Kayıt Ol

Doctor Who

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Doctor Who
« : 21 Ağustos 2009, 00:15:24 »

Doktor Kim (özgün adı: Doctor Who), BBC tarafından yapılan İngiliz bilim kurgu televizyon dizisidir. Dizide "Doktor" olarak bilinen uzaylı bir zaman yolcusunun maceraları anlatılır. Dışarıdan 1950'lerden kalma bir polis kulübesi gibi görünen TARDIS adındaki bir uzay zaman gemisi ile yolculuk yapan Doktor, yardımcıları ile beraber uzay ve zamanı keşfeder, problemleri çözer, yaratıklarla yüzleşir ve hataları düzeltir.

Guinness Rekorlar Kitabı tarafından Dünya'nın en uzun süren bilim kurgu televizyon programı olarak listelenen dizi aynı zamanda İngiliz popüler kültürünün de önemli bir parçasıdır. Dizi iyi planlanmış hikayeleri, ilk yayınlandığı dönemdeki düşük bütçeli yaratıcı özel efektleri ve elektronik müzik kullanımındaki önderliği ile tanınır.

Bunu daha önce izlemek istemiştim, galiba bir aralar TRT'de yayınlanmı. Önce 1963'te başlayan bir bilim kurgu dizisiymiş, hatta benim rastlama sebeplerimden biri de Douglas Adams'ın yazarlar arasında olmasıydı. 9 bölümün yazarlığını yapmış ama 1963'teki dizi tam 26 sezon sürmüş.

Sonra 2005'te BBC'de tekrar yayınlanmaya başlamış. Az önce CNBC-E'de reklamını gördüm. Yayınlayacaklar sanırım ama 26 sezon yayınlayamayacakları için şimdi 4. sezonunda olan 2005 yapımı olan sanırım. İzlenmeli diyorum :D
try again fail again fail better

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Doctor Who
« Yanıtla #1 : 21 Ağustos 2009, 02:02:44 »
Doctor Who'yu bilmeyen mi var? :D Peggy Sue ve Hayaletler serisinde(Sigrid'de olabilir amma) de bahsi geçiyordu, oradan beri merak ediyorum. Bakalım CNBC-E'de rast gelirsem takip ederim. :D

Çevrimdışı ...Allen C.P...

• **
  • 137
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Ağustos 2009, 13:06:50 »
Eylülde Cnbc-e başlıycak izlemeyi düşünüorum..:D
...İmza ve avatarlarım bana aittir!(Kesinlikle almayınız!)

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Eylül 2009, 01:02:28 »
Acayip Otostopçunun Galaksi Rehebri tadı alıyorum :D

- Madem uzaylısın neden kuzeyli gibi konuşuyorsun?
- Bir çok gezegende kuzey yönü vardır.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2009, 04:17:14 »
Eski bir geleneksel şarkı

Britney Spears - Toxic
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Eylül 2009, 10:56:04 »
Hoştu farklıydı :D

ve aynen o tadı bende aldım :P

Çevrimdışı ...Allen C.P...

• **
  • 137
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Eylül 2009, 15:31:03 »

Eski bir geleneksel şarkı

Britney Spears - Toxic
İki yerdede koptum zaten..Ama otostopçunun galaksi rehberi konusuna katılmıorum.Bu dizi daha öncelerde de vardı.Bence bn onda bizraz Doctor Who tadı aldım:)
...İmza ve avatarlarım bana aittir!(Kesinlikle almayınız!)

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Eylül 2009, 16:38:25 »
"Şu dizi" 2005 yapımı. Daha öncelerde yoktu yani. Senaryo epey düzenlenmiş Toxic falan. Yenilikçi yani, bir çok yerde göndermeler de var dikakt ederseniz. Mesela o 2. bölümde Otostop yaparak geldik diyor.

Ayrıca ilk mesajımdaki notu tekrar belirteyim. İlk dizinin(1963) yazarları arasında Otostopçunun Galaksi Rehberi'nin yazarı da var. Elbet benzerlik olur :D

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Ekim 2009, 14:50:17 »
Pazar günleri saat 21:00 da CNBC-e de. İzleyin bence ;farklı ve aynı zamanda komik bir dizi :)
(Bu arada zamanını değiştirmiş olabilirler tam bilemeyeceğim geçen hafta böyleydi)

Çevrimdışı segraron

• **
  • 152
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Ekim 2009, 15:53:52 »
Arada bakıyorum ama pek çekmedi beni çünkü dizinin bir amacı yok her seferinde farklı bir zaman diliminde maceralar yaşıyorlar.
En koyu beyaz

Peyton

« Yanıtla #10 : 08 Ekim 2009, 16:48:30 »
O, zaman lordlarının sonuncusu... O viktorya döneminden kalma telefon kulubesiyle o zaman diliminden bu zaman dilimine atlayan bir maceraperest...!!! O 'Doctor Who'...!!!  ;D

Bazen absürd bazen aksiyon dolu ama her zaman sürükleyici bir bilimkurgu serüveni izlemek isterseniz Doctor Who sizin diziniz demektir :=) Kesinlikle müthiş bir dizi  Kuzenimde Dvd'leri vardı, alıp izledim, her türlü övgüyü hak eden, başarısıyla ün yapmış bir dizi. Kendisinin eski versiyonuda bulunmakta, 1963'den 1989'a kadar devam eden diziyi, 2005'den sonra tekrar hayata döndürdüler. Muhakkak izlemeniz tavsiyemdir :=)

Çevrimdışı segraron

• **
  • 152
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 12 Ekim 2009, 15:28:12 »
nden bir ismi yok bu doktor kim 'in?
En koyu beyaz

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Ekim 2009, 19:07:37 »
nden bir ismi yok bu doktor kim 'in?
Olay da bu ya zaten adamın ismi Doktor.Bence bu kısmı sorgulama ne dersin :)?

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
  • Rom: 4
  • artık Mersine Türkiye şampiyonasına :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 20 Kasım 2009, 19:21:22 »
ilk bölümlerini izledim ama bazı bölümleri çok saçama o uzaylılar filan çok iğrenç olmuş
Bu yorumu yalayıp yuuruyorum artık en sevdiğim izilrden biri oldu.
‘Üzgünüm Beverly ama seni dövmek zorundayım.Bunu senin iyiliğin için.Eğer tuvaletten bir örümcek çıktığını söyleseydin,benden dayak yemek zorunda kalmayacaktın’”

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 30 Kasım 2009, 10:27:53 »
Bayramın ilk günü tüm sezonu verdi. Tek bir bölümünü izlememiş olan ben, bayramlaşma işini falan bırakıp diziyi izlemeye koyuldum. İzletiyor kendisini her halükarda. Bayağı beğendim, bu kadar güzel olacağını tahmin etmemiştim.

Özellikle doktorun durup durup "fantastic!" demesi, son bölümde özellikle o kelimeyi kullanıp dönüşümü geçirmesi bayağı etkileyiciydi.

Tüm bölümleri bir günde, oradan buradan bulma sıkıntısı içine girmeden izlemekte acayip keyifli oluyormuş doğrusu.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "