Kayıt Ol

Ölümcül Tür Üçlemesi

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ölümcül Tür Üçlemesi
« : 28 Ekim 2009, 10:51:58 »

Oscarlı Pan’ın Labirenti filminin yaratıcısı Guillermo del Toro ve Hammet Ödüllü Chuck Hogan‘dan muhteşem bir üçlemenin ilk kitabı; Ölümcül Tür!..

Del Toro ve Hogan tarafından yazılan Ölümcül Tür kitabı sizleri farklı bir maceraya sürükleyecek! İthaki Yayınları tarafından çıkartılan ve dilimize Niran Elçi tarafından çevrilen kitabın genel teması vampirler.

Alıntı
    “Guillermo del Toro hayal gücünü vampirlerin üzerine salıyor… Şok edici…”
    -USA Today-

“Del Toro ve Hogan, tüylerinizi diken diken edecek lezzetli bir korku hikâyesini ustalıkla sunuyor. Ölümcül Tür, Bram Stoker, Stephen King ve Michael Crichton’ı bir araya getiriyor. Bundan daha iyisi olamaz.”
    -Nelson DeMille-

Ve şimdi kitap tanıtımı ile künye bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayın!..
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ölümcül Tür Üçlemesi
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2009, 13:20:50 »
Del Toro'ya güvenip alabilirim, aslında son zamanlarda vampir temalı kitaplardan özellikle uzak durulması gerekiyor ama bu adam furyacı değil. Açıkçası şaşırdım da yazar olarka ismini görünce, güzeldir herhalde.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2009, 20:02:38 »
Keşke vampir temalı yazmasaydı. Vampir vampir diye her hücremizden vampir çıkar haldeyken bunu bize yapmamalıydın Del Toro. Sen de mi Brütüs!

Konu da klişe geldi :(. Salgın falan olmadı ya. Büyük bir merakla baktım habere fakat beklentimi karşılayamadı.

Yine de önyargılı olmamak lazım, alıp okuyunca belki inanılmaz sürükleyecek. Anlatım çok önemli bir unsur sonuçta. Ama yıktın beni Del Toro, burdan sana sesleniyorum :D! Pan'ın Labirenti ile gönlümü feth etmiştin olmadı bu şimdi ;D

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Ekim 2009, 20:20:30 »
Keşke vampir temalı yazmasaydı. Vampir vampir diye her hücremizden vampir çıkar haldeyken bunu bize yapmamalıydın Del Toro. Sen de mi Brütüs!

Konu da klişe geldi :(. Salgın falan olmadı ya. Büyük bir merakla baktım habere fakat beklentimi karşılayamadı.

Yine de önyargılı olmamak lazım, alıp okuyunca belki inanılmaz sürükleyecek. Anlatım çok önemli bir unsur sonuçta. Ama yıktın beni Del Toro, burdan sana sesleniyorum :D! Pan'ın Labirenti ile gönlümü feth etmiştin olmadı bu şimdi ;D
Sana canı gönülden katılıyorum.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #4 : 29 Ekim 2009, 13:37:52 »
"Pan'ın Labirenti" yeter okumak için. Ciddi bir merak içerisindeyim kitap için. Sanırım Tüyap listeme bir kitap daha eklendi. :)

Üstelik çeviri de Niran Elçi'ye aitmiş. Daha ne olsun. :D

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2010, 17:04:56 »
Şu anda okumaya devam ediyorum. Kitap oldukça heyecanlı. Bildiğimiz vampir temalı kitaplardan bir o kadar da farklı. Daybreakers filmini anımsattı bana bu yönüyle. (Yanlış anlamayın, konusu itibariyle değil- içinde vampir olup olaya farklı bakış açısıyla yaklaşan kurgusu ile...)

Kısa zamanda kitabı bitirip naçizane bir inceleme yapıp portala ekleyeceğim. Şu ana kadar kitaba olumlu baktığımı belirtyim. Ayrıca Niran Hanım çevirisiyle yine döktürmüş... :)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
‘Düşüş’e Hazırlanın!
« Yanıtla #6 : 05 Ocak 2011, 18:11:46 »

Uzun süredir merakla beklediğimiz ünlü yönetmen Guillermo Del Toro ve Hammet ödüllü Chuck Hogan’ın nefes kesici üçlemesi Ölümcül Tür devam ediyor! İkinci kitap: Düşüş

Dizinin ikinci kitabında, vampir virüsü hızla yayılmaya devam ederken, insanlığın ufku git gide kararmakta. Abraham Setrakian, vampirlerin tarihini anlatan, gizemli ve paha biçilmez bir elyazmasını ele geçirmek istiyor.

‘Efendi’ ve hizmetindekiler ise, güç ve kan peşinde… Artık geceleri sokaklarda kimse görülmüyor…

Alıntı
    “[Guillermo del Toro] hayal gücünü vampirlerin üzerine salıyor… Şok edici…”
    -USA Today-

“Del Toro ve Hogan, tüylerinizi diken diken edecek lezzetli bir korku hikâyesini ustalıkla sunuyor. Ölümcül Tür, Bram Stoker, Stephen King ve Michael Crichton’ı bir araya getiriyor. Bundan daha iyisi olamaz.”
    -Nelson DeMille-

Vampirlere dair bildiğiniz her şeyi unutun! Del Toro ve Chuck Hogan, karanlığı yeniden tanımlıyor!

Niran Elçi‘nin çevirisini yaptığı kitabın yayına hazırlanma işini ise Selçuk Aylar üstleniyor.  Tanıtım ve künye bilgilerine ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli.

Heyecanlı ve nefes kesici kitap için geri saymaya başladık bile!

Çevrimdışı erhanaktas

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
Gullermo Del Toro - Ölümcül Tür Üçlemesi
« Yanıtla #7 : 05 Mayıs 2012, 22:44:02 »
öncelikLe merhaba bu kitabın 3.nü araken tesadüfen buldum sayfayı güzel bi siteye benziyor.ben bu konuyu birşey sormak için açtım bu kitap seri şeklinde niran elçi çevirmişti 3.kitabını bulamadım bir bilgisi olan var mı acaba bu konu hakkında?ne zaman çıkar vs.vs.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gullermo Del Toro - Ölümcül Tür Üçlemesi
« Yanıtla #8 : 05 Mayıs 2012, 23:02:38 »
Çıkan kitaplara dair bilgiler burada. 3.kitap henüz çıkmadı. Kitabın çıkıp çıkmayacağını forumumuzda bulunan Yayınevleri Soru Hattı'nda İthaki'ye sorabilirsiniz. Kendileri burada cevaplıyor.

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gullermo Del Toro - Ölümcül Tür Üçlemesi
« Yanıtla #9 : 05 Mayıs 2012, 23:17:06 »
Üçüncü kitap şu an çeviride.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Mayıs 2012, 23:30:56 »
Tabi bunu sorarken zahmet edip bir de arama yaparsanız aslında konunun zaten var olduğunu görürsünüz.

Çevrimdışı teneke

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Kasım 2012, 18:48:11 »
3. kitabın çıkış tarihi hakkında bir bilgi var mı acaba ?