Kayıt Ol

Yirmiler Kızı - Sophie Kinsella

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Yirmiler Kızı - Sophie Kinsella
« : 02 Kasım 2009, 20:05:26 »

Arka Kapak

Sıkıcı bir cenaze, kayıp bir kolye, sürtük bir ruh!

Yirmilerinde bir kız ve Yirmiler'den kalma başka bir kızın güzel ve komik, kusursuz ve eğlenceli macerası! Yeni bir kahkaha makinesi!

Lara hep uçuk bir kızdı. Yani, hayattaki tercihleri ve devasa tepkileri, bir de kötü kaderi bize bunu söylüyor. Hem, yirmili yaşlardaki sıradan kızların muhabbeti bol hayaletleri pek olmaz, di mi! Oysa Lara'nın büyük teyzesi Sadie, mütemadiyen çarliston dansı yapan bir kız formunda ve bitmek tükenmek bilmez istekleri eşliğinde Lara'ya musallat oluyor. Sadie'nin ruhunun huzura kavuşmasının tek yolu, biricik ve kayıp kolyesinin bulunması.

Lara'nınsa kendi derdi zaten başından aşkın. Yeni kurduğu şirketi iki yakasını bir araya zor getiriyor, en yakın arkadaştan iş ortağına terfi eden sevgili Natalie alıp başını Goa'ya kaçmış ve hayatının aşkı Lara'ya tekmeyi basmış.

Neyse ki Lara, Sadie ile vakit geçirdikçe hayat daha ihtişamlı bir hal almaya başlıyor ve içine düştükleri define avı entrika dolu ve romantik bir maceraya dönüşüyor.

Acaba Sadie'nin hayaleti, Lara'nın dertlerine deva olabilir mi ve farklı çağlardan iki kız süper bir ikili eder mi?

Lara Lington, hayalperest bir kızdı. Bu doğru. Ancak şu da bir o kadar doğru ki, o hayalgücü birdenbire vites değiştirmiş ve gazı iyice köklemişti. ışinde gücünde, sıradan birinin başına hayaletler musallat olmazdı herhalde! ...Olur muydu yoksa?

Lara'nın büyük teyzesi Sadie'nin ruhu -ki kendileri moda, aşk ve dansta değişmez takıntılara sahip, eğlenceyi seven, matrak ve tuttuğunu koparan bir kızdı- gizemli bir şekilde ortaya çıktığında tek bir dileği vardı. Yetmiş yıldan fazladır kendisine ait olan kayıp kolyesinin bulunması. Bu Lara'nın becermesi gereken bir vazifeydi, aksi takdirde, Sadie'nin ruhu rahat etmeyecekti. Öte yandan Lara'nın hayatı berbat haldeydi. Resmen şavkı kaymış, rotası şaşmıştı. En yakın arkadaşı ve iş ortağı olan zatı muhterem Goa'ya çekip gitmiş, yeni kurduğu şirketi iflasın eşiğine dayanmış ve Lara o 'kusursuz' erkek tarafından kapı dışarı edilmişti.

Yazar:Sophie Kinsella

Sayfa Sayısı:564
Dili: Türkçe
Yayınevi:Artemis Yayınları

*Sophie Kinsella'nın diğer kitaplarını okumuştum bunun da diğerleri gibi güzel olacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yirmiler Kızı - Sophie Kinsella
« Yanıtla #1 : 22 Mayıs 2010, 20:36:57 »
Tam olarak bana hitap eden bir kitap değildi ama yinede eğlenceliydi.İnsanın canı sıkılınca okuyabileceği bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Birde canım bu kitap diğer eserler kısmına girmez mi?Sonuçta kız bir hayaletle konuşuyor,:)

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Mayıs 2010, 20:52:46 »
İnsana pek bir faydası olmuyor bu kadının yazdıklarının, boş şeyler. Ha vakit öldürür mü, evet. :)

Çevrimdışı deniz

• **
  • 75
  • Rom: 0
  • double s
    • Profili Görüntüle
    • kayıp rıhtım
« Yanıtla #3 : 28 Haziran 2010, 11:53:16 »
sophie kinsella'nın bu kitabı bitirildiği zaman insanda bir gülümseme bırakıyor. kendimden biliyorum. kitabı okurken bırakmak içimden gelmedi. bende 4 buçuk-5 saatte bitirdim.içinde merak uyandıran sayfalar mevcut. bence güzeldi. ama yinede boş zamanlar kitabı. :)

PomeGranate

« Yanıtla #4 : 25 Temmuz 2011, 23:35:23 »
Şu dünyada Sophie Kinsella'yı okuyan tek erkek ben olmalıyım sanırım. :P Bunu okumuştum ve çok hoşuma gitmişti. Ama evet, sadece vakit öldürmek için yazılmış kitaplar, yine de eğlendiriyor.