Kayıt Ol

League of Legends

Çevrimdışı Eco

• **
  • 143
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
League of Legends
« : 21 Şubat 2012, 19:30:10 »
 http://eune.leagueoflegends.com/ oyunun sitesi
 Dota kopyası ücretsiz oyunumuz. Görselliğe önem verenler için söyleyelim dota gibi warcraft III'ün motoruna bağlı kalmadığı için grafikler daha güzel ve daha orijinal karakterler yaratılabiliyor.

Dotadan en önemli farkı ise agility, strength ve intelligence statlarının yerine bunların etkilediği bütün şeyler ayrı statlar olarak bulunuyor. Örneğin dotada eğer hero'nuzun primary stat'ı agility ise agility'niz arttığında hem damage'iniz hem armorunuz hem de attack speed'iniz artarken, League of Legends'ta damage, armor ve attack speed ayrı statlar. Kısaca agility, intelligence ve strength stat'ları yok heroların. Bunun daha dengeli bir oyun sağladığını düşünüyorum. Ayrıca ability power stat'ı ile büyülerinizin gücünü artırabiliyorsunuz.(skill'e gore değişiyor. attack power(damage) ile değişen de var ama büyücüler genellikle ability power kullanıyor) Dotada oyun sonuna yaklaştıkça büyüler zayıf kalıyordu, bu sayede bunun önüne geçildi.

Oyunun kendine özgü heroları var. Bazıları dotadakilere benzer özelliklere sahip. Sürekli de yeni herolar ekliyorlar(ayda 1 yeni hero geliyor galiba ortalama). Skill ve Item sistemi de benzer. 4 skill+1 tane buff tarzı skill(bunu level atladıkça biz geliştirmiyoruz kendisi gelişiyo, bazı herolarda gelişmiyo) var ve 6 item alabiliyoruz en fazla.

Her oyun sonunda IP(influence points) kazanıyoruz. Bu IP ile istediğimizi heroları satın alabiliyoruz. Hero fiyatları değişken. 450 IP den 6300 IP ye kadar hero var. ama bu demek değil ki ucuz hero kötüdür. 450 IP lik heroların pahalılardan hic bir eksiği yok. (ne 450 likler gördük 6300 likleri dağıtan :)) bir de rune sistemi var. onu da IP le alıyoruz ve oyunlarda heromuza +hp, attack, hız gibi avantajlar sağlıyor fakat bunlar çok az artırıyor özellikleri o yüzden bunlara sahip olmamak çok da önemli değil. Rune alımına boşa IP harcamamak için lvl 20 den sonra baslanması tavsiye edilir (tier1,2,3 olmak uzere 3 kalite rune var ve en iyilerini almak icin en az 20 olmak gerekiyor) Burdan rune'lara bakabilirsiniz http://eune.leagueoflegends.com/runes/3

Oyunda biz oyuncular "Summoner" olarak geçiyoruz :). her oyun sonunda IP ile birlikte xp da kazanıyoruz ve level atlıyoruz. Bir de "Mastery" sistemi var her levelda "Mastery" ağacından yeni bir özellik seçiyoruz. Bunlar da runelar gibi ufak bonuslar veriyor. Summoner spells denilen skiller ise herodan bağımsız olarak, yaklaşık 10 tane skill'in içinden iki tane seçilebiliyor. Bunların arasında heal yapan, bir süreliğine koşu hızını artıran vs. skiller var. yalnız bunların cooldown süreleri hero skillerine göre çok uzun.

Eğer "custom game" lere girmezseniz oyun sizi, sizin seviyenize yakın rakiplerle eşleştiriyor. Ya da sizin takımınızda bir lvl5 bir de lvl 20 oyuncu var diyelim karşıya da bunun gibi bir düşük lvl bir yuksek lvl yerleştirip durumu dengeliyor. Bir kac arkadasınız varsa tam bir takım sayısına ulaşamasanız da oyun sizin eksik sayınızı tamamlıyor. Dotada arkadaşla oyuna girmek çok büyük sıkıntı oluyordu bunda o problem çözülmüş durumda.

Oyundan düştüğünüzde çıktığınız oyun hala devam ediyorsa oyuna tekrar girebiliyorsunuz. "Leaver" sorunu olmuyor çünkü leaverları leaverlarla eşleştiriyor oyun :) kendi çaplarında oynuyorlardır.

Oyunla ilgili yukarıda açıkladığım ya da açıklamadığım bir konuyla ilgili sorunuz varsa cevaplamaya çalışırım. Oynayanlar varsa birbirimizi ekleyelim oyundan. Kötü oynasanız da fark etmez bir gün öğrenirsiniz :).

