Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Film?

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
Ynt: En Son İzlediğiniz Film?
« Yanıtla #1200 : 05 Aralık 2013, 22:32:56 »
Chicago(2002) izledim. Tabiri zor olsa da beni çok heyecanlandıran bir müzikaldi. Hikaye müzikler danslar tamamıyla mükemmeldi diyebilirim. Özellikle Cell Block Tango kısmını 30 kere izledim belki. İlgilenenler; buraya tıklayabilir.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #1201 : 06 Aralık 2013, 20:26:51 »
Elysium yeni cennet.
Cep telefonumdan izlediğim güzel bir film.Her ne kadar dona dona izlesemde :)

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1202 : 07 Aralık 2013, 21:19:40 »
Elysium yeni cennet.
İnternetin yavaşlığı mı, havanın soğukluğu mu?
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #1203 : 07 Aralık 2013, 22:29:10 »
Elysium yeni cennet.
İnternetin yavaşlığı mı, havanın soğukluğu mu?
;D Süper nokta.Cümle yanlış olmuş biraz.Internetin yavaşlığı tabi :D

Çevrimdışı Refeco

• *
  • 35
  • Rom: 0
  • Aldattığını zannedenin aldanması yakındır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1204 : 07 Aralık 2013, 22:36:03 »
Kick-Ass ve Kick-Ass 2'yi ardı ardına izledim. Filmin afişine baktığınızda karşılaştığınız pastel renkler aile filmi havası yaratsa da çok fazla şiddet içeriyor. Süper kahraman olayına da farklı bir pencereden bakmışlar. Harcadığınız zamana değeceğini düşünüyorum.
"Adalet uğruna kılıcım, kalkanım ve tek kullanımlık bir hayatım var. Bırakın gelsinler!" Nûbarron'lu Hirran

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #1205 : 27 Aralık 2013, 01:11:45 »
İşim gücüm yoktu Matrix Üçlemesi'ni bitirdim. Şunu anladım, bu filmleri seneler önce ilk izlediğimde  pek bir beğenmiştim ama izlemek için zamanı şimdiymiş. Ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim Neo ile Trinity içimi baydı. :D Bir de Keanu Reeves niye hiç yaşlanmıyor yahu! :D
Onun dışında da filmin en karizmatik adamı da Ajan Smith'tir, Neo falan yalan. :D
"Mr. Anderson..."
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #1206 : 27 Aralık 2013, 02:21:59 »
Seeking a Friend For the End of The World

şimdiye kadar yapılmış en orjinal ve en basit fikre sahip film. Yani bugüne kadar nasıl böyle bir şey düşünememişler diye düşünmüyor değilim. İzlemeyenlere tavsiye ederim. Dünyanın sonuna bir de sıradan bir insanın gözünden bakmak için güzel bir şans bence.

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #1207 : 04 Ocak 2014, 14:01:18 »
The Social Network. Ben Mezrich'in The Accidental Billionaires: The Founding of Facebook A Tale of Sex, Money, Genius and Betrayal adlı kitabından uyarlanan, senaristliğini Aaron Sorkin'in, yönetmenliğini de David Fincher'in yaptığı 2010 yapımı bir film. Mark Zuckerberg'in 2003-2004 yıllarında Facebook'u kuruş hikayesi anlatılıyor. Başta belgesel tadında bir şeyler bekliyordum ama neyse ki beklediğim gibi olmadı. Gerçi belgesel olsa zevki ayrı bir güzel olabilirdi... Kurgu tamamen gerçeğe dayalı. O yaşananlar, olaylar, Mark'ın web günlüğü falan derken evet, hepsi gerçekmiş. Hatta filmi izledikten sonra tuttuğu bloga bakmak için Livejournal'ı açtım fakat hesabı kaldırılmıştı. Filmde izleyiciyi en çok etkileyebilecek şeylerden birisi de kesinlikle soundtrackler. Hepsi adeta şaheser gibi. Bu işte de Trent Reznor parmağı olduğu aşikar. :)

