Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Film?

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
Ynt: En Son İzlediğiniz Film?
« Yanıtla #1080 : 26 Haziran 2012, 04:07:20 »
11 sularında Due Date, hemen ardından Iron Man...
RDJ gecesi yapıyorum kendi çapımda. :)

RDJ'ye devam; Iron Man 2
Çok gaza geldim, kendimi sokaklara atasım var.
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #1081 : 26 Haziran 2012, 09:56:54 »
Hangover.

Anlatacak bir şey yok, izleyin ve görün ! :)

Çevrimdışı kadri kerem

• **
  • 68
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • Zemine Kazılı Notlar
« Yanıtla #1082 : 29 Haziran 2012, 22:26:44 »
Nosferatu, eine Symphonie des Grauens (1922)
http://www.imdb.com/title/tt0013442/

1922 tarihli “Nosferatu – Bir Dehşet Senfonisi” filmi, özel efektlerle bezenmiş, kanın su gibi aktığı dehşet sahneleriyle dolu vampir filmleri izlemiş günümüz korku sineması hayranlarını tatmin etmekten uzak olabilir belki. Ama türe gönülden bağlı, korku sinemasının kandan, vahşetten, işkence sahnelerinden çok daha fazlası olduğunu bilen seyircilerin ıskalamaması gereken sayılı klasiklerden birisi Nosferatu.
Zemine Kazılı Notlar
http://kadrikeremkaranfil.blogspot.com/

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #1083 : 30 Haziran 2012, 00:26:47 »

1922 tarihli “Nosferatu – Bir Dehşet Senfonisi” filmi, özel efektlerle bezenmiş, kanın su gibi aktığı dehşet sahneleriyle dolu vampir filmleri izlemiş günümüz korku sineması hayranlarını tatmin etmekten uzak olabilir belki. Ama türe gönülden bağlı, korku sinemasının kandan, vahşetten, işkence sahnelerinden çok daha fazlası olduğunu bilen seyircilerin ıskalamaması gereken sayılı klasiklerden birisi Nosferatu.

Ayrıca bildiğim kadarıyla sitemizde tanıtımı çıkan Dracula (1931) filmide kurguyu bahsettiğiniz filmden çaldığı söylenmekte. Galiba Nosferatu filminin yönetmeninin hanımı* Dracula filmine dava açıp kazanmıştı. Filmi izlemedim ama bu durum filmin gerçekten de güzel olduğunu anlamak için yeterli bence.

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #1084 : 30 Haziran 2012, 01:01:11 »
Az önce "Wit" diye bir filme rast geldim, iyi ki gelmişim. Bu kadar iyi bir film izlemeyeli o kadar uzun zaman olmuştu ki! Böyle bir oyunculuk böyle basit ama kendi içinde karmaşık alegoriler içeren bir senaryoyla birleşince farklı birşey de beklenemezdi gerçi.

Kısaca bahsetmek gerekirse; bir edebiyat profesörü kanserin son evresinde olduğunu öğrenir. Filmde de sancılı tedavi süreci anlatılıyor.  Tabi sadece üstten bakınca böyle. Derinlere inince o kadar çok şey var ki anlatılan ve düşünmek gereken.

Kısacası, bulun indirin izleyin. Gerçekten muhteşem bir film. Benim de hayatımın tuhaf bir dönemine geldi, tuhaf etti beni gecenin bir vakti.
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Optik

• **
  • 53
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1085 : 03 Temmuz 2012, 12:55:24 »
Ölümsüzler...

Çevrimdışı Buzmavisi

• **
  • 136
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1086 : 05 Temmuz 2012, 00:02:03 »
Lockout diye bir film izledim yeniydi. Bildiğim bütün klişeleri barındırıyordu.
Yepyeni bir fantastik serüvene hazır mısınız?
Anatolya Efsaneleri İlk iki bölüm pdf:http://www.mediafire.com/?uadhvz1vcgmqkct

Yeni Töre'nin ikinci yasası:
Umutlar, inançlar ve dilekler içlerinde bir parça mantık barındırmıyorlarsa hayatları kolayca mahveden boş yalanlara dönüşürler.

Çevrimdışı eddardstark

• *
  • 7
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1087 : 05 Temmuz 2012, 15:52:23 »
V For Vendetta Süperdi...

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1088 : 09 Temmuz 2012, 09:34:51 »
Yabandan gelen adam. Biraz uzun olsa da güzel bir filmdi...
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1089 : 10 Temmuz 2012, 14:12:40 »
Titanik'i izledim yeniden :D

Çevrimdışı kadri kerem

• **
  • 68
    • Profili Görüntüle
    • Zemine Kazılı Notlar
« Yanıtla #1090 : 11 Temmuz 2012, 02:34:43 »

Ayrıca bildiğim kadarıyla sitemizde tanıtımı çıkan Dracula (1931) filmide kurguyu bahsettiğiniz filmden çaldığı söylenmekte. Galiba Nosferatu filminin yönetmeninin hanımı* Dracula filmine dava açıp kazanmıştı. Filmi izlemedim ama bu durum filmin gerçekten de güzel olduğunu anlamak için yeterli bence.

Nosferatu, Bram Stoker'in romanından uyarlanmıştır, ancak herhangi bir telif ücreti ödenmediğinden mahkeme filmin imha edilmesine karar vermiştir. (Hala izlediğimize göre imha edilmemiş=) 1931 tarihli ve Bela Lugosi'nin Dracula'yı canlandırdığı Dracula da Bram Stoker'in romanından uyarlanmıştır. Telif de ödemişlerdir. Ancak bildiğim kadarıyla bu film, romandan çok tiyatroda sahnelenen Dracula'yı temel almıştır. 
Zemine Kazılı Notlar

Çevrimdışı kadri kerem

• **
  • 68
    • Profili Görüntüle
    • Zemine Kazılı Notlar
« Yanıtla #1091 : 11 Temmuz 2012, 02:42:37 »
Bu aralar hem eksiğimi kapatmak, hem de yeni bir yazı kaleme almak için vampir filmleri izliyorum. Sheridan Le Fanu'nun kitabından uyarlanan "Vampyr" (1932) ve “Nosferatu – Bir Dehşet Senfonisi”ne bir saygı duruşu niteliğinde olan 1979 tarihli "Nosferatu: Phantom der Nacht" filmlerini izledim. İkisini de vasat bulduğumu söyleyebilirim. İlla bir Dracula filmi izlemek istiyorsanız 31 ve 92 tarihli Dracula filmlerini tavsiye ederim.

Ayrıca arada İlk 50 Öpücük (5. kez) ve Can Dostum'u seyrettim.
Zemine Kazılı Notlar

Çevrimdışı kadri kerem

• **
  • 68
    • Profili Görüntüle
    • Zemine Kazılı Notlar
« Yanıtla #1092 : 19 Temmuz 2012, 03:55:54 »
Son Durak 5'i izledim. İçi boş, abartılı ölüm sahneleriyle dolu bir filmdi. Korku sinemasının geldiği noktayı görünce insan üzülmeden edemiyor.
Zemine Kazılı Notlar

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1093 : 19 Temmuz 2012, 11:48:33 »
Adam Sandler'in Gerçek masallar filmi. Sıkılmadan i<zlenecek klasik bir Adam Sandler filmi.
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1094 : 16 Ağustos 2012, 03:18:34 »
The Last Airbender
Çoğu izleyicinin aksine ben çok fazla olmasa bile sevdim filmi, yerden yere vurulacak bir şey değil. İzlenir mi? Evet, izlenir. Yine de animasyonu harikadır.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993