Kayıt Ol

Dungeons and Dragons'a Giriş

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: FRP nedir?
« Yanıtla #15 : 02 Ağustos 2010, 19:53:59 »
İsim-Şehir aklıma gelen ilk benzetmeydi. Yani Tabuymuş, vs... imiş... Yani arkadaş gruplatıyla toplanıp oynanan bi oyun mu yoksa silkroad türü bir şey mi demek istemiştim.
Spoiler: Göster
Amras adamakıllı saçmalıyor. Tamam. Yöneticidir, site kuralları dışını falan çıkınca uyarabilir ama düşünceme, benzetmelerime bir şey diyemez. Dalga hiç geçemez. Kimse çocuk kandırdığını sanmasın lütfen. Bu konu üzerinde bu tür mesajlar yazmayacağım. İsteyen özel mesaj kullansın. Boşuna kriletilmesin konu.

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=1153398
http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=6083446
http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=14849769

http://www.uludagsozluk.com/e/34871/

http://www.frpnet.net/frp-nedir-2.html

http://www.itusozluk.com/goster.php/frp/@3138032

Bir daha bilgili olmadığınız bir konuda bu şekilde saçma bir ithamda bulunursanız o zaman gerçekten yönetici yetkilerimi "kötüye" kullanabilirim ki bu yaptığınız rahatlıkla başlıktaki konuyu tartışmaya çekmek anlamında değerlendirilebilir.

Bu arada ctrl+f kombinasyonu vardır bilgisayarda bir sayfada arama yapmanızı sağlar. Linklere tıklayıp ctrl+f tuşlarına bastıktan sonra (basılı tutmayın ama) "evcilik" yazıp arama yapınız. Arama yapmak için enter tuşuna basabilirsiniz yazıyı yazdıktan sonra. Enter bilgisayarda giriş komutu verir.

Umarım sözünüzde durur ve bu giriye cevap yazmazsınız, ben de yakında silerim ya da düzenlerim :)
try again fail again fail better

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 02 Ağustos 2010, 20:43:44 »
Bazen hiçbir konuda fikir belirtmemek, her konuda fikir belirtmekten iyidir.

Eğer ki hiç bilgimiz olmayan bir konuda olur olmaz fikir belirtiyorsak, insanların söylediklerine tepkilenme hakkını kendimizde görmemeliyiz diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 26 Eylül 2010, 22:47:55 »
FRP de kullanılan terimlere ulaşabiliceğim bir link verebilirmisiniz acaba ?
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 26 Eylül 2010, 23:12:57 »
:) lotr.frodo kendinle dalga geçildiğini sanmışsın fakat evcilik en basit rol yapma oyunudur. Frp de onun nerden baksan bir 1000 kat gelişmişidir.

Konu kapanalı ay olmuş, tekrar gündeme getirmeyelim.

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 26 Eylül 2010, 23:16:16 »

Millet bana yardımcı olabilecek birisi var mı ? :)
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 26 Eylül 2010, 23:49:09 »

Millet bana yardımcı olabilecek birisi var mı ? :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 27 Eylül 2010, 15:34:10 »
:) lotr.frodo kendinle dalga geçildiğini sanmışsın fakat evcilik en basit rol yapma oyunudur. Frp de onun nerden baksan bir 1000 kat gelişmişidir.

Konu kapanalı ay olmuş, tekrar gündeme getirmeyelim.

Konu açık olduğu için yorum serbest değil mi?

Olay bu değil. Orada olan tartışma bitmiş ve kapanmış, şimdi o tartışmaya yeni yorumlar getirmek tartışmayı alevlendirir.

Konu açık çünkü FRP nedir buna dair konuşuluyor şu an.

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #22 : 27 Eylül 2010, 15:51:26 »
Tartışmaya neden olan yorumum için özür diliyorum. Zaten ilgili kullanıcılardan da tek tek özür diledim. Zaten öyle dememin neden o sıralar daha yeni üye sayılırdım. İnsanlar bana yeni kuralları öğretmeye çalıştığı için yanlış anlamıştım ve olaylar gelişmişti... O olayların üzerine bir de evcilik deyince dalga geçildiğini sanmıştım. wale' nin hiç bir yorumunun benim için kötü olduğunu düşünmemişimdir. O yüzden bence bir sakıncası yok. Tartışmayı uzatmak isteme niyetinde de değildir kimse eminim. Ama fırtımakıran' nın da dediği gibi tartışma bittiğine göre onunla ilgili konuşmasak iyi olacak. :)

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 11 Ocak 2011, 18:30:08 »
Ben de FRP ve RP arasında ne gibi bir fark var onu merak ediyorum.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 11 Ocak 2011, 18:32:47 »
#rekt

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 11 Ocak 2011, 18:47:39 »
  Şimdi olay çözüldü, teşekkür ederim bilgilendirme için :)
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Dungeons and Dragons'a Giriş
« Yanıtla #26 : 09 Haziran 2011, 21:17:59 »
Eğer bir adam, yüksek seviye Sorcerer ve düşük seviye Wizard olursa ne olur? Yani, Sorcerer level>Wizard level (Çoksınıflı)
Veya tam tersi, yüksek seviye Wizard, düşük seviye Sorcerer olursa? (Wizard level>Sorcerer level)
Feci şekilde aklıma takıldı :)

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 09 Haziran 2011, 21:51:53 »
Daha düşük seviyeli büyülerden daha çok ve çeşitli yapabilir, avantajı bu olur sanırım. Tabi bunun için hem zeka'ya hem de karizma'ya abanması gerekir. İleri seviye büyülere ulaşıma geç kalmak da cabası. Büyü listelerinin ve büyü zorluk seviyelerinin de birbirine eklenmemesi de var tabi. Atıyorum seviye 3 Sorcerer ve seviye 5 wizard bir karakter oynatıyorsun. X büyüsünü, sorcerer listesinden yaparsan seviye 3'te kazandığın zorluk seviyesinden, wizard listesinden yaparsan seviye 5'te kazandığın zorluk seviyesinden yaparsın. Yani seviye 8 zorlukta bir büyü yapabilecekken, 3'ün 5'in hesabını yapmak gibi bir durumu da var.

Teoride tabi bunlar, ben öyle bir karakter yaratanı görmedim hiç. Sonuçta Sorcerer içsel büyü tabanlı, Wizard ise büyü kitaplarından ve yazılarından öğrenmeye/ezberlemeye dayalı bir sınıf. Rol yapma konusunda da baya yetenekli olmalı er kişi, DM'i böyle bir karakter olabileceğine ikna etmeli.

Fakat internet üzerinde bu konu hakkında tartışmalar var. Hatta güçlü karakter yaratmakla kafayı bozmuş kişilerin "Wizard'ın şu özelliğini almak için şu kadar seviye veririm, şu feati alırım. Sorcerer'ın da şusu, oh." tarzı karakter rehberlerini gördüm. Bir araştır istersen.

Tamamen rol yapmaya dayalı bir bakış açısıyla, bence hoş olmaz.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 09 Haziran 2011, 22:41:17 »
Öncelikle bir Sorcerer'ın Wizard olmayı istemesi bir elfin aynı zamanda bir cüce olmayı istemesi kadar abzürd bir durum. Sorcerer'lar kanlarında ejder kanı taşıdığı için büyü içlerinden gelir ve birşey ezberlemelerine gerek yoktur. Sadece bilirler ve yaparlar büyüyü. Wizardlar ise her gece oturup çalışıp bir sonraki gün yapacakları büyüleri ezberlerler. Sorcererlardan daha fazla büyü yaparlar ama bir gün önceden çalışmaları gerkemektedir.

Bu bilgiler ışığında Bir sorcerer düşük lvl bir wizard olmaz ama oldu diyelim. Kendi içten gelen büyülerinin yanında bir gün önceden wizard leveli kadar büyü ezberler ve onları da ezberden yapar.

Bu durumun tersi mümkün değildir zaten. Bir wizard sonradan sorcerer a dönüşemez. Kan nakli yapmak gerekir. :)

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 09 Haziran 2011, 22:53:25 »
Anladım. :)
Yalnız o kan nakli olayını oturdum düşündüm ciddi ciddi. Ve bir senaryo ürettim ;D

Jhgann büyücü olmak isteyen bir gençtir. Bir büyü okuluna kaydolur. Orada öğrenim görür. Bir gün müthiş bir duygu patlaması yaşar(mesela annesi ölür) Ve bu yüzden daha önce ortaya çıkmamış, kanındaki büyü fark eder. Böylece Sorcererlık yapmaya başlar. Ama almış olduğu yıllarca eğitimi de çöpe atmamak için o okulun büyülerinde de uzmanlaşmaya çalışır.