Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Film?

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
Ynt: En Son İzlediğiniz Film?
« Yanıtla #885 : 24 Haziran 2011, 14:01:38 »
The King's Speech. Harikulade bir film. 12 dalda Oscar'a aday gösterilen ve Oscar gecesine en başta, 'En İyi Film' unvanıyla damgasını vuran bir film, kesinlikle kaliteli bir filmdir. Şiddetle tavsiye edilir.
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Beyaz Gölge

• **
  • 56
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #886 : 24 Haziran 2011, 14:12:58 »
"Eagle"

Fİlm bence dövüş sahneleriyle olsun, kurgusu ve işlenişiyle olsun oldukça güzeldi. Bazı yerleri biraz durağanlıkta geçse de izlemeye değer. Zaten kitabını da görmüştüm. . . :)
...Hayal Edebildiğin Kadarını Gerçekleştirebilirsin...

Çevrimdışı Good Life

• **
  • 73
  • Rom: 2
  • Just smile :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #887 : 25 Haziran 2011, 21:11:51 »
Sherlock Holmes

Süperdi arkadaş.Bu adamı sevmemin tek sebebi zekası değil.Aynı zamanda zekasını dile getirişi ve kulağa hoş gelen alaycı konuşması.Egosunu da unutmamak lazım ;D çok sevdim be, tavsiye ederim. ;)
Maybe tonight ...
Just tell me where and when

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #888 : 26 Haziran 2011, 22:56:35 »
50 ilk öpücük.

Çok şekerdi :)

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #889 : 26 Haziran 2011, 23:21:56 »
Scarface.
Vay babam.

GTA Vice City'nin göndermeleri daha anlamlı oldu şimdi benim için. Özellikle de Diaz'la ilgili olanlar. Malikanesi falan.

Çevrimdışı zenix

• *
  • 18
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #890 : 27 Haziran 2011, 12:22:28 »
Dün akşam Tv'de Örnek aileyi seyrettim, fena değildi. Ondan öncede Don't worry I'm fine adlı fransız filmini seyrettim seyretme fırsatı bulamayanlara tavsiye ederim film müziği çok hoşuma gitmişti.
Sevgili dost, merhameti gördün mü ?
Tamam, söyleme biliyorsan yerini.
Bari hayatta olduğunu haber ver.
 " Merhamet ölmedi değil mi? "

"Freedom Forever"

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #891 : 27 Haziran 2011, 16:30:31 »
Geçenlerde 2 film izledim. İsimleri; Çöküş ve Geçmişin Gölgesinde. İki filmde birbirinden güzeldi.

Çöküş Filminin Konusu:
Spoiler: Göster
Bu film Almanya'nın çöküşünü anlatıyor. Artık savaş kaybedilmiş ve Alman orduları Berlin ve etrafına çekilmişti. İngiliz, Fransız ve Amerikalılar artık saldırmıyordu. Fakat Ruslar bastırıyor ve Almanları ezip geçiyorlardı. Almanlar için tek çare Amerikalıların yanına kaçıp Ruslardan kurtulmaktı. Fakat birçok subay führer ile ölmeyi tercih etti. Olaylar Führer'in sekreter olarak savaş sığınağına aldığı bir kadının gözünden anlatılıyor. Filmde Hitler'in ve çevresindekilerin ölümü, savaş şartları ve Almanya'nın teslimi anlatılıyor. Ayrıca SS'lerden de bahsedilen film oldukça objektif olmuş.
Not: En sonunda Almanya'nın sahte başkanı olan adamın ölümü anlatılmıyor. Ölümü Hitler'in vasiyeti olduğu için SS subayları tarafından yapılıyor. SS'lerin son görevi oluyor.

Geçmişin Gölgesinde Filminin Konusu :
Bu film de güney amerikadaki aşırı ırkçılar anlatılıyor. Bir adam var çete lideri bir gece adamın evine 3-4 kişi geliyor. Adam 2'sini öldürüyor ve hapse giriyor. O zamanda zenci öldürmek büyük bi suç değil. Adamın evine saldırdıkları için 2 yıl kadar ceza yiyor. Sonra bakıyor ki yaptığı şeyler çok saçmaymış. İçerdeki zenci arkadaşı iyi bir insan falan. Sonra dışarı çıkıyor ve kardeşini bu bataktan kurtarmaya çalışıyor vs.

Dün akşam Tv'de Örnek aileyi seyrettim, fena değildi. Ondan öncede Don't worry I'm fine adlı fransız filmini seyrettim seyretme fırsatı bulamayanlara tavsiye ederim film müziği çok hoşuma gitmişti.

