Kayıt Ol

Mona Lisa’nın kimliği belirlendi...

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mona Lisa’nın kimliği belirlendi...
« Yanıtla #15 : 05 Mart 2009, 14:33:05 »
illuminatiyimi kast ediyorsun ... ??? :D
Sanırım onu kastediyor... Ama zor bir olasılık o :P Yani Da Vinci sanatçıydı sanmıyorum ki bir mucit bir sanatçı bu tarz şeylerle ilgilensin, icatlarından o tarz şeylere vakti kalmıyordur değil mi... Ama gençliğinde falan olabilir belki veya ebeveynlerinden birisi...

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 11 Mart 2009, 16:40:15 »
bence makul bi açıklama olurdu çok gerçekçi bi yaklaşım sonuçta çünkü biliyorsunuz tapınak şövalyeleri isanın soyunu korumak için kuruldu ve devam ettiğini çoğu kişi iddia ediyor
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 07 Eylül 2009, 16:14:11 »
Ah yazık bunlar hala Hz.İsa'nın soyuyla uğraşıyorlar... Ama be de Da Vinci gibi bir adamın böyle bir inanışa sahip olduğuna inanmıyorum :)

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 29 Ekim 2009, 13:35:18 »
Buna kötü gözle bakmamak lazım. Bugün islam dünyasında da Şeriflik diye bir gelenek var, aslen kimsenin şerif olmadığı kabul edilse de kendilerine şerif diyen ve saygı gören aileler var. Bunlar Hz. Muhammed'in soyundan geldiklerini iddia edenler.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 30 Ekim 2009, 10:23:40 »
Buna kötü gözle bakmamak lazım. Bugün islam dünyasında da Şeriflik diye bir gelenek var, aslen kimsenin şerif olmadığı kabul edilse de kendilerine şerif diyen ve saygı gören aileler var. Bunlar Hz. Muhammed'in soyundan geldiklerini iddia edenler.
Ben onu Seyyidlik diye biliyorum Hz.Muhammed (s.a.v.) torunları olanlara deniyor.

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 30 Ekim 2009, 10:59:05 »
Seyyidlik ve Şeriflik olarak geçiyor yanılmıyorsam.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 31 Ekim 2009, 16:56:33 »
Seyyidlik ve Şeriflik olarak geçiyor yanılmıyorsam.
Olabilir :)
Ama seyyidlik gerçek olan bir şey. Tabi her ben seyyidim diyen seyyid değil  o da var.

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 31 Ekim 2009, 17:00:22 »
Gördüğün gibi mevzu aynı duruma geliyor. Nasıl ki Hz. Muhammed'in soyundan gelen insanların varoldukları kesinse, Hz. İsa'nın soyundan gelen insanlar da (İsanın varlığını kabul ediyorsan tabi) vardırlar. Ama kimsenin bunu kanıtlayabileceğini düşünmüyorum. 100 senede minimum 3 nesil geçiyor. 1400 senedir geçen nesilleri düşün ki, seçereler dahi 15 16. yüzyıla ait. Neyin gerçek neyin yalan olduğuna karar vermeden önce düşünmek lazım.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 31 Ekim 2009, 17:05:55 »
Gördüğün gibi mevzu aynı duruma geliyor. Nasıl ki Hz. Muhammed'in soyundan gelen insanların varoldukları kesinse, Hz. İsa'nın soyundan gelen insanlar da (İsanın varlığını kabul ediyorsan tabi) vardırlar. Ama kimsenin bunu kanıtlayabileceğini düşünmüyorum. 100 senede minimum 3 nesil geçiyor. 1400 senedir geçen nesilleri düşün ki, seçereler dahi 15 16. yüzyıla ait. Neyin gerçek neyin yalan olduğuna karar vermeden önce düşünmek lazım.
Evet zaten benim yazdığım yorum araştırma yapmamdan çok önceydi. Dediğim gibi konuyu
araştırdım, konu hakkında kitaplar okudum (merak her şeyi yaptırıyor). Ve evet haklısın ben de senin fikrine katılıyorum :)

damn_girl

« Yanıtla #24 : 18 Kasım 2009, 17:39:55 »
Ya ben bişi merak ediyorum. Bu bilim adamlarının işi gücü yok mudurr? ;D
:D
Aslında bildiğim kadarıyla Da Vinci bu resmin içine bir sürü şifre gizlemiş... Resmin gizemi biraz da buradan kaynaklı...

Ama güzel yorum ;) :D

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #25 : 26 Aralık 2009, 21:59:32 »
Hmm üzüldüm şimdi. Arkasında bir sır perdesi falan bekliyordum, gizli bir sevgili açmadı pek beni. :P

Mona hanım tüccarı boynuzlamış :D
May the force, be with you.

Çevrimdışı Moonshield

• **
  • 128
  • Rom: 4
  • flawless human being.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 26 Aralık 2009, 22:32:46 »
"Bilim adamlarının hiç işi yok mu", işte "ne abarttınız bee" gibi yorumlayanları anlamıyorum. Bu tablo sanat tarihinde bir efsanedir. Üzerinde tek bir fırça darbesi bile bulunamamıştır. Önemli bir eserdeki kadının kimliiğinin merak edilmesi, çok doğal bence... Malum, yurdumuz insanı en son merakla 'Var Mısın Yok Musun'daki Hamdi Bey'i çok merak ediyordu. :D Ne de olsa, o da önemli bir kişilik..

Knowledge is a deadly friend, when no one sets the rules.
The fate of all mankind, I see, is in the hands of fools.

[spoiler]

Çevrimdışı MeLeZ

• MeLeZ
  • **
  • 140
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 17 Nisan 2010, 23:53:23 »
Alıntı
Ya ben bişi merak ediyorum. Bu bilim adamlarının işi gücü yok mudurr? Grin
  ;D ;D ;D kesinlikle katılıyorum

Allons-y, Alonso

Secret Cake

« Yanıtla #28 : 26 Temmuz 2011, 19:12:20 »
Leonardo'nun kendisi olduğu falan da söyleniyordu demek ki değilmiş. Bir de eşcinsel olduğu da söyleniyordu. :P

Çevrimdışı armeneus

• **
  • 139
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 15 Ocak 2013, 17:18:30 »
Mona Lisa duyduğum kadarıyla yüz felciymiş. Tablosunda yüzünün bir tarafı gülümsüyor diğer tarafı da gülümsemiyor deniyor ya, sebebini yıllarca siz hangi duyguyla bakarsanız o şekilde algılarsınız diye bildim. Sonra öğretmenim onun yüz felci olduğunu söyledi. Arkadaşımda yüz felci olmuştu. Olabilir yani. Geçen aylarda da onun gömülü olduğu yeri buldular şeklinde bir haber vardı. Gerçek Mona Lisa bulunacak mı? Yıllarca gülümsemesiyle gündemden düşmeyen tablonun gerçek sırrı neymiş?
Şimdi, daima ve sonsuza dek