Kayıt Ol

Şans ve Hırs

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Şans ve Hırs
« : 20 Ekim 2009, 20:27:59 »
Not: 2-3 yıl önce yazdığım kısa hikaye. Harddiskimin derinliklerinde buldum...

ŞANS ve HIRS

Göz kamaştırıcı güzellikteki kanatlarından etrafa mavi beyaz pırıltılar saçarak sanki yaşamı kendi ağır çekimine uydururcasına hareket eden devasa ejdarhaya bakakaldı. Ejderhaya doğru kibirli bir bakış attı. İçinde büyümeye başlayan o korku hissini dizginlemeye çalıştı. 'Sakin ol' dedi kendi kendine ' Bu sadece her ejderhanın sahip olduğu genetik bir özellik.' Bunu çok iyi bilmesine karşın yine de dizlerinin hafifçe titrediğini ve dişlerinin birbirine sıkı sıkıya kenetlendiğini fark etti. Devasa ejderha az ilerisinde durup ona doğru kafasını ağır hareketlerle çevirdi. Acelesi yokmuş gibi davranıyordu ve bu konuda oldukça haklıydı. Ejderhalar binlerce yıl yaşardı. İnat ve gururla ayakta kalmayı ve ejderha ile böyle yüzleşmeyi deli gibi istiyordu. Sırf bu yüzden bütün iradesini kullandı , fakat ağır ağır önce tek dizinin üzerine çöktü sonra da yere kapaklandı. Vücudu onun isteklerini yerine getirmekte pek başarılı değil gibi görünüyordu. Korkudan ve panikten yüzünü kaldıramıyordu, ama Maxen inatçılığı ve kararlılığı ile ün salmış büyük bir büyücüydü. Ejderhayı, en azından kendisine o ölüm getirecek olan zehirli soğuk dalgayı üflemeden önce görmeye çalıştı inatla.

Uyandı... İlk hissettiği omzundaki ve sırtındaki derin kesiklerden gelen derin acı sinyalleri oldu. Çoktan ölmüş olması gereken yerde yatıyordu. Sağlam eliyle yerden bir avuç toprak aldı ve kahkaha atmak istedi, ama tek yapabildiği öksürmek ve bir kaç damla kan tükürmek oldu. Ölümü beklemek, ölümü istemek o an için en kolay seçenek gibi görünüyordu. Maxen bu düşünceleri aklının en uzak köşesine itti ve düşündü. Dikkatini ve konsantrasyonunu bir toparlayabilse onu buradan uzaklara taşıyacak olan büyüyü yapmaya başlayabilirdi. Her zorda kaldığında olduğu gibi umuduna tutundu ve büyü sözlerini aklında canlandırmaya çalıştı fakat ölümle burun buruna gelmişken büyü sözleri içindeki yaşam enerjisi gibi sönerek yok oluyordu. Güneşin yakıcı ışınlarından çatlamış ve kurumuş dudağını ağzındaki kan ile ıslattı. Çöl diye düşündü. Kazanacağına o kadar emindi ki rakibi ile karşılaşacakları yer olarak bir çölü uygun görmüştü. Ne de olsa o ünlü büyücü Maxen' dı. Kendisine duello teklif eden bu taşra büyücüsünü tabii ki yenecekti ve eğer rakibi yara alacak olursa kaçamasın diye de koca bir kum yığınını seçmişti. İçinden kahkaha atmak istedi. Hayatının en büyük hatalarını yapmıştı ve hepsini de bir güne sığdırmıştı. Belki de yaşayacağı son güne. Kibir ve rakibini küçük görmek. Ancak bir salaktan beklenebilecek hatalardı. Sonra rakibi aklına geldi. Yaptıkları duello. Hayır... Rakibi hile yapmıştı onu aldatmıştı. Savaşın o adrenalin dolu anlarına geri gitti. Duelloyu kazanıyordu onu büyüsü ile hapsetmişti, fakat rakibi kullanmaması gereken inanılmaz güçlü bir büyülü eşyayı kullanmış ve onu arkasından vurmuştu. Vücudu öfke ile alevlendi. Kalp atışları gittikçe hızlandı. Demin ihtiyacı olduğu halde yapamadığı büyüyü hırsı ve kini ile havada ördü. İşe yaramıştı. Az önce Maxen'ın yattığı yerde kırmızı bir kan gölü ve çöl kumlarından başka bir şey kalmamıştı.

