Kayıt Ol

İllmoor Günceleri

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
İllmoor Günceleri
« : 28 Nisan 2009, 11:55:09 »

İllmoor Günceleri tuhaf, komik ve fantastik bir diyarın kapılarını aralıyor. Bazen gülmekten yerlere yatacaksınız, bazen de tüyleriniz diken diken olacak.

Gerek anlatımı gerekse karakterleriyle antik çağlarda geçermiş izlenimi veren ama aslında varolmayan bir zamanda geçen hikayelerden. Kuvvetli, samimi, heyecanlı, sıkılmaya imkan vermeyen ve sürekli merak uyandırananlatımıyla sürükleyici bir seri. Yer yer esprili hatta komik.

Yurtdışında çok sevilen, çok okunan, hayranları olan bu serinin internette forumları, ciddi fanatikleri var.

6 kitaplık serinin ilk 3 kitabı Doğan Egmont tarafından yayınlandı. Dizinin ilk kitabı Fareli Felaket sizi bambaşka bir dünyayla tanıştıracak.

Ayrıca, seri incelemesi çok yakında Kayıp Rıhtım’da!

Seride şu ana kadar çevrilmiş 3 kitabı almak ve tanıtımlarını okumak için buraya tıklayın!

"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: İllmoor Günceleri
« Yanıtla #1 : 28 Nisan 2009, 12:05:35 »
Daha geçen hafta bir kitapevinde gördüğüm, sevimli bir seriydi. Doğan Egmont'un yayınlarına güveniyorum, yazın uygun olduğum zaman toptan alır okurum kanımca. :)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #2 : 16 Haziran 2009, 14:12:29 »
Dün gece "Fareli Felaket" i bitirdim. Açık konuşmak gerekirse, yazarın mizah yapacağım diye bazı yerlerde anlatımını baside indirgediğini düşünüyorum. Güldürmesi gereken yerlerin dışında da güldürmeye çalışmış -mesela çok iyi akan bir sahnenin ortasında- bunlar da biraz çıkıntı gibi geldi bana.

Kurgu olarak "Fareli Köyün Kavalcısı" masalının fantazyaya uyarlanmış halidir, diyebiliriz. Tek başına bir uyarlama olarak ta iyi bir kitap aslında. (Yukarıda bahsettiğim sorun olmasa.)

Ayrıca Eliçabuk Jimmy ile Eliuzun Jimmy arasındaki 'açık' benzerlik beni biraz rahatsız etti.

Elimde serinin diğer iki kitabının da olmasına rağmen, bu atıştırmalık kitapları daha sonraya saklayacağımı düşünüyorum.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
İllmoor Günceleri'nde Yeni Kitaplar
« Yanıtla #3 : 11 Temmuz 2009, 11:07:06 »
Bu arada, Doğan Egmont tarafından üç kitabı daha çıkarıldı. Bunlar sırasıyla;

- Galip’in İntikamı
- Dedektif Döndolaş’ın Hezimeti
- Serinkaya Savaşı

Portalda henüz duyurusunu yapamadım. Çok yakında künye bilgileri ile sizere geniş bir tanıtım gelecek.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #4 : 13 Temmuz 2009, 17:24:42 »
Doğan Egmont coştu valla. :D O kadar da okunuyor mu acaba, bastıklarına değer umarım. Ben de bir ara 2. kitabı okuyayım, yeni gelenleri merak ettim şimdi. :D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
İlmoor son üç kitap çıktı!!
« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2009, 09:15:49 »

Doğan Egmont yayıncılık tarafından ilk üçlemesi geçtiğimiz Nisan ayında okuyucuları ile buluşan İlmoor Günlüklerinin son üç kitabı da yayınevi tarafından satışa sunuldu.

Son üçlemenin çevirmenliğini yine Belgin Selen Haktanır’ın yaptığı kitapların isimleri de sırasıyla şöyle;

- Dedektif Döndolaş’ın Hezimeti

- Galip’in İntikamı

- Serinkaya Savaşı

Kitap künye bilgileri ve tanıtımlarına, isimlere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm kitap tanıtımlarına ulaşmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #6 : 16 Temmuz 2009, 14:37:12 »
Kapaklar yine çok kaliteli. Özellikle 6. kitabın kapağına bayıldım. Hayırlara vesile olur inşallah. :D

Çevrimdışı karamaho

• *
  • 27
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Mayıs 2010, 20:23:38 »
"fareli felaket" bende okudumm güzel seri ama biraz çocukça geldi...