Kayıt Ol

Siyah Süt - Elif Şafak

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Siyah Süt - Elif Şafak
« : 03 Mart 2008, 17:54:32 »

Postnatal depresyon u anlatıyor. Bir tarafta müthiş kutsallaştırılmış bir annelik anlayışı var, öbür tarafta da biraz kadın dergilerinin pompaladığı başka bir şey: Süper dişi, süper anne imajı... Kariyer de yaparım, çocuk da, her şeyi mükemmel yaparım diyen ikinci bir söylem. Ne bu söylem, ne de öbürü bize anneliğin zaman zaman gölgeli başka yanları da olabileceğini gösteriyor. Sürekli cilalanmış, romantikleştirilmiş bir annelik mefhumu var. Yanlış anlamayın, annelik çok güzel bir şey, ben bunu sorgulamıyorum ama şunu söylüyorum, kadınları zaman zaman sarsabilen bir şey!(Dikkat çekiyorum annenin güzelliklerini biliyor ama bazı anneler okurken sarsılabilir diyor)

''Siyah Süt, cesur, şaşırtıcı, tılsımlı bir roman:
Bunca kötülüğün ortasında, bize umut veriyor Elif Şafak, dayanabilmek, direnebilmek ve sonra hayata, bir mucize gibi, yeniden başlayabilmek için.''

alıntı yapıverdim =P

Çevrimdışı elfgirl

• *
  • 6
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Elif Şafak-Siyah süt
« Yanıtla #1 : 29 Mart 2008, 19:40:17 »
Kitabı arkadaş tavsiyesiyle okudum .Gerçekten çok beğendim tavsiye ederim.İçimden sesler korosuyla kadın kendine hakim oluşunu yada olamayısını anlatıo baba ve piç kitabınıda merak ediom paylaşım için sağol :hihi

Çevrimdışı deniz

• **
  • 75
  • Rom: 0
  • double s
    • Profili Görüntüle
    • kayıp rıhtım
Ynt: Elif Şafak-Siyah süt
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2009, 20:17:49 »
ben siyah sutu deılde ask kıtabını okumak ıstıyorum cunku bende hıkayeler yazan bırısıyım ve o kıtabı mutlaka okumak ıstıyorum!!!!!! elıf safaaaaakkk bana o kıtabı hedıye etse keske:D:D:D:D