Kayıt Ol

Hangi Kitabı Okuyorsunuz ve Eleştiriniz

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Edger Allan Poe enfestir lezizdir ancak türkçe gerçekten kötü oluyor; ingilizcene güveniyorsan kesinlikle ingilizce okumalısın ancak eski kelimeler çok fazla sözlüksüz olmuyo :D
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Mr Thame Dummee

• **
  • 121
  • Rom: 1
  • Daha Gençsin.. Öğreneceksin...
    • Profili Görüntüle
    • Hortkuluk Avcısı
Uzun zamandır olmayan bir şey oldu ve kitap okumuyorum... ama yarım bıraktığım kitabı anlatabilirm...

Bizans Altınları.. David Gibbins..

Atlantis kitabını okuyanlar bilir... Kitapta Roma döneminde Kudüs'ten ve daha bir çok yerden İstanbul'a getirilen ganimetlerden ve özellikle bir menoradan bahsediyor... Günümüzde bir grup araştırmacı Haliçi tarıyolar ve buldukları şeyler sonucunda olanlar....

Okumanızı tavsiye ederim... gaza geldim ben de bitiricem.

Felsefe bu kardeşim: Save the Cheerleader, Save the world...

Zümrüdüanka Yoldaşlığı => SeVeRuS SNaPe

kayiprihtim kayiprihtim... Al linki tıkla şimdi... Yaşamak için fantastik dünyada... Arkadaşlıklar kuruldu burada...Lay lay lay lay lay... Cesaret ister hayaller... İnancımız bizi besler.. Nolursa olsun buradayız... İşte parola: kayiprihtim Forever...

Önemli Olan Zirveye Ulaşmak Değildir... Zira Yılan Da Zirveye Ulaşabilir, Kartal Da... Ama Birisi Sürünerek, Diğeri Süzülerek... Nereye Ulaştığınız Değil, Nasıl Ulaştığınız, Önemlidir.

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Edger Allan Poe enfestir lezizdir ancak türkçe gerçekten kötü oluyor; ingilizcene güveniyorsan kesinlikle ingilizce okumalısın ancak eski kelimeler çok fazla sözlüksüz olmuyo :D
zaten bundan sonraki hedefim o olacak ama biraz daha dil bilgisine ihtiyacım var :P

too much sugar 
tb

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Tavuk suyuna çorba
bıktım ayağını kolunu kaybedenlerden :P Çık inci ertuğrul programına daha iyi ya :P
Şaka pek tatmin edici değil ama :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı nymph

• 412
  • Rom: 1
  • <3 Murtagh <3
    • Profili Görüntüle
Gülse Birsel  Gayet Ciddiyim  :D
Süper bi kitap bencee metropol manzaraları falan  ;D dün başladım ve bugün bitiricem  :D çok güzel ya gülmekten öldüm okurken  ;D tavsiye ederim  ;)
kimse yaLnız kaLmak isteMez
beLki beNde sırf bu yüzdeN iNnmak istedim saNa
kimse Mutsuz oLmak istemez
biLmem ki sen sebebtiN çok yaLan söyLedin baNa..
[/u]

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok

Kütüphanemin gizli kalmış kenarında buldum.İlk başta hiç böyle birşeyden bahsedeceğini zannetmiyordum..Aslında Kurtuluş Savaşından bahseder diye düşünmüştüm.Okumaya başladım..Yazarı komutan:Osman Pamukoğlu..PKK ile 93-94-95 yıllarında yapılan savaşları ve ölenleri anlatan bir kitap..Okumanızı tavsiye ederim.Dili biraz ağır yalnız..Bazı yerleri anlamak zor..

selin.

şu an madam bovary die bi kitap okuom nispeten güzel bişi her görenin de aa okuamdım ama o kitap çok güzel bişi die atlaması da cabası..  yeni başladım dha pek bişi anlamadım ama güzele benzio

al benden de o kadar sevmedm kitabı yaa =/ ondan önceki taaşuk-u talat ve fitnatt daha güzeldii :D türk filmlerinin temeli :D

Çevrimdışı LemoN

• *
  • 26
  • Rom: 0
  • Bana mı Seslenir Geride Kalanlar..??
    • Profili Görüntüle
Peggy Sue ve hayaletler =Yeraltı Canavarı

Sürükleyici bi seri bence.Bu kitap Peggy Sue serisinin 6.kitabı.Fransız yazar serge Brussolo tarafından yazılmış.Kısaca evrenin öbür ucundaki bir gezegenin aslında devasa bir yaratığın yumurtası olduğundan bahsediliyor.Bu canavar dokunaçlarını yumurtanın kabuğundan çıkarıp 16 yaşın altındaki çocukları aşağıya çekiyor bu nedenle canavara yutucu adını takmışlar.Kitapta Peggy Sue adlı kızın bu canavarı durdurmaya çalışırken yaşadığı olaylar anlatılmış.Güzel bir kitap :D
Gör Beni Körelmesin Kalbin Uzaklarda Hiç Düşünme Mühür Vurdum Dudaklarıma...

