Kayıt Ol

Hangi Kitabı Okuyorsunuz ve Eleştiriniz

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • Rom: 4
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Şu anda hangi kitabı okuyorsunuz ? ve "Eleştirmenin Not Defteri"
« Yanıtla #825 : 08 Mayıs 2011, 16:11:20 »
ipek ongu-arkadaşlar arasında
güzel seriyi bitirmeyi düşünüyorum :)
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #826 : 16 Mayıs 2011, 22:26:15 »
Allahıma çok şükür,Büyük uğraşlar sonucu yaz alevi ejderhalarına kadar bütün ejderha mızrağını tedarik edebildim.Ama bu UD'ye ara vermem anlamına mı gelecek bilmiyorum.Şu ana kadar çok iyi duyumlar aldım seri hakkında.Güz alacakaranlığının ejderhalarının 70.sayfasındayım ve bana da çok harika bir dünyaya adım attım gibi geliyor.Hadi hayırlısı.

Çevrimdışı Good Life

• **
  • 73
  • Rom: 2
  • Just smile :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #827 : 16 Mayıs 2011, 23:27:39 »
Ben daha dün '' John Verdon - Aklından Bir Sayı Tut '' u bitirdim. Çok iyi bir kitap size önerim Koridor Yayınlarını takip edin çok kaliteli kitaplar çıkabiliyor.
Eleştiri:
Kitap 475 sayfa ve 438'e gelene kadar merakatan kafayı yiyorsunuz.Sonu belki o kadar tahmin edilemez olmasa da bu yazarın ilk kitabı olduğundan olsa gerek.Ben çok iyi buldum tasvirler özellikle durum tasvirlerine çok yer vermesi olayı kafanızda daha da bir belirginleşmesini sağlıyor.

Bugün 2 kitap aldım.Birincisi ve yatmadan başlayacağım kitap '' Sayılar '' yine yaratıcı zeka ürünü bir kitap ve diğeri çoğu kişi bilebilir bu kitabı en azından duymuştur fakat benim vizelerden falan daha yeni vaktim oldu malesef.'' Histeri '' Laura Lipmann'ın bir kitabı ödüllü bir kitap biraz da araştırma yaparsanız güzel bir kitap olduğunu anlayacaksınızdır :)
Maybe tonight ...
Just tell me where and when

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #828 : 19 Mayıs 2011, 14:03:35 »
Kuyrukluyıldız Altında Bir İzdivaç / Melek Sanmıştım Şeytanı - Hüseyin Rahmi Gürpınar

Dünyaya Halley kuyrukluyıldızının çarpacağı sanılmakta ve bunun Osmanlı halkaında nasıl yayıldığını görüyoruz. Yazar Osmanlı halkının cahilliğini mizahi ögelerle ortaya çıkartıyor. Şasen kitabı beğendim oldukça zevkli.

Çevrimdışı Mümin Can

• *
  • 5
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Sarı ve Beyaz
« Yanıtla #829 : 19 Mayıs 2011, 14:06:25 »
Robin Hood - Howard Pyle
Yazarın kendi çizdiği illüstrasyonlarla bezenmiş zevkli bir klasik, Sherwood ormanının ve çetenin sevimli üyelerinin zevkini çıkarıyorum.:)
http://sarivebeyaz.blogspot.com/

Karanlıkta başlayan öykü karanlıkta biter.
Düello, Jorge Luis Borges

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #830 : 19 Mayıs 2011, 15:18:49 »
Aklından bir sayı tut - John Verdon

120. sayfada falanım, kitap bazen güzel giderken bazen çok sıkıcı oluyor. Güzel bir polisiye kokusu var ama yine de bir süre sonra yazarın tasvirleri sıkmaya başladı beni. Her şeye rağmen sonunu merak ediyorum, okumaya devam etmemi sağlayan gerekçe de bu zaten.

Edit: Kitabı bitirdim. Üstteki yorum tamamen geçersizdir, inanılmaz bir polisiye ve zeka ürünü...
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Victoria

• **
  • 316
  • Rom: 3
  • Peynir!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #831 : 20 Mayıs 2011, 11:58:02 »
Fısıltı -becca fitzpatrick

Bir arkadaşımın hediyesiydi bu dandik kitap.
Daha paketi açıp kitabın kapağını gördükten sonra anlamıştım Alacakaranlık serisinin bir kopyası olduğunu. Özetini okumamla bir kez daha yanılmadığımı gördüm.

Ama kitap hediye olduğu için ve merakımdan dolayı ve biraz olsun bu tür kitaplara önyargılı yaklaşmamak için okumaya karar verdim.

