Kayıt Ol

High School Musical

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
High School Musical
« : 31 Aralık 2007, 17:51:37 »

Tüm dünyada bir patlama yarattı gidiyor :D İşte karşınızda müthiş çeviri haliyle Yıldızlar Takımı yanii High School Musical !!!

Başrollerde Zac Efron ve Vanessa Hudgens'ı görüyoruz. Bunun dışında diğer rollerde de çok eğlenceli karekterler var: Ashley Tisdale (Sharpey Evans), Corbin Bleu (Chad) de bu karekterler arasında ancak HSM'den önce Disney yapımlarında rol almışlar.

Ara sıra Disney Channel'da High School Musical'ı görmeniz mümkün... Aşağıda ise Vanessa Anne Hudgens yani bizim Gabriella'mızla yapılan bir ropörtaj görüyorsunuz.

"High School Musical"da oynamadan önce "American Idol" yarışmasına katıldığınız doğru mu?

- Şarkı söylemeyi sevdiğim için "American Idol"a katılmak çok heyecan verici olabilirdi. Kendimi gösterebileceğim tek yerin bu yarışma olduğunu düşünmüştüm. Fakat 15 yaşındaydım, yarışmaya katılmak içinse en az 16 olmak gerekiyordu. Bir yılım kaldığını düşünürken, 16’ma geldiğimde önüme "High School Musical" çıktı. Böylece "American Idol"ı atlamış oldum.

"High School Musical"a nasıl dahil oldunuz?

- Seçmeler vardı, ama ben gitmek istemedim. Beni seçeceklerini düşünmemiştim. Fakat annem çok iyi şeyler hissettiğini ve gitmem gerektiğini söyledi. Gittim, metni okudum, şarkıyı söyledim. Şanslıydım, işi kaptım!

Yani bu proje hayatını değiştirdi...

- Evet, bana muhteşem fırsatlar sundu. Ondan önce iş bulmak için çabalayan bir aktristtim. Şimdi çok daha şanslıyım. Bir filmim, albüm yapma şansım ve dünyayı dolaşma fırsatım var.

Hollywood’un çılgınlığı nereden geliyor?

- Herkesin birbirini yediği bir dünya. Kimsenin mahremiyeti yok. İnsanlar Hollywood’a sırılsıklam aşık ve bitkin oluyorlar. Bence bu birçok ünlünün başına geliyor ve kafalarını karıştırıyor.

Genç yaşta büyük bir şöhreti taşıyabilmek zor değil mi?

Hayır. Çünkü bazı insanlar dikkat çekmeyi severler, fakat ben tam tersiyim. İnsanların sürekli bana bakmasını sevmiyorum.

İki filmi kıyaslaman gerekse...

- Sanırım ilk film biraz daha farklı benim için, çünkü her şey orada başladı. Bu büyülü bir deneyimdi. İkinci filmi de çok sevdim, çünkü artık hepimiz çok yakındık.

Hep aynı rolü oynamaktan korkuyor musun?

- Hayır, böyle bir endişe taşımıyorum. Farklı şeyler yapmayı severim. Belki de bir sonraki işim çok farklı olur.

İlk filmde Gabrielle ve Troy öpüşmemişti. Peki ya bu filmde?

- İkinci filmde var; çocuklar birbirlerine aşık oldular.

Şimdi de Zac Efron yani yakışıklı Troy'un ropörtajı :D

ZAC EFRON: ŞÖHRETE BİR TÜRLÜ ALIŞAMADIM

"High School Musical"la kazandığınız Altın Plak’ı ne yaptınız?

- Şaşırtıcı ama henüz teslim almadım bile... Böyle bir ödül, insanın gururunu okşuyor. Ancak ben bir şarkıcı ya da müzisyen değilim. Bu nedenle sanki birilerini dolandırmışım gibi geliyor.

Bu projeden önce nerelerde şarkı söylediniz?

- Duşta, arabada ya da okul müzikallerinde! "Music Man"de Harold Hill’i oynadım. Başka projelerde de yer aldım. Bazen başrolde bazen de korodaydım. Bunun dışında da dediğim gibi duşta, arabada kendi kendime söylüyordum.

"High School Musical"la gelen şöhret konusunda neler düşünüyorsunuz?

- Henüz alışamadım. Eğer her şey yavaş yavaş gelişseydi, şöhrete adapte olmak için daha fazla zamanım olsaydı, bu durumla başa çıkmam kolay olurdu. Fakat her şey çok yeni ve kendimi bir karmaşanın ortasına atılmış gibi hissediyorum.

Utah çöllerinde film çekmek nasıldı?

- Çekimlerin son haftasında, her gece dondurucu soğuktu. Neyse ki ben takım elbise giyiyordum, yoksa donabilirdim. Tüm zorluklara rağmen ekip en iyisini yapabilmek için çabalayıp durdu.

"Hairspray"de John Travolta ile çalıştın. O da muzikallerle film sektörüne girmiş bir isim...