Beyaz ve gümüş renkli yerlere kadar gelen sakalını okşadı uluların ulusu büyü tanrısı. Bu Maxen denen adam bir insan için oldukça sıra dışı bir güç gösterisinde bulunmuştu. Eh… Eğer bu adam yaşarsa onu nasıl olsa bir şekilde bulurdu, ama şimdi ilgilenmesi gereken bir sürü iş vardı. Tapınaklarında ona daha fazla para için dua eden insanlar, daha fazla maden için yalvaran cüceler, daha fazla statü isteyen elfler, çok azı da mutluluk istiyordu. Bunların nesi vardı böyle? Bir gün öleceklerini fark edememişler miydi daha?

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Şans ve Hırs
« Yanıtla #1 : 20 Ekim 2009, 20:44:29 »
Her zaman ki gibi çok güzel. Tebrik ederim, gerçekten çok iyi yazıyorsun :)

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Ekim 2009, 18:49:03 »
Çok güzel yazmışsın.TEBRİKLER.

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • Rom: 4
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Ekim 2009, 19:38:35 »
Bence de çok güzel...
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Ekim 2009, 11:49:10 »
Yorumlarınız için hepinize 'ayrı ayrı' teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Haziran 2010, 14:23:55 »
Gerçekten güzel bir hikaye olmuş. Ama benim anlamadığım şu:

Maxen ejderha ile düello yapıyordu değil mi? Sonunda büyü tanrısı Maxen yaşarsa onu bulurum diyor. Ejderha mı büyü tanrısı? Kafam karıştı :D Bir açıklama yaparsan sevinirim.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Haziran 2010, 14:54:37 »
İlk paragraf Maxen kanlar içinde yerde yatarken baygınlığın vermiş olduğu o biliçsizlik hali ile gördüğü rüya. 2. paragraf zaten 'Uyandı' diye devam ediyor. Rakibi de normal onun gibi bir büyücü.

Geçiş şöyle neden böyle bir geçiş yapmışım ben de bilmiyorum

Rüya > Gerçeğin Hatırlanması > Büyü Tanrısı'nın düşünceleri

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #7 : 16 Haziran 2010, 15:32:16 »
Kafa karıştırıcı... Fakat güzel =)
May the force, be with you.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Haziran 2010, 16:39:09 »
Bu arada bu benim ilk yazdığım hikayedir (En ilk - ilk ilk) . 5-6 sene önce yazmış olmam gerek. Yani olabildiğine acemiliğimin olduğu bir dönemin hikayesi. Yine de yorumlarınız için teşekkür ederim.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 27 Ekim 2012, 21:03:44 »
5-6 Yıl önceden yazmana rağmen harika olmuş. Tebrikler.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Ekim 2012, 21:52:31 »
Bu hikayeyi yazdığımı bile unutmuşum. İlk yazdığım hikayeydi bu. Hatta tek kağıt ve kalem kullanarak yazdığım hikayeydi aynı zamanda. Yorumunuz için teşekkürler.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #11 : 08 Kasım 2012, 18:29:05 »
Merhaba. Siz yenisiniz galiba? Hikayeniz güzel olmakla birlikte gelecek vaad ediyor. Eminim önümüzdeki yıllarda, mesela 4 yıl içinde falan gayet kaliteli şeyler okuyacağız sizin kaleminizden :P Elinize sağlık...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 09 Kasım 2012, 00:54:00 »
Merhaba. Siz yenisiniz galiba? Hikayeniz güzel olmakla birlikte gelecek vaad ediyor. Eminim önümüzdeki yıllarda, mesela 4 yıl içinde falan gayet kaliteli şeyler okuyacağız sizin kaleminizden :P Elinize sağlık...

Gece gece güleceğim yoktu İhsan. 2009 da buraya koymuşum ondan da bir 3 yıl önce yazmışım. Demek ki 7 senelik bir öykümü okuyorsun. Bana böyle yazılarımı hatırlatıyorsunuz sonra kendi kendime şurası olmamış, burası olmamış diye hayıflanıyorum yapmayın böyle şeyler.  Ben 20 yaşımda böyle yazıyormuşum millet 16 yaşında ne güzel şeyler yazıyor. Kısa hikaye yazmasam mı artık :)