Kayıt Ol

Resim hangi animeden?

Çevrimdışı Vinrael

• **
  • 114
  • Rom: -2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Resim hangi animeden?
« Yanıtla #315 : 07 Aralık 2009, 20:54:00 »
 Çok merak ediyorum bir konuyu. Siz bu kadar animeyi nerden bulup izliyorsunuz? Ben hiçbirini bilmiyorum ve açıkçası aciz hissettim kendimi....
Meacla of the House of Fëanor

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #316 : 07 Aralık 2009, 21:16:28 »
Türkiye'de anime izler kişi olma statüsü kazanmak için belirli başlı yollar bulunmakta. En kestirme olanı en azından 8/10'luk kalitede bilinme koşulu, espriler ve genel argo dili içeren geniş ingilizce bilgisine sahip biri olmaktan geçiyor. Genelde bunu gerçekten ingilizce bilen anime izleyiciler bile %100 gerçekleştirir diyemem. İngilizceye her türlü hakim olupta türkçe alt yazı arayan tanıdığım pek çok anime sever var. "Bu kestirme yol nereye çıkar peki" diyeceksin, bende sana "Torrent" diyeceğim. Direct download (rapidshare-megaupload-uploadfiles-hotfile-...vb) türü siteler bu iş için inanılmaz zorluk çıkarmaya meyilliler. Torrent'in anime severlere anime ulaşımında 1. etken olmasının sebebi paketlenmiş büyük dosyaların zamanla (bağlantı kesilse bile-kaldığı yerden bağlantı geri geldiğinde) yavaş yavaş inebiliyor olmaları durumudur.

Fakat; öyle her torrent sitesi olmaz. Fansubber (tam türkçesi cidden yok bu kelimenin bence, "belli animeyi seven ve sevdikleri animelere alt yazılar ekleyerek ,kendi ülkelerinde haklarını satın alan kanal olmadığı için izleyemeyen diğer anime severlere ücretsiz, torrent ve/veya irc kanalları yordamı ile dağıtan kimseler") gruplar'ın %99'u ingilizce çeviri yapmakta. Geri kalan %1 o kadar yavaş kalıyorlar ki onların türkçe çevirilerini bekleyene kadar çağlar geçmiş oluyor (canina alınma sen  :P) Ancak... 2. yola geliyoruz burada.

Eğer İngilizce bilmiyorsan, türkçe alt yazı bulmak istiyorsan yapacağın şey türk fansubberlarına ait siteler bulmak olacaktır. Torrent kullanan ciddi gruplar türkler arasında da var ancak eline geçecek türkçe, görüntüsü kaliteli, anime sayısı iki elinin parmaklarını zor geçer (ayak parmaklarını da kat istersen) Ben türk grupların hemen hiç birinin özel sitesini bilmem. Gerçekten aşırı kaliteli ingilizce alt yazı sunan ve orijinal bölüm japon kanallarında gösterilmesinden 10 saat içinde ( tıkla ) işlemini yapan grupların siteleri yer imlerimde her daim kayıtlıdır.

Üçüncü yol ise youtube... Her zaman güncel bölümleri türkçe bulamazsın elbette. Ama işini görür. One Piece gibi uzuuuuuun animelerin ilk bölümlerini youtube dışı sitelerde bulmak imkansıza yakın (ingilizce yada değil)

Böyle işte... Ha birde 4. yol var. Anime gösteren türk kanallarını takip etmeye özen göstermek...

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #317 : 07 Aralık 2009, 21:25:22 »
Ve bir de daha basit olarak Anime Freak var. Burda animeleri Üç çeşit altyazı (içlerinde Türkçe var) ile bulabiliyorsun. Ama ben pek kullanmıyorum yine de deneyebilirsin.
try again fail again fail better

« Yanıtla #318 : 07 Aralık 2009, 23:37:59 »
torrent
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #319 : 08 Aralık 2009, 19:31:39 »
Türkiye'de yayınlanmışlardan gitmeye devam edeyim :)

Spoiler: Göster

« Yanıtla #320 : 11 Aralık 2009, 19:22:51 »
dumur session

edit budut: acayip hirts yaptim siradaki resmin hangi animeden oldugu konusunda ama gizli bolumun icindeki resim gozukmuyor. simdiden rezerve edeyim burayi

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #321 : 11 Aralık 2009, 19:43:08 »
dumur session

edit budut: acayip hirts yaptim siradaki resmin hangi animeden oldugu konusunda ama gizli bolumun icindeki resim gozukmuyor. simdiden rezerve edeyim burayi

Ona bakıyordum bende ne alakaysa resim uçtu gitti :P; koyduğum ilk 2 gün gözüküyordu ama. Her neyse yeniden yükledim resmi şimdi gözüküyor.

« Yanıtla #322 : 11 Aralık 2009, 20:16:07 »
Dr. Slump

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #323 : 11 Aralık 2009, 20:20:20 »
doğru

« Yanıtla #324 : 12 Aralık 2009, 11:39:33 »

6 bolumden olusuyor.

ps. onceki animenin ne oldugunu bulabilmek icin dalgakiran'i pm'le tehdit ettim yardimlari icin tesekkur ederim.

« Yanıtla #325 : 14 Aralık 2009, 22:50:11 »
ipin ucu

Spoiler: Göster

Yönetmen:      Hiroyuki KITAKUBO
Senaryo:    Tatsuya EGAWA
Animasyon:    Kô ÔTANI, Michinori CHIBA, Toshihiro KAWAMOTO, Yuko KOYAMA
Müzik:    Joyo KATAYANAGI
Dizayn:    Toshihiro KAWAMOTO
Orjinal Eser:    Tatsuya EGAWA

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #326 : 15 Aralık 2009, 14:04:39 »
Golden Boy?

« Yanıtla #327 : 15 Aralık 2009, 14:48:52 »
aynen dalgakiran appplaaaa golden boy animemizin adi.

Çevrimdışı Shinigami

• **
  • 166
  • Rom: 2
  • There is nothing about me
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #328 : 15 Aralık 2009, 19:34:49 »
aynen dalgakiran appplaaaa golden boy animemizin adi.
Dalgakıran mı Fırtınakıran mı? Bir daha bakmanı öneririm. :D

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #329 : 15 Aralık 2009, 19:37:54 »
Yeni dalgakıran şansına küssün. Fırtınakıran her vakit dalgakıran olacak kimilerimiz için ^^ Ama hep böyle yapıyor, bilip bilip gidiyor   :fringa