Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Film?

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
Ynt: En Son İzlediğiniz Film?
« Yanıtla #1125 : 05 Kasım 2012, 20:46:26 »
Çanakkale 1915.

Öncelikle kendi isteğimle gitmedim, onu belirteyim. Sınıfça gittiğimiz bir film, ben de hem asosyalliğimi azaltmak için (!) hem de arkadaşlarımla geçirebileceğim bir aktivite olsun diye gittim. Filmi beğenmedim pek.

Bir uyarlama zaten, eğer Diriliş Çanakkale 1915 kitabını okusaydım çoğu yerini değiştirdikleri için daha da fazla beğenmeyecektim muhtemelen. Konuşmalar çok klişe, İngilizlerin konuştukları yerlerdeki altyazılardan hiç bahsetmiyorum. Daha çok savaş ağırlıklı yapmak istemişler, ancak daha da fazla sıkıcı yapmış bu olayı.

Filmde diğer olaylardan çok daha fazla beğendiğim bir kısım vardı: Seyit'in 210 okkalık mermiyi kaldırdığı sahne. Gerçekten çok iyi yansıtmışlar orayı.

10 üzerinden puan verecek olursam, 3.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1126 : 05 Kasım 2012, 22:00:26 »
TheSpell senle aynı görüşteyim. Bende filmde sadece Seyit Onbaşı'nın mermiyi kaldırdığı sahneyi çok iyi işlemişler.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #1127 : 09 Kasım 2012, 01:16:22 »
Asteriks ve Oburiks Gizli Görevde. Filmle ilgili ufak eleştiri yazımı film başlığının altına yazacağım.

Çevrimdışı Rhonin

• **
  • 115
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1128 : 14 Kasım 2012, 23:44:20 »
The Butterlfy Effect 1-2-3 ü izledim..

İlk filmi güzel olup diğerleri berbat olan triologyler sıralamasında 1 numara olması gereken film!!!

(A.Kutcher lı film bir harika!!!)

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #1129 : 14 Kasım 2012, 23:53:51 »
Ted. Nam-ı diğer Ayı Teddy. Komik, eğlencelik bir film. Daha önce Paul'ü izlemiş olanlar daha iyi anlar, bu sefer Paul yerinde oyuncak ayı Ted var. Olaylar falan tabii ki aynı değil, yanlış anlaşılma olmasın. Neden Paul'e benzettim? Çünkü davranışları, konuşmaları onu andırıyor ve izlerken de aklıma ilk o gelmişti. imdb'deki puanı 7.4, bana göre en az 8'i hak ediyor. Ayrıca bir sitede türüne 'fantastik, komedi' demişler. Eh, fantastik bir yanının da olduğu söylenebilir.
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1131 : 23 Kasım 2012, 01:17:16 »
Following

Christopher Nolan'ın, zamanında merak edip hard diskimin derinliklerine gönderdiğim yamulmuyorsam bu ilk uzun metraj filmini izlemek, bugün aklıma esti de nasip oldu. İyi ki de olmuş. Keşke bu kadar bekletmeseymişim dedim tabii; ama biz Türkler ne diyor?... Geç olsun, güç olmasın.

Kısıtlı bütçeyle çekildiğini hemen hemen her karesinde anlayabileceğiniz (Olumsuz anlamda söylemiyorum.) bu film resmen Christopher Nolan'ın 'Savulun ben geliyorum! Aha bu da tarzım, ileride hazırlıklı olun.' diye bangır bangır bağırdığı bir eser olmuş. Zamanında yaptığı deneyin meyvelerini toplayan bir bilimadamı gibi görüyorum artık Nolan'ı. :P

Neyse, filmimiz bir yazarın, karakterleri için materyal aradığını düşünerek rastgele seçtiği insanları takibini ve bunun bir süre sonra onda takıntı haline gelmesini, bunun sonucunda artık kendini kontrol etmek için kurallar koyması gerektiğini, ama bu kuralları da nasıl yıktığını anlatarak başlıyor. Daha sonra bir gün, takip ettiği insanlardan biri başrolümüzün hayatına girmeye başlar ve tahmin de edebileceğiniz gibi ana karakterimizin hayatı yüz seksen derece döner.

Merak uyandıran bir girişimiz, üç farklı koldan anlatılan (girişteki ve sondaki kısımlar belki bir dördüncü sayılabilir, bilemiyorum.) ve parçadan bütün oluşturmaya çalıştığımız bir hikayemiz ayrıca da biraz dumura uğratan bir finalimiz var elimizde. Dümdüz sunulsa sıradan gelebilecek bir hikaye, bol bol zamanda atlamalı hoplamalı, paralel anlatımlarla (Memento'ya hazırlık yapılmış, belli belli :P) seyirciye sunulunca ortaya harikulade bir şey çıkmış. Nolan'ın tarzını sevip de Following'i izlememiş olanlar varsa kesinlikle izlemeleri gerektiği kanaatindeyim.

Bu arada:
Spoiler: Göster
Başrolümüze ait evin kapısındaki Batman logosu da insanı gülümsetiyor. Nolan kehanet mi yapmış burada nedir. :P

Bir de credits kısmına kesinlikle bakın diyorum. Ne kadar kısıtlı imkanlarla çekildiği bir kez daha anlaşılıyor.

Son olarak da 'A game within a game within the game... :P' diyor ve bitiriyorum. :D
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı SPAWN-TheUndead

• **
  • 52
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1132 : 27 Aralık 2012, 17:10:13 »
The Hobbit: An Unexpected Journey, bu hafta bir kez daha gideceğım.

Her film kötü eleştiri alabilir, normaldir. Benim için film son derece güzeldi.
En çok görmeyi beklediğim karakter Beorn'du. Lâkin göremedik kendisini. Herhalde Jackson böyle bir karakteri es geçecek değildir. Bakalım 2. filmde inşallah görürüz.
Kitabı okuyalı baya olmuştur. Lâkin ormanda yaşayıp kuşlarla konuşan karakter olarak filmde gösterilen Istari Radagast'ı anımsayamadım. Hayvanlarla konuşan ve ormanda yaşayan Beorn idi.
O ÇOCUKLARI BAĞIRTTI, BENDE ONU BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM VE GENE BAĞIRTTIM!!!

MEİJİ FANSUB

Çevrimdışı Acmert

• **
  • 268
  • Rom: 24
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1133 : 27 Aralık 2012, 17:58:15 »
Wristcutters: A Love Story.

İntihar eden insanların gittiği paralel bir evrende geçiyor film. Biraz duygusal ve oldukça da eğlenceli.
 Sıkılabilirsiniz belki başlarında ancak gerçekten güzel bir film. Öneririm.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1134 : 05 Ocak 2013, 23:26:33 »
Cem Yılmaz'ın şovunu izledim.
Her zaman olduğu gibi harikaydı.

Çevrimdışı kusad

• 487
  • Rom: 5
  • Kendimi Kaybettim!Hükümsüzdür!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1136 : 15 Ocak 2013, 18:34:03 »
Tamam, geç kaldım fakat Wall-E.

Film hakkında söyleyebileceğim tek şey:
98 dakikamın yüzeysel, basit bir senaryo ile çöpe gitmesi. Aşırı basit. Sanırım bir çocuğa yazdırmışlar.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1137 : 16 Ocak 2013, 06:46:09 »
Jack Reacher.

Senaryo çok basit. Oyunculukların çoğu iyi. Tom Cruise yaşlanmış belli. Ama o yaşına rağmen iyi içi çıkarmış.
Keşke gitmeseydim dedim içinden. 10/6.
Gitseniz de olur, gitmeseniz de.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1138 : 19 Ocak 2013, 20:38:15 »
Moonrise Kingdom.

Yılın filmidir bu, kaç zamandır tekrar tekrar izliyorum. Wes Anderson yapmış yine yapacağını. Aksiyon filmleri daha çok seven biri olarak Wes Anderson ve Onur Ünlü bana yeni bir sayfa açtı. Moonrise Kingdom etkisi büyük bu devrimde.

Aksiyon ve daha renkli film tercihleri olan arkadaşlar sıkılabilir. Ama izleyin.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı estelturin

• **
  • 143
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1139 : 19 Ocak 2013, 22:09:12 »
Barfi!

Çok iyi film aşka enteresan bir bakış açısı katıyor.
İnsan için önüne çıkan bütün yollar yürünebilir yollar ise, o insan artık kaybolmuştur.