imdb puanı: 7.8
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı SpyPrince

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
    • Kurgusal Medya
« Yanıtla #1208 : 05 Ocak 2014, 01:08:01 »
White House Down. Beyaz Saray'a zekice hazırlanmış bir saldırı düzenlenir, hayatlarının anlamı başkanı korumak olan mutlu insanlar güvenlik görevlileri, müthiş eğitimli özel korumalar vs tek bir kurşun bile atamadan patlamış mısır gibi indirilir. Başkanı kurtarmak da o sırada kızıyla birlikte tesadüfen sarayda bulunan (ama başkanın koruması olmayan) bir başka özel korumaya düşer. Valla ben filmi izlerken kendimi fantastik bir film izliyormuşum gibi şartlandırdım. Bu sayede konunun ve yer yer kurgunun saçmalığı canımı sıkmadı. Özel efektler, oyunculuk, bol aksiyon, güzel dövüş sahneleri, Channing Tatum, patlayan helikopterler, arabalar vs aksiyon ihtiyacımı tatmin etti. Benim yaptığım gibi bunu bir fantastik film olarak sınıflandırıp saçmalıklarına takılmazsanız arada güzel duygu iniş çıkışları bile yaşatıyor.

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1209 : 18 Ocak 2014, 16:38:34 »
Senin Hikayen: Baş rolde Selma Ergeç'in olmasından dolayı biraz ön yargım olan bir filmdi. Zira Ses ve Muhteşem Yüzyıl'da falan izlediğim ama sevmediğim bir oyuncuydu kendisi. "Nevra Serezli'nin olmasından yırtar film," demiştim. Ama aksine Selma Ergeç'in oyunculuğunu ilk defa sevdim diyebilirim. Konuyu klişe bulmama rağmen güzel aktarılmasından dolayı sıkılmadan izledim. Zaman kaybı olacak bir film değil. Filmde Cem Adrian'ın "Hani Bazen" şarkısını da duyuyoruz. Bunun için bile izlenebilir.
Not: Cem'in Ben Seni Çok Sevdim klibi ise filmin görüntülerinden oluşmakta.

Zamanda Aşk (About Time): Lake ailesinin erkeklerinin gizli bir yeteneği vardır. Zamanda yolculuk edebilirler. Ama sadece geçmişe gidebilirler ve sadece hatırladıkları anları tekrardan yaşabilirler. Tim Lake de 21 yaşına bastığında babasından bunu öğrenir ve sürekli geçmişine gidip hatalarını düzeltir. Filmin sonundaysa anı olduğu gibi yaşamayı öğrenecektir. Film bittikten sonra oyuncuları araştırdım. Tim Lake'i oynayan Domhnall Gleeson'ı Bill Weasley, onun babasını oynayan Bill Nighy'i de Rufus Scrimgeour rolünde daha önce Harry Potter'da izlemişiz. Filmdeki senarist Harry ise daha önce Karayip Korsanları'nda Lord Cutler Beckett rolü ile karşımıza çıkmış. Bunları öğrenince film gözümde daha da büyüdü. İzlemeniz tavsiyedir.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #1210 : 19 Ocak 2014, 16:42:27 »
Hugo: Bir Martin Scorsese filmi. 5 Oscarlık bir başyapıt da diyebiliriz tabii. Film, sinema tarihine adeta bir övgü ve selamlama niteliğinde.

Babası öldükten sonra Paris'in tren istasyonunda yaşayıp amcasıyla birlikte saatleri onaran ufak bir çocuk Hugo Cabret. Babasından kalan bir otomatonu onarmaya çalışıyor. Parçaları toplamak için istasyondaki oyuncakçıdan ufak tefek hırsızlıklar yapıyor. Bir gün yakalanıyor ve babasından kalan defteri oyunçakçı yaşlı adam alıyor, defterini geri almaya çaışırken o adamın gizemini ortaya çıkarıyor. Günün birinde Georges adlı bu yaşlı adamın manevi kızı konumundaki Isabella'yla tanışan Hugo, sinemanın babası sayılan Georges Méliés'ın yaşamını gözler önüne seriyor. Filmin içinde hiçbir öneme sahip olmayan yan karakterlerin hikayeleri de oldukça iyi işlenmiş. Kostümler ve mekanlar ise tek kelimeyle enfes. Paris tren istasyonu ancak bu kadar çekici kılınabilirdi.

Drama yönünün ağır bastığı bu film kesinlikle izlenmeli. Son olarak bu filmin şu kitaptan uyarlandığını belirtmekte yarar var.

Gravity (Yerçekimi): Dün izledim filmi. İzlemeden hemen önce "kısa bir film" demiştim ve izledikten sonra ise bu fikrim tamamen değişti. 83 dakika kısa gelebilir evet, ama bu filmin konusuna göre oldukça uzun sayılabilir. Film uzayda geçiyor ve film boyunca yalnızca iki kişi rol alıyor. Bu kişiler de zaten epey tanıdık isimler: Sandra Bullock ve George Clooney. Bilimkurgusal yönüyle bakacak olursak başarılı, drama yönüyle bakacak olursak gene başarılı. E zaten oyunculuklar da kusursuz. Sandra Bullock'a hayran kalmamak elde değil. 10 Dalda Oscar'a aday olan Gravity bakalım bu ödüllerin kaçını kucaklayacak. Ama Bullock'un En İyi Kadın Oyuncu Ödülü alması beni çok sevindirir. Ayrıca yönetmen koltuğunda da Harry Potter ve Azkaban Tutsağı'ndan tanıdığımız Alfonso Cuaron var. En İyi Yönetmen Ödülü'nü alacağını zannetmesem de güzel bir işe imza atmış olduğunu söyleyebilirim.

Film, iki astronotun uzay boşluğundaki yolculuklarını anlatıyor. Beklenmedik bir şey gerçekleşiyor ve mekiğe çarpan bir yabancı cisim mekiği parçalıyor. Yeryüzüyle iletişimleri kopan ikilinin karanlık uzay boşluğunda hayatta kalma mücadelesi çok dokunaklıydı. Beğendim filmi, güzeldi.

Senin Hikayen: Çok klişe bir film. Hiçbir yenilik yok. Zaten gişede de fiyasko yaşadı. Sırf Cem Adrian'ın hatırına izledim yani. Kısaca beğenmedim pek.

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1211 : 19 Ocak 2014, 17:51:27 »
Akıl Oyunları: Anlatmaya gerek yok sanırım çoğu kişi çoktan izlemiştir. İzlemeyenler varsa kısa bir özet geçeyim. John Forbes Nash. Şizofren. Kendi aklıyla şizofreni hastalığını yeniyor. Ve yenerken geçirdiği hem dramatik, hem de "Ulan yuh, bu da mı hayal?" dedirten bir film.. :)

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #1212 : 21 Ocak 2014, 22:35:05 »
En sonunda Forest Gump. Gerçekten çok tatlı bir senaryosu var, hani derler ya, insanın içini ısıtacak cinsten. :)
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Refeco

• *
  • 35
  • Aldattığını zannedenin aldanması yakındır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1213 : 22 Ocak 2014, 17:13:56 »
Açlık Oyunları - Ateşi Yakalamak.

Kişisel yorumum Katniss'i canlandıran Jennifer Lawrence serinin ilk filminde çok daha doğal oynamıştı. Bu filmde ilk filmi izlediğim kadar etkilenmedim.
"Adalet uğruna kılıcım, kalkanım ve tek kullanımlık bir hayatım var. Bırakın gelsinler!" Nûbarron'lu Hirran

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #1214 : 23 Ocak 2014, 20:55:57 »
The Book Thief: 2013 yapımı bu güzel film Markus Zusak'ın ülkemizde de yayınlanan harika kitabı "Kitap Hırsızı"ndan uyarlanmış. Kitaba sadakatinde çok eksik olsa da film kitaptan bağımsız da iyi bir film. 2. Dünya Savaşı sırasında başka bir ailenin yanına verilen Liesel Meminger'in yeni ailesine, arkadaşı Rudy'e, evlerinde sakladıkları yahudi Max'e ve sözcüklere tutunup hayatta kalmaya çalışmasının öyküsü bu. Tüm hikaye, kitapta olduğu gibi ölümün ağzından anlatılıyor. Acıklı ve hayat dolu. Mutlaka kitabı okuyun, filmi de sonra izlersiniz. İkisinin de yorumu güzel olmuş. Tabi sözcüklere ve onların gücüne adanmış bir kitabı görsel hale getirince bazı boşluklar oluyor; lakin kitabı okumayanlar için bu boşluklar görünmeyecektir. Filmin en sevdiğim yanı ise, başroller hariç bir çok oyuncunun Alman olması. İngilizce konuşuyorlar ama Alman aksanıyla. Bu beni filmin içine hemencecik dahil etti. Filmin başrol oyuncusu Sophie Nélisse'in ana dili Fransızca olduğu için onun da aksanı farklı ve tatlı. Keyifle...