Şirinim Bateristim herşeyim...Etipuf'um,şeker ötesi karışımım...=)

Çevrimdışı SeD

• 877
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Şu anda hangi kitabı okuyorsunuz ? ve "Eleştirmenin Not Defteri"
« Yanıtla #23 : 02 Şubat 2008, 16:24:56 »
Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı nı 5. kez okuyorum...
kitap HP serisinin en sevdiğim kitabı 7. bikez daha okusam o 1. olcak ama :D :P
kitap tabikide süper :) ama 5. kez okuduğum üçün müdür bilmiyorum cümleleri ezberlemiş gibi bi halm var :P ne olay olcak hepsini bilom artık o yüzsden bidaha okumucam heycanı kalmadı... :P

Çevrimdışı Ginny Weasley

• **
  • 136
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 03 Şubat 2008, 23:33:36 »
Jane Austen - Aşk ve Gurur

filmini izledikten sonra kitabın başları sıkıcı geliyor ama yine de çok güzel bir kitap ;)

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 06 Şubat 2008, 11:58:26 »
Yeni Hayat bitti sonunda, ilerlemiyodu resmen kitap bayıla bayıla okudum yine de Orhan Pamuk'un en rahat ilerleyen kitabı.

Ardından Tanrıların Arabalarını okudum. Herkesin okuması gereken, adama öeeeh dedirten afedersiniz popo gibi bırakan geçmiş yaşantı-uzaylı ilişkilerilye ilgili teorilerini anlatıyor bir arkeolog olan Erich Von Daeniken'in.

Tolstoy'un İnsan ne ile yaşar'ını okudum ardından. Tolstoy'a göre insan tanrı ile yaşıyormuş sevmedim düşüncesini. Ancak tanrı'nın sevginin kendisi olduğunu beyan ediyor; cesaret isteyen ve hoş bir açıklama bence.

Şimdi ise Sartre'ın Bulantı'sını okuyorum. Yorum yapamayacak kadar başlardayım :/
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı simosopo

• **
  • 166
  • anti-kayiprihtim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 06 Şubat 2008, 12:08:57 »
cengiz aytmatov=> gün olur asra bedel

kitabı nasıl ifade ederim bilmiyorum ki ;D çok güzel bir kitap. daha ortalarındayım. bi bölümü çok güzel=> nayman ana nın "mankurt" olan oğlunun peşinden gidişi ve Juan-Juanlar'ın yaptığı şeylerle çocuğun annesini öldürmesi...

herkese tavsiye ediyorum.çok güzel bi kitap. bi tavsiye daha ;D buket uzuner=>gelibolu  ;)

Çevrimdışı roach

• **
  • 218
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 06 Şubat 2008, 14:38:51 »
glen duncan --- ben, lucifer --> mukemmel bir anlatım dilinin yanısıra insanların pesinde kostugu pek cok soruya dalga gecercesine harika yanıtlar veriyor... +18 bir kitap oldugunu belirtmek isterim cunku butun ifadeler asırı bir acık sozlulukle vurgulanmış  ;D

dan brown --- melekler ve şeytanlar --> cogu kisi bilir bu kitabı zaten... kurgu yonunden hasta oldugum sınırlı sayıdan yazardan biridir bu şahıs... hikaye surukleyici ve bilimsel acıdan da bilgilendirici. kısaca bana gore ve severek okuyorum  :)

bu arada ikisinide aynı anda okuyorum  ;D o gunki ruh halime baglı mesela bugun ben, lucifer günü ;D
Just an act
An impossible divorce
That put the life in to you
It’s too late to abort

Çevrimdışı Onirique

• *
  • 44
  • living is easy with eyes closed.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 06 Şubat 2008, 22:19:01 »
sait faik~kumpanya

aslında hosuma gitmedi. cok betimleme var. :-\ edebiyat hocamızın istegiyle okuyorum :-\

sandık içi~ersin karabulut

bunu hep okuyorum :D ezberledim galiba artık. hikayenin basına bakıp sonunda ne oldugunu söyleyebiliyorum :D

~
Herkes ve her şey, beni yok etmek için, durmaksızın payını isteyerek, hiçbir zaman, bana el uzatmadan, yardımıma gelmeden, böyle olduğum için ve böyle kalayım diye beni severek, üstüme geliyor.
AlbertCamus

Çevrimdışı Ginny Weasley

• **
  • 136
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 06 Şubat 2008, 22:19:54 »
cengiz aytmatov=> gün olur asra bedel

kitabı nasıl ifade ederim bilmiyorum ki ;D çok güzel bir kitap. daha ortalarındayım. bi bölümü çok güzel=> nayman ana nın "mankurt" olan oğlunun peşinden gidişi ve Juan-Juanlar'ın yaptığı şeylerle çocuğun annesini öldürmesi...

herkese tavsiye ediyorum.çok güzel bi kitap. bi tavsiye daha ;D buket uzuner=>gelibolu  ;)

Cengiz Aytmatov'un Beyaz Gemi kitabını verdi bize hoca okumamız için sınavda çıkıcakmış okudun mu sen onu??