Kayıt Ol

"10 Adet Kitap 10 Lira" Kampanyası!

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: "10 Adet Kitap 10 Lira" Kampanyası!
« Yanıtla #30 : 04 Ekim 2009, 15:07:04 »
Korsan satıcıları için iyi bir kampanya :D Haber için sağol :=)

Rica ederim. Korsana yardım en büyük dileğimdi bu başlığı açarken.

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 04 Ekim 2009, 17:19:06 »
Rica ederim. Korsana yardım en büyük dileğimdi bu başlığı açarken.

:D

edit: önceki yorumları okumadan yorum yapmamak lazımmış :D

Nihbrin baştan sonra katılmaktayım sana :D
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 04 Ekim 2009, 17:23:27 »
Tamam elbette hiç kimse keyfi olarak korsanı desteklemez ki zaten bende desteklemiyorum. Ama önceden de yazdığım gibi bir işi yapacaksan adam gibi yapacaksın sınırlarını bileceksin.Allah aşkına söyleyin bana en fazla 200 sayfa olan bir kitabın 18 lira olmasının mantığı nedir? Ya da asıl değeri 3 lira bile etmez olan bir filme 8 lira vererek kazıklanmak adalet midir? Ben burada korsanı kesinlikle savunmuyorum.Ben asıl haksızlık yapan yazarları ve yönetmenleri suçluyorum. Bence korsan bilincini değiştirmek istiyorlarsa ilk önce dönüp kendilerine bir bakmaları lazım.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #33 : 04 Ekim 2009, 18:07:03 »
Yazarlar veya yönetmenlerin hiç bir suçu yok. Fiyatı onlar belirlemiyorlar. Fiyatı produktörler ve yayın evleri adını verdiğimiz ve basitçe film/kitabın basım/dağıtım/çekim sermayesi sağlayan kimseler belirler. Yatırdıkları paranın belli bir katsayısında kar etmeyi amaçlarlar. Kar miktarı haddini aşınca böyle başlıklar açılır. Eğer yayın evi yazarına güveniyorsa yüz bin basar ilk baskıyı 9tl ye satar sana o 18tl lik kitabı. Ancak belirtmem gerek ki eğer o 200 sayfa beyaz hamur kağıda baskıysa ve mürekepi orta kalitede, sayfa birleştirme ek yeri de yetereince kaliteli zamk kullanılmış ve kitabın ömrü en azından biraz olsun düşünülmüşse maliyeti parça başına 5tl olacaktır. Senden ekstradan aldıkları 13tl'nin max %30'u yazarın, geriye kalan 9küsür tl'nin %40ı yayın evinin (editörler-ekipman bakım-diğer çalışanlar-hak sahibinin kar payı-yayın evi vergileri) ve o en baştaki 18tl nin %10u KDV (ekmek %8 ama kitap %10  :P) kaldı mı elimizde tosun gibi 3 tl... buda satan kitap evinin karı ^^ göründüğü kadar basit değil herşey. Basım sayısının artması gerekli fiyatın düşmesi için: tek yolu insanların daha çok kitap satın almasından geçer. Arz talebe göre belli best sellerların fiyatları inanılmaz düşecek ve korsanın dudağı uçuklayacaktır.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #34 : 05 Ekim 2009, 15:43:34 »
Basım sayısının artması gerekli fiyatın düşmesi için: tek yolu insanların daha çok kitap satın almasından geçer. Arz talebe göre belli best sellerların fiyatları inanılmaz düşecek ve korsanın dudağı uçuklayacaktır.

İyi diyorsun, hoş diyorsun da... hangi yayınevi daha adı sanı duyulmamış ya da henüz kendisini ispat etmemiş bir yazarın kitabından binlerce basar ki? Satacağının garantisi yoksa, o kadar basıp da ucuza vermek de işe yarar bir yol olmaz, olamaz. Best Seller yazarları için demiyorum, onlar zaten beni bağlamıyor. :P Ama bir gün kitabımı raflarda göreceksem, ilk aşamada muhtemel olarak az sayıda basılacaktır. Haliyle fiyat artacak, alımlar da düşecektir.

Buna bir çözüm gerekiyor önce. Herkes, bastığı ilk kitap ile Orhan Pamuk olmuyor.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 05 Ekim 2009, 18:09:47 »
Eh ne yapalım o zaman; biz de eyvallah deyip kitap okuyup film izlemek uğruna çekeceğiz bu çileyi.Kim bilir belki düzelir bu zor zamanlarımız.Umut etmeye devam :)