkovich değil yani. [*]bkz. 'Bir X değil' durumu.[/*]

p.s. "Credits" tabir edilen bölümü izlemeyi hobi edinmiş biri olarak şunu fark ettim. Yönetmen montaj masasında sahneleri kesilmiş olan oyunculara ayrıca teşekkür etmiş. Çok hoşuma gitti.

Çevrimdışı hatice63

• *
  • 20
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #853 : 03 Nisan 2011, 15:30:20 »
kutsal damacana 3'ü izedim. komik bir filmdi. herkese öneriyorum ;D
Sen kurumuş yaprak olsan
Çıkmaz tozlu sokak olsan
Ölsen kuru toprak olsan
Yine seni seveceğim.. <3

Çevrimdışı Alkol

• **
  • 51
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #854 : 04 Nisan 2011, 22:30:25 »
Amerikan Sapığı

Aslında bu filmi neden bu kadar beklettim bilmiyorum, daha doğrusu beklettiğimin farkında bile değildim. Lakin, ayıp etmişim.
Her ne kadar filmin sonlarına doğru git gide kopmaya ve anlamamaya başlasam da Bale'in oyunculuğu şahaneydi, nitekim film de Bale sayesinde gayet iyiydi.
There is no worse death than the end of hope.