Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Film?

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
Ynt: En Son İzlediğiniz Film?
« Yanıtla #1245 : 29 Ekim 2014, 20:54:24 »
Bugün vizyona giren Unutursam Fısılda'yı izledim. Başrolleri Mehmet Günsür, Farah Zeynep Abdullah ve Kerem Bürsin paylaşıyor. Bunların yanı sıra Hümeyra ve Işıl Yücesoy gibi usta oyuncular da mevcut.

Normalde filmlerde doğru dürüst ağlayan bir insan olmasam da bunda hüngür hüngür ağladım. Heyecanla beklememe kesinlikle değdi. Ben çok beğendim, siz de gidiniz ve izleyiniz. Şiddetle tavsiyedir.

Edit: Filmdeki şarkılardan birini dinlemelisiniz.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1246 : 10 Kasım 2014, 12:55:04 »
Interstellar

Filmi şöyle muhteşem, böyle olağanüstü diye sayfalarca övebilirim...ama gerek yok, izleyin siz karar verin.
Sadece şu kadarını söyleyeyim, özellikle son yarım saat tüyler diken diken şeklinde izledim filmi ve bittikten sonra da uzunca bir süre geçmedi bu durum. Bilimkurgu'ya azıcık bile ilginiz varsa koşa koşa gidin, yoksa da koşa koşa gidin.

Neyse...mutlaka izleyin!  :D

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1247 : 11 Kasım 2014, 00:25:58 »
Fury 'i izledim de Sherman'ların Tiger ile karşılaştığı sahne nispeten çocukluk günlerime götürdü, Codename: Panzers'in Amerikan senaryosunda çıldırdığım günleri hatırladım. :)  Filmin en büyük artısı benim için bu oldu. :) Klişelerle dolu olmasına rağmen izlemesi eğlenceli bir film olduğunu da söyleyivereyim.
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Hypnos

• *
  • 9
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1248 : 03 Aralık 2014, 14:37:23 »
Ne zamandır isteyip de fırsat bulamadığım Orphan'ı yeni izledim.Filmin eksiklikleri var tabi bazı yerler yüzeysel olmuş ama sonu şaşırttı.Ayrıca Esther karakterini canlandıran Isabelle Fuhrman da iyi oyunculuk sergilemiş bana göre.Korku ya da gerilim filmi olduğunu da düşünmüyorum.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1249 : 20 Aralık 2014, 17:39:06 »
Gone Girl

Yılın en iyilerinden biri olduğu yorumlarından sonra beklentim bayağı yüksekti açıkçası. Ama biraz hayal kırıklığı oldu benim için. Çok daha etkileyici bir hikaye bekliyordum sanırım.

Film "Evliliğin" bireyleri ne hale getirebileceğini çok ustaca bir şekilde anlatıyor. Sanırım başarısını da buradan alıyor. David Fincher'ın inanılmaz sinema dili ve kurgusuyla normalde vasat olabilecek bir yapım eli yüzü düzgün bir filme dönüşebiliyor.

Dediğim gibi çok daha etkili bir hikaye bekliyordum ama yine de başarılı bir yapım.

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #1250 : 02 Şubat 2015, 02:36:51 »
Harika bir Güney Kore filmi izledim. İngilizce adı "A Hard Day".

Adı üzerinde müthiş zor bir gün geçiren bir polisle ilgili. Polisimiz annesinin cenaze merasimine giderken arabasıyla birine çarpar, olayı haber vermesi gerekirken bir anda işler karışır ve cesedi yanına alıp ondan kurtulmaya çabalar. O andan itibaren kendini uyuşturucu, kadın ticareti ve daha bir çok pisliğin içinde bulur.

Harika bir hikayesi var filmin. Her anını büyük bir merak ve gerginlikle izledim.

