Kayıt Ol

Narnia Müzesi

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
Narnia Müzesi
« : 22 Ağustos 2009, 14:32:55 »

Alıntı
Narnia: The Exhibition premieres at the Houston Museum of Natural Science at Sugar Land in Texas
August 21st, 2009 by Paul Martin

The Chronicles of Narnia: The Exhibition will open at the Houston Museum of Natural Science at Sugar Land, from Oct. 3 through Jan. 18.  Based on the blockbuster film series and C.S. Lewis’ beloved fictional books, the 10,000-square-foot, state-of-the-art entertainment and educational experience offers visitors the opportunity to tour scenes from the famed literary world of Narnia. Through authentic costumes, props and set dressings from the magical Narnia films, visitors will enter a three dimensional world that combines the wonders of science with aspects of fantasy.

Narnia Fans sitesinin yaptığı açıklamaya göre Texas'ta Narnia müzesi tarzı bir yer açılmış. Burada filmlerde kullanılan çeşitli kostüm ve eşyalar sergileniyormuş. Hayranlara bu sihirli dünyanın tanıtımı sunuluyor bir nevi.

Evet, Texas'ta olmak isterdim. :P

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
  • Rom: 4
  • artık Mersine Türkiye şampiyonasına :D
    • Profili Görüntüle
Ynt: Narnia Müzesi
« Yanıtla #1 : 22 Ağustos 2009, 20:11:58 »
anca texas da olur zaten bu müzeler çekimler anca avusturalyada yenizelanda'da olur bi kerede türkiyede olmaz :rr :inca :inca :rr nolcak türkeyede de bi tane olsa veya çekimler burda olsa tamam belki çekimlerin yapılabileceği doğal ortam(orman filan) olmaya bilir ama niye türkiyede böyle bir müze yok
‘Üzgünüm Beverly ama seni dövmek zorundayım.Bunu senin iyiliğin için.Eğer tuvaletten bir örümcek çıktığını söyleseydin,benden dayak yemek zorunda kalmayacaktın’”

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Ağustos 2009, 11:33:50 »
Aslında bu istek o kadar da saçma değil. Kültür Bakanlığı geçen günlerde bu konu hakkında yeni bir açıklama veya uygulama koydu. Bu tarz şeyler eskiden Türkiye'de olmuyordu çünkü ne bakanlık ne de Türkiye'den başkaları bütçeye katkıda bulunmuyordu. Şimdi filmler Türkiye'de çekilirse bütçeye yüzde olarak katkıda bulunacaklar. İyi olur belki. Narnia burlarda falan çekilir :P Fazla umutlanmayın ama :D
try again fail again fail better

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #3 : 23 Ağustos 2009, 11:52:40 »
Constantine filminin ilk sahnesi İstanbul'da çekilecekmiş. Lakin bütçesi çok yüksek olur diye vazgeçmiş yönetmen.
İyi bir fırsattı Türkiye için için, aynı zamanda çekilecek herhangi bir film de ülkenin tanıtımı için harika olur ama işte..Bir girişim yapmalı Türkiye..Ne zamana kısmet olur bilemem. :P

Bence Narnia'nın son filmi için şimdiden teklif götürelim Turizm Bakanlığına. :D

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
  • artık Mersine Türkiye şampiyonasına :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Ağustos 2009, 13:38:38 »
ya madem filmi çekiyorlar burada bari buraya da bi müze açsınlar ben pek zannetmiyorum türkiye de çekileceğini ama yine de denemekten bi zara gelmez
‘Üzgünüm Beverly ama seni dövmek zorundayım.Bunu senin iyiliğin için.Eğer tuvaletten bir örümcek çıktığını söyleseydin,benden dayak yemek zorunda kalmayacaktın’”

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Ocak 2010, 15:09:31 »
Narnia müzesi.. :lve Harika ya ben de girmek istiyorum o müzeye..
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Ocak 2010, 17:30:25 »
anca texas da olur zaten bu müzeler çekimler anca avusturalyada yenizelanda'da olur bi kerede türkiyede olmaz :rr :inca :inca :rr nolcak türkeyede de bi tane olsa veya çekimler burda olsa tamam belki çekimlerin yapılabileceği doğal ortam(orman filan) olmaya bilir ama niye türkiyede böyle bir müze yok

Nasıl yok Türkiye'de doğal orman bizim burada yeterince var.

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Şubat 2010, 21:02:28 »
Bir gün gitmek kısmet olur inşallah. :P
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Şubat 2010, 13:42:47 »
Çok güzel bir şey yapmışlar bizim buralara da yapsalar hemen giderim.

ikizler

« Yanıtla #9 : 20 Temmuz 2010, 21:48:34 »
evet karadenizde ormandan bol nevar ama tabi yenizellanda dururken bura akıllarına bile gelmemiştir bence:)

Çevrimdışı Laurana

• *
  • 29
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 01 Ekim 2010, 09:25:21 »
Wow süpermiş... =)

Çevrimdışı Victoria

• **
  • 316
  • Rom: 3
  • Peynir!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 01 Ekim 2010, 14:46:04 »
Of oF orda olmak vardı şimdi. Girişi bile harika kim bilir içerisi nasıldır.=)
Spoiler: Göster

''I do not suffer from insanity, I enjoy every minute of it."
- Edgar Allan Poe

Çevrimdışı simkalaba

• **
  • 146
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 21 Ekim 2010, 16:02:33 »
bende teksasta olmak isterim.

Ceddry Edain