Kayıt Ol

Anket

Hangi yayınevinden çıkan serileri daha bir severek okuyorsunuz?

İthaki
18 (36%)
6:45
3 (6%)
Ankira
0 (0%)
Metis
6 (12%)
Artemis
2 (4%)
Laika
8 (16%)
Arka Bahçe
7 (14%)
Diğer
6 (12%)

Toplam Oy Verenler: 49

Favori Yayıneviniz?

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Favori Yayıneviniz?
« Yanıtla #15 : 10 Nisan 2009, 22:24:06 »
Son zamanlarda, bazı kitaplarında bol yazım hatası bulunmasına rağmen, görsel yönden başarılı olmaları, kitapların dağıtımını iyi yapamları ve seriler/kitaplar arasındaki zaman aralıklarını iyi ayarlamaları sebebiyle Laika diyorum.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 12 Temmuz 2012, 15:59:15 »
İthaki kesinlikle. En iyi ve en muhteşem fantastik eserlerin çoğunu çıkaran ve pek bekletmeyen bir yayınevi. Örneğin; Zaman Çarkı, Kralkatili Güncesi vs.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 05 Ağustos 2012, 23:33:25 »
İthaki her zaman benim için önde gelen/çalışanlarının önünde eğilesi yayın evidir. İthaki'den çıkan kitapları gözüm kapalı alırım. Metis ikincidir, Mülksüzler ve Yüzüklerin Efendisini kazandırdılar bizlere daha ne olabilir ki?
Arkabahçe ne kadar geri kalsa bile bir zamanların Wizard of the Coast Türkiye şubesidir.
Laika ise 2007'den bu yana Arkabahçe'den bayrağı devralmıştır.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 30 Eylül 2012, 13:48:46 »
Açık ara farkla İthaki. (Bana Göre)
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 30 Eylül 2012, 15:08:22 »
ne? ne zaman? nerede? nasıl? neden? kim? sorularına cevap verebildikleri için ithaki benim favorim.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #20 : 30 Eylül 2012, 15:37:48 »
Benim favorim de İthaki'dir. Fakat Metis'i de severim, çok önemli kitaplar kazandırdılar ülkemize ve biz kitap severlere. Bunun haricinde Tudem'i de çok başarılı buluyorum ben. Altın Kitaplar da Stephen King'in önemli eserlerini sundu bizlere. Aslında ülkemizdeki yayınevleri çok da eleştirilecek türden değiller. Çok başarılı yayınevlerimiz var. Lakin dilimize çevrilmesi gereken o kadar önemli kitap, seri var ki, listesini yapmaya kalksak altından kalkamayız. Umarım ülkemizde görmek ve okumak istediğimiz eserler de dilimize kazandırılır.