Rabbul samae, fecal rajae
Fe aynaha aral hayati
Ati elaica men hazal caouni
Arjouca rabbi, labbi nadae

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: League of Legends
« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2012, 11:02:22 »
Nihbrin'in oyun için şöyle güzel bir incelemesi de mevcuttur.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Mart 2012, 14:55:43 »
Şu anda canlı yayında turnuvaları izleyebilirsiniz. Adresi şu:

http://iemhanover.leagueoflegends.com/

Çevrimdışı Rhonin

• **
  • 115
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Haziran 2012, 18:48:43 »
Öncelikle incelemeyi okudum ve çok hoşuma gitti. Lise hayatım boyunca DotA oynamış bir insan olarak MOBA ismini öğrendiğim çok iyi oldu daha önce anlatırken başka insanlara hep MOORpg benzeri ama bitiyo ve yeniden başlıyo gibisinden anlatıyordum. :) .
Bende Heroes of Newerth kapalı ve açık betayken oynamıştım ve çok sevmiştim ama para vermem demiştim bu oyun çok iyi oldu şu an oynuyorum ve gerçekten çok güzel  DotA oynamanın verdiği tecrübeler aynen geçerli diye düşünüyorum yanılmıyorsam. Henüz 7-8 Şampiyon ile oynayabildim ama çok güzellerdi oyunun  kendi tabirimce 'anime görseli' çok güzel sanki shounen bir animedeymişiz gibi (biraz yakınlaştırıp combata girin :D ) Karakterler belirli bir konsepte bağlı olmadan tasarlanması DotA dan daha ilgi çekici hale getiren özelliklerden biri ve haritaların (oynadıklarımın) dota dan küçük olması da ilaveten hoşuma gitti .Koridordan ayrılıp 2 adım atıyorsunuz ve ormandasınız :) (dota da lane nc arası mesefe vardı :( )  ve koridor değiştirmekde oldukça kolay  ayrıca  Turnuva olaylarına felan bayıldım üstelikde oyunun ücretsiz olması ve para verenlerin vermeyenden hiç bir farkının olmaması çok güzel. Bu yaz kendimi geliştirip profosyonel oynamak istediğim bir oyun. Oynamayı düşünen varsa beraber oynayabiliriz. :D  (bu kadar yazdım ama paraya kıyacak olsam HoN oynardım :( )

(Bu haftalarda arkadaşımdan duydum LoL de Seslendirmeler dahil  her şey Türkçe olcakmış. ben onun yalancısıyım yani.)

Çevrimdışı Ancient

• **
  • 54
  • Rom: 1
  • Ancient
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Haziran 2012, 11:14:02 »
Şu sıra yapımcılardan gelen bir habere göre, hesapların çalınma ihtimali varmış. Şifrenizi değiştirmeniz iyi olabilir. :)

Çevrimdışı Eco

• **
  • 143
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Haziran 2012, 22:23:16 »
Şu sıra yapımcılardan gelen bir habere göre, hesapların çalınma ihtimali varmış. Şifrenizi değiştirmeniz iyi olabilir. :)
Mail geldi Riot Games'den, şifrenizi değiştirin diyorlar.

Rabbul samae, fecal rajae
Fe aynaha aral hayati
Ati elaica men hazal caouni
Arjouca rabbi, labbi nadae

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Nisan 2013, 15:11:53 »
Gayet sevdiğim bir tarzdır Moba, DotA ile başlayan yolculuğuma LoL ile devam etmekteyim ben de. Son dönemlerde de devam etmekte olan ve "boy ölçüşmece" tadındaki "DotA mı LoL mü?!" muhabbetlerinden dolayı çok sinirleniyorum açıkçası. İki farklı oyun oldukları konusunda uzun uzun konuşmak isterdim ama ne yazık ki hiçbir etki yaratmadığının gayet bilincindeyim. (mekanikler, oynanış ve daha bilimum detay) DotA'yı maphackten ötürü bırakıp DotA 2 Beta başvuru formunu doldurup bekliyorken başladım LoL'e, şimdi de bırakamıyorum anlayacağınız. :) Üşeniyorum aslında biraz da, mekanik değişimi DotA'dan LoL'e geçişimde bayağı bir yormuştu beni ve şimdi DotA'ya dönersem tekrar o süreci yaşamak istemiyorum, bir süre kök söktürüyor çünkü. :)

Favori championlarım mevcut: Lux, Katarina, Ahri, Jayce, Ezreal, Graves... Daha çok var tabii de uzatmanın manası yok pek. :D

Her neyse, "EUW server"ında ve skypeta, hali hazırda birkaç arkadaş takılmaktayız. (çoğunlukla 3) "30 level"ız, mütevazi miktarda "Win"imiz, birkaç skinimiz mevcut. Takılmak isteyen arkadaşlar var ise eğer bana özel mesajla ulaşsınlar görüşelim. ^^

Çevrimdışı SPAWN-TheUndead

• **
  • 52
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Nisan 2013, 20:33:22 »
LoL'a hâlâ ısınamadım. HoN benim için en kralı. Tam dota sisteminde olmuş. LoL bana göre dota'dan farklılık gösteriyor.
O ÇOCUKLARI BAĞIRTTI, BENDE ONU BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM VE GENE BAĞIRTTIM!!!

MEİJİ FANSUB

• *
  • 32
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 13 Haziran 2013, 13:00:01 »
Türkiye Server da oynayan arkadaşlar varmı? Ben Gümüş 1 ligindeyim. Yaklaşık 1 aydır Altın Lige çıkmaya çalışıyorum ama öyle kötü oynayanlar varki soğuttular beni oyundan. Aynı ligde oynayan arkadaşlar varsa beraber dereceli yapabiliriz. İyi oynayanlarla tabi :)

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Eylül 2013, 14:09:18 »
Nick'im Kanatayak. İsteyen eklesin arada bir oynarız.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #10 : 25 Aralık 2013, 19:46:16 »
Oyungezer LoL için 132 sayfalık özel bir sayı çıkarmış. Dergiyi alan herkes 7,5 TL değerindeki 600RP’lik Riot PIN kodu ve bir de poster hediye ediliyormuş ayrıca.

İlgilenenler haberin devamına şuradan bakabilirler:
http://oyungezer.com.tr/haber/36070-oyungezer-lol-ozel-sayisi
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Nisan 2014, 18:35:03 »
Her geçen gün oyunun çehresini biraz daha değiştiriyor Riot. İyiliği veya kötülüğü tartışılır tabii...

Oynayan arkadaşlar yorumlasınlar bakalım son yama silsilesiyle gelen değişiklikleri nasıl bulmuşlar ve bu "yama silsilesi"ni nasıl değerlendiriyorlar. :)

Şahsen ben bir takım itemların sürekli değiştirilmesinden usandığımı itiraf etmeliyim. (bkz. Aegis, Will of The Ancients, Wriggle vs...)

Şampiyonlara gelecek olursak da:
Rengar bambaşka bir şey oldu resmen, Kassadin de öyle. Zaten metayı bozup duran oyuncular yüzünden nefessiz kalıyoruz, bari alışkanlıklarımızı bir anda bozmayın ama değil mi! (Mide Lulu alıp gelmeyin arkadaş yeter, yemin ederim usandım artık Zed veya Yasuo almaya korkmaktan!)

Runelara yapılan durum da acayip oldu...
Kısacası stabil kalmak imkansız neredeyse. Bu kimi zaman güzel kimi zaman da can sıkıcı olabiliyor. Ben oyuncu kalitesini belli etmesi açısından bazı değişiklikleri seviyorum ancak her şeyi bir anda yapmak, alışkanlık olmuş 5 tane şeyi bir anda "rework" adı altında değiştirmek de biraz insafsızca geliyor. :D

Kassadin'den silenceı almak nedir? o.O Ben pek hoş karşıladığımı söyleyemiyorum. Evet, nerf hakediyordu. Ama bu acımasızlık bence, bunu söylediğimde de aldığım yanıt "Bu nerf değil, rework." oluyor... Şampiyonun "/joke"u ortadayken ve bu kadar karakteristik bir özellikken, onu o şampiyondan kaldırmak garip bence. Hatta "şaka" gibi... :D Yani sonuç olarak "patch" dediğimiz şey acil durum freni gibi bir şeydi. Bug farkedildiğinde o bugı gidermek için kullanılan bir şey. :D Tabii yeni şeyler eklemek için de kullanılır. Ama ne yeni bir şey ekliyor, ne de bug düzeltme amacı güdüyorlar son zamanlarda. Daha çok bir şeyleri kurcalayıp, bir şeyi bufflayıp bir şeyleri nerfleme üzerine kurulu bir "patch" mantığı oluştu. Biz de burada 4 derece miyoplu gibi Yama Notlarını okumaya çalışmaktan oyunu oynayamaz olduk resmen... :/

Şahsen ben her patch duyurusu gördüğümde titremeye başlıyorum artık. (-Bakalım bu sefer neler değişmiiiiş?!)

"