Eleştiri;
Konusu; 16 yaşında ki Nora Grey hayatının aşkı gizemli bir çocuk olan Patch tanışıyor. Aman ne büyük tesadüf ki Biyoloji dersinde yanyana oturmak zorunda kalıyorlar.( Bir yerlerden tanıdık geldi de mi? Biyoloji dersi, gizemli erkek, 16 yaş)
Olaylarda tam tahmin ettiğim gibi gelişiyor. Çocuk bunu öldürmeye kalkıyor. Meğerse düşmüş bir melekmiş miş miş. Sonra kıza aşık oluyor. Kızda her şeye rağmen onu öldürmeyi düşündüğü halde onu seviyor.
Sonra bir de bayat aşk sözleri yok mu? Çok duygulandım, çok!
''Sen benim için çok değerlisin.'' ''Sen benim her şeyimsin...''

Sonuç itibariyle okuduğuma pişman oldum. Sırf para kazanmak amaçlı yazılmış bir kitap.
Spoiler: Göster

''I do not suffer from insanity, I enjoy every minute of it."
- Edgar Allan Poe

Çevrimdışı Cold Fire

• *
  • 33
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #832 : 26 Mayıs 2011, 15:38:28 »
Aşkın Gözyaşları 2-Sinan Yağmur

Huzur veren kitaplardan biri.
"Ne kadar bilirsen bil söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır.."

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #833 : 26 Mayıs 2011, 20:12:15 »
Eteğimin ucunu Kara Kule'nin çarkına kaptırdım hadi hayırlısı. Şu an üçüncü kitap olan Çorak Topraklar'ı okumaktayım ve ilk iki kitap ve bu üçüncüsü konusunda diyebileceğim en samimi şey "Bağımlılık Yapıyor!!" olurdu. Gerçekten olay örgüsü, silahşörlerimizin duygusal tabloları ve Stephen Üstadın evreni bağımlılık yapıcı.

Bunu dışında elimin altında bir de Jeff Noon'un Otomatik Alice'i var. Konusu itibariyle bende çok büyük umutlar uyandırmış ve bunun da karşılığını verebilmiş bir kitap. Ayrıca ön kapığına baktığım anda almaya karar vermem de tesadüf değil. Carroll'un Alice'inden aldığım zevki ikiye katladığı için bende ayrı bir yeri oldu Otomatik Alice'in. Yakın zamanda incelemesini yapmak istediğim kitapların başında bulunuyor. Hadi hayırlısı.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı sultan_will

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #834 : 02 Haziran 2011, 19:37:22 »
ben şuan uzak saatler adında bir kitap okuyorum. güzel bir kitap. gölgelerin efendisi adında bir seri okuyorum 6. kitabını beklerken 2 kitap okudum :) melek adında bir kitabıda yeni bitirdim çok hoşuma gitti fantastik macera düşkünleri çok beğenir :):) :uhe

Çevrimdışı Mavi Siyah

• *
  • 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #835 : 15 Haziran 2011, 16:41:41 »
Düşün ve Başar'ı okuyorum şu an.
Uzak saatler neden bahsediyor acaba çok merak ettim :) ayrıca gölgelerin efendisi serisini tavsiye ediyor musun? uzun zamandır fantastik seri okumadım yeni bir seri istiyorum ama kaliteli tabii. mesela gece evi serisi gibi yarıda bırakmak istemiyorum :P

Çevrimdışı celladoguz

• *
  • 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #836 : 17 Haziran 2011, 12:30:31 »
ölüm kapısı serisinin altıncı kitabı olan "labirentte"yi okuyorum seriyi bitirmeme az kaldı.ejderha mızrağı serisine bakarak biraz sönük kalır ancak yazarların şekillendirdiği dünyaların hepside çok güzel bir şekilde anlatılmış.ilk kitapta fazla bişey bulamayabilirsiniz ancak seriye devam ettikçe beğeneceğinizden eminim

Çevrimdışı Good Life

• **
  • 73
  • Just smile :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #837 : 19 Haziran 2011, 00:04:27 »
Histeri.. ama niye ise ilerleyemiyorum ilgimi kaybettim başlardayım fakat koptum kitaptan   :-\
Maybe tonight ...
Just tell me where and when

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #838 : 19 Haziran 2011, 11:59:21 »
Kış Gecesi Ejderhaları. Akıcı. En kısa zamanda bitirip İlkbahar Şafağı Ejderhaları'na geçme niyetindeyim.
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #839 : 19 Haziran 2011, 17:45:33 »
Sokaklar Benim Yeniden - Sadık Yemni. Her zamanki gibi ilgi çekici, merak uyandırıcı ve bağımlılık yapıcı. Kitabın sonunu görmeden rahat edemiyorsunuz.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.