- Evet, benim için ondan daha iyi bir rota olamaz, çünkü dediğiniz gibi o da müzikallerle başladı bu işe... Onun gibi başarılı olmak tek hayalim.

Serinin ikinci filminde olmak nasıl?

- Her iki film de müzikal olmasına rağmen çalışma ortamları kesinlikle çok farklıydı. İkincisi daha hızlıydı. Daha az zamanda daha çok çalıştığımı hissettim. Ayrıca ilk filmi unutmuş, daha iyi bir film yapmaya çalışıyorduk.

"Hep aynı rolü oynarsam körelirim" gibi bir endişeniz yok mu?

- Gerçekten böyle bir endişem yok. Sevdiğim rolleri oynadım. Belki bundan sonra da okul dışında geçen ama yine gençleri anlatan hikayelerde olurum.

Çekim aralarında neler yaptınız, nasıl dinlendiniz?

- Suşi yedik, havuzda eğlendik, vahşi doğayı gördük.

High School Musical 1
 Troy ve Gabriella şans eseri bir partide kareokeye çıkarlar ve beraber şarkı söylerler. Troy, şarkının ilk satırlarını söylemiştir,sahneden inecektir; fakat Gabriella^nın sesini duyunca vazgeçer, ve ilk görüşte aşık olurlar birbirlerine. Gerçi bu ilk duyuşta aşk olmuş ama ... Daha sonra birbirlerine telefon numaralarını verseler de birbirlerini unutup giderler. Şans budur ya; Gabriella'nın annesinin işi yüzünden, Troy'ların oturduğu şehire taşınırlar; ve yine şans bu ya; Troy ile aynı liseye giderler. Çok başarılı bir öğrenci olan Gabriella, Taylor'ın yardımıyla okula ısınır, ve olaylar çeşitli şekillerde gelişir.

Troy ile Gabriella kareokede "Start of Something New"ı söylerken.

Ryan ve Sharpey

"We are all in this together"ın dansında

Troy kareokede şarkı söylerken

Mrs. Darbus'un önünde doğaçlama gösteri "Breaking Free"yi söylerken

High School Musical 2
Yaz başlıyor !
Film, tüm çocukların yaza girmesiyle başlar. Şarkıda da dendiği gibi "Bu yaz unutulmayacak bir yaz olmalıdır."Sharpey ve Ryan kendi otelleri Lava Springs'e,Troy,Gabriella,Taylor,Chad ve diğer çocuklar da Lava Springs'e giderler. Her ne kadar gidiş niyetleri farklı olsa da... Sharpey, Troy'a burs verileceğini söyler ve Troy da fırsattan istifade eder, bursu kaçırmak istememektedir ve Sharpey ile arkadaş olmanın yararları olabileceğini düşünür. Fakat olaylar istediği gibi gelişmez, artık arkadaşları, Troy'un kendisi olmadığını düşünmektedirler.

Sharpey, yaza açılış şarkısı "Fabulous"ı söylerken

Troy ve Gabriella okuldan çıkmak için toparlanırlarken

"You are the music in me" şarkısını söylerken

Sharpey, kendi otellerine Troy dahil tüm okulun gelmiş olduğunu görünce havuza düşer.

"What time is it" şarkısında

Okulun kapandığını öğrenen çocuklar sevinçten çıldırdı

Dışarda "What time is it"

Ahhh Zac ahhh....
O öpüşme sahnesinden nefret ediyorum yaa :D
Şahsen ben HSM^yi çooook seviyorum. Ya siz? Yorumları alalım...

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
    • Profili Görüntüle
Ynt: High School Musical
« Yanıtla #1 : 31 Aralık 2007, 23:48:35 »
Bende çoook seviyorum süperler  :P ellerine sağlık baya uğraşmışsın  ;)
Geri mi dönücem :P

Nessa

« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2008, 23:05:55 »
Çok hoş filmdi yahu Troy  baya bir şeker sağ ol bilgiler için çok güzeller

Çevrimdışı Vesmor

• **
  • 85
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2008, 23:17:37 »
Hastayım bunlara HSM 2 de Work This outh die bi şarkıları var mutfakata söyledikleri çok seviyorum :P bide Vanessa ile Ashley

Çevrimdışı LuthienAda

• **
  • 145
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Ocak 2008, 22:44:34 »
süper bi film 2. defa izlenmeyi hakedio
Yanlızlık
                    Hayatın
                                      Bir
                                              Parçasıdır......

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Ocak 2008, 23:32:01 »
2.sini izledim ancak :-\ diğerlerinin dvd'sini ha buldum ha bulacağım :P
Ama en güzel bölümlerinden birisi humuhumunukunukuapu'a şarkısını söylerken ve filmin başı(what time is it ?)

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Şubat 2008, 12:50:35 »
Arkadaşlar eğer HSM arşivi yapmak istiyorsanız; mutlaka DVD alın. 1. filminkinde yok ama 2. filmin DVD'sinde dans çalışmaları ve sahne arkası görüntüleri var.

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Şubat 2008, 21:36:36 »
ya tanışmam tam komedi bunlarla :D çok hoşlar bence yeriim bunları =P