Filmi hiç sevmedim. Aslında sevmememin sebebi benim için filmin itici olmasıydı. Gay muabbeti geçen filmleri dırek pas geçerim. Buda o filmlerden biriydi ve başarısızdı diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Good Life

• **
  • 73
  • Rom: 2
  • Just smile :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #892 : 27 Haziran 2011, 17:43:16 »
Leon

Güzeldi.İzlemeyenlere tavsiye ederim. :)
Maybe tonight ...
Just tell me where and when

Çevrimdışı wildgirl_3

• **
  • 55
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #893 : 28 Haziran 2011, 09:41:43 »
En uzun mesafe
Amerikan futbolunu sevenler için

Keşke hep yanımda olsanız bi'tanelerim!

Çevrimdışı zenix

• *
  • 18
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #894 : 28 Haziran 2011, 11:30:01 »
Filmi hiç sevmedim. Aslında sevmememin sebebi benim için filmin itici olmasıydı. Gay muabbeti geçen filmleri dırek pas geçerim. Buda o filmlerden biriydi ve başarısızdı diye düşünüyorum.

Abartılcak bi sahne yoktu bence sansürden geçirmişlerdi zaten  :) ayrıca filmdeki samimiyet hoşuma gitti benim zevk meselesi tabi.
Sevgili dost, merhameti gördün mü ?
Tamam, söyleme biliyorsan yerini.
Bari hayatta olduğunu haber ver.
 " Merhamet ölmedi değil mi? "

"Freedom Forever"

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #895 : 28 Haziran 2011, 22:54:02 »
johnny mnemonic...

iyi film, izlemek gerek... ne zamandır izlemek istiyordum... cnbc-e sağ olsun...
bir de filmin çekildiği zamana bakarak ve filmde geçen -aynı zamanda bizim gerçek hayatta yaşadığımız ve geçmişte kalmış- yıllarda yaşanan teknolojik gelişmelere bakarak tek bir şey söyleyebilirim: teknoloji hayal ettiğimiz kadar hızlı gelişmemekte.
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #896 : 02 Temmuz 2011, 15:16:34 »

Abartılcak bi sahne yoktu bence sansürden geçirmişlerdi zaten  :) ayrıca filmdeki samimiyet hoşuma gitti benim zevk meselesi tabi.

Doğrudur...

Green Street Holigans 1/2 ...

Film ile geçen sene Kanal D ekranında tanıştım (1.si). Fena değildi. Sonra sansürsüz izledim daha çok hoşuma gitti. Konularını açıklayayım...

1. Filmin Konusu:
Filmde Westham United tribün kaptanı ve yengesinin kardeşinin başından geçen olayları anlatıyor. Özellikle filmin sonu beni neredeyse ağlatacaktı. Holigan filmi deyip geçmeyin.

2. Filmde:
1. Filmin sonundaki olaydan sonra bu grup hapse düşüyor. Ardından hapistede rahat durmuyolar. Bunları başka hapisaneye postalıyolar. Film bundan sonra başlıyor...

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #897 : 09 Temmuz 2011, 22:08:50 »
Transformers 3.
2. film ile karşılaştırırsak gayet iyiydi. Sevenlerinin gönüllerini kazandıklarını umuyorum bu son film ile.
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #898 : 10 Temmuz 2011, 00:15:45 »
Paper Man,

İlginç bir konusu olan durağan bir filmdi. Filmin sonunda hiçbirşey olmaz yine de insanın yüzünde ufak da olsa bir sırıtma ve devamını isteyen bir bakış olur, işte öyle bir his uyandırdı bende. Pek konu yoktu ama konu sayılabilecek şey şuydu; Takılıp hiçbirşey yazamaz hale gelmiş bir yazarın sıradan ve yalnız yaşamını değiştirme adına çabaları...

Ryan Reynolds, Emma Stone ikisi de beğendiğim oyunculardır zaten. Başrol oyuncusunu her ne kadar ortalama bulsam da onu bile bana biraz sevdirdi gibi film.

---o---

İkincisini de az evvel izledim. Filmin ismi 'Easy A'

Yine başrolde Emma Stone vardı. Hayatım boyunca herhangi bir filmde ve gerçek yaşamımda bu filmdeki gibi anne babalar görmedim. Ortalama bir dram ve gençlik filminin bence üzerine çıkmışlar. Konu her ne kadar sabitmiş gibi görünse de ilginç karakterler ve zengin kadro ile çok çok iyi süslemişler olayı. Baya sevdim ha filmi şaka maka...

Çevrimdışı elroy

• **
  • 91
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #899 : 10 Temmuz 2011, 13:26:52 »
88 dakika

beklediğim gibi bir aksiyon değildi çok yavaş ilerliyordu tahmin edilebilir bir sonu vardı ki zaten baştan hemen hemen belliydi katilin kim olduğu
He's there in the dark
 He's there in my heart
 He waits in the wings
 He's gotta play a part
 Trouble is a friend yeah trouble is a friend of mine...