Tavsiye ederim:
http://unutulmazfilmler.com/a-hard-day-kkeut-kka-ji-gan-da.html

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1251 : 02 Şubat 2015, 13:53:56 »
Bana Masal Anlatma

Çok tatlı bir film. Özellikle de sinemada izlenecek film kalmayan şu dönemde hakikaten ilaç gibi geldi. Kahkahalarla gülmeyi bekliyorsanız çok uygun olmayabilir belki, öyle güldürecek 4-5 sahne ya var, ya yok bence. Fakat gerçekten samimi, sıcak, biraz absürd ve çok eğlenceli bir film. Çok komik değil, ama çok eğlenceli. Gidin, izleyin derim, pişman olmazsınız. Hele ki Leyla ile Mecnun'u özlemiş, onun havasını biraz da olsa verebilecek bir şey arayan biriyseniz...

Spoiler: Göster
Duvardaki "O gemi bir gün gelecek" yazısı nefis bir ayrıntıydı, gözden kaçmadı. Çok hoş olmuş.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1252 : 06 Şubat 2015, 20:42:57 »
Yedinci Oğul

Wardstone Günlükleri serisinden 6 kitap okumuş ve seriye aşık biri olarak filmi beğenmedim. Neden mi? Çünkü sanki her şey kısacık bir filme sıkıştırılmış gibiydi ve bu da filmin çok basit olmasını, her şeyin üstünkörü geçilmesini beraberinde getirmiş. Ben kitaplarımla mutluydum. İzlemenizi pek tavsiye etmiyorum. Bir de unutmadan: Tom için daha ne kadar büyük bir oyuncu seçebilirlerdi merak ediyorum.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #1253 : 06 Şubat 2015, 22:16:09 »
Yedinci Oğul

Wardstone Günlükleri serisinden 6 kitap okumuş ve seriye aşık biri olarak filmi beğenmedim. Neden mi? Çünkü sanki her şey kısacık bir filme sıkıştırılmış gibiydi ve bu da filmin çok basit olmasını, her şeyin üstünkörü geçilmesini beraberinde getirmiş. Ben kitaplarımla mutluydum. İzlemenizi pek tavsiye etmiyorum. Bir de unutmadan: Tom için daha ne kadar büyük bir oyuncu seçebilirlerdi merak ediyorum.

Bence filmin kitapla alakası yoktu. Benim gördüğüm kadarıyla sadece karakterlerin isimleri kullanılmış karakterlerin hiçbir özelliği kitabı yansıtmıyor.
1.Kitapta yanlış hatırlamıyorsam cadıların uçma gibi bir özelliği yok.
2.Tom ve Alice' in yaşları alakasız ayrıca daha ilk başta aşık oluyorlar ki 10. Kitaptayım hala arkadaşlar.
3.Tom' un annesinin kitapla alakası yok. Birincisi Tom' un annesi malkin ana tarafından öldürülmüyor ve ölümünün bununla alakası bile yok. İkincisi Tom annesinin cadı olduğunu seride çok çok sonra öğreniyor.
4.Hayaletin yanında dolanan cinin seriyle hiç mi hiç alakası yok. Seride sadece evi koruyan bir cin filmde hayaletin yol arkadaşı rolünde.

Uzun lafın kısası film vasattı ve kitapla alakası ℅5 bile değil. Yukarıda saydıklarım dışında daha bir sürü örnek var. Benim tahminim filmde seriyi konudan öte tema şeklinde almak istemişler. Yani bir çok şeyi değiştirip sinamaya uyarlamışlar. Ama bunu yaparken filmin izleyici kitlesinin yarısının seri hayranları olduğu unutulmuş. Bence seriyi okuyan ve hayran olan kimse bu filmi izlemezin.

Çevrimdışı Gudvard

• *
  • 28
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1254 : 19 Şubat 2015, 13:10:09 »
Gone Girl

Tüm yıl boyunca izlediğim en iyi film diyebilirim. Başlarda biraz sıkıyor ama bir süre sonra o kadar değişiyor ki olaylar beklemediğiniz bir şekilde ters köşe yaptırıyor diyebilirim. Ha eğer filmi çoooooook çooook beklentiyle izlediyseniz, o zaman beğenmeyebilirsiniz fazla; çünkü ben öyleyimdir, bir filmi, diziyi çok büyük beklentilerle izlediğimde hiç beğenmem. Eğer açıp izlerseniz beğeneceğinizi garantiliyorum.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #1255 : 22 Şubat 2015, 18:35:40 »
"Nightcrawler"

Ben sevdim. Bazı sahnelerde keyiften delirecek gibi oldum. Başarı hikâyeleri pek ilgimi çekmez. Ama bu cidden iyi işlenmiş. Jake Gyllenhaal da kendisini efsane geliştirmiş diyebilirim. Oturup aksiyon odaklı bi film izleyeceğim hiç aklıma gelmezdi.

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1256 : 13 Mart 2015, 04:01:42 »
Ghajini

Aamir Khan filmlerini izlemeye devam ediyorum. Şimdi bitti Ghajini. Çok güzel filmdi be. Çok da ağladım. Ben ağladıysam herkes ağlar.

Aamir'in oyunculuğuna ise diyecek tek lafım yok... Bundan iyi olamazdı.

Filmi kesinlikle izleyiniz.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #1257 : 13 Mart 2015, 10:49:52 »
Kin-Dza-Dza!

Sovyet sinemasının düşük bütçeyle canavar gibi çıkardığı işlerden biri. 1986 yapımı filmin yönetmeni Georgi Daneliya. Film yanlışlıkla evlerinden çok uzak gezegenlere giden iki kişinin, eve dönüş yolculuklarını konu alıyor. Tuhaf ırklar, eğlenceli diller, sert sınıf ayrımı eleştirileri...

Ben sevdim.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1258 : 13 Mart 2015, 11:45:45 »
Ghajini

Aamir Khan filmlerini izlemeye devam ediyorum. Şimdi bitti Ghajini. Çok güzel filmdi be. Çok da ağladım. Ben ağladıysam herkes ağlar.

Aamir'in oyunculuğuna ise diyecek tek lafım yok... Bundan iyi olamazdı.

Filmi kesinlikle izleyiniz.
Harika bir filmdi gerçekten, film iki farklı boyutta geçiyor gibi, kesinlikle izlenmeli. Hatta Aamir Khan'ın her filmi izlenmeli.

En son izlediğim filmlerden biri P.K.(PeeKay). Aamir Khan'ın mükemmel oyunculuğuyla sorgulanması gereken konulardan birini daha işliyor. Bizim kültürümüzden uzak gibi dursa da iyi düşünülünce aynı şeylerin dünyanın her tarafında yaşandığını görebilirsiniz. Kahkahalarla güleceğiniz sahnelerden hüngür hüngür ağlayacağınız sahnelere kadar herşey var.

3 Idıots filmini izlemeyen yoktur sanırım, eğitim sisteminin sorgulandığı, Rang de Basanti ırkçılık konusunu sorguladığı, Taare Zameen Par çocuklarla alakalı bir eğitim sistemi eleştirisi yapan mükemmel filmler. İzlemeyenler kesinlikle bu 5 filmi de izlemeli.

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #1259 : 15 Mart 2015, 22:34:34 »
Ah Güzel İstanbul

O kadar iyi bir film ki ne kadar iyi olduğu kelimelere dökülemez. Muhteşem Sadri Alışık oyunculuğu, dolu dolu aforizmalar, eski İstanbul görüntüleri. Tek hüznüm filmi bu kadar geç izlemiş olmam.

9.9/10

Spoiler: Göster
"nalesiz var harem-i yâre ki ey dilnale men-i âsâyişi gül bister-i hâb eylemesin"

Anlam: Ey gönül, sevgilinin odasına inlemeden git ki iniltin onun uykuya vardığı gülden yatağın rahatını, sükûnunu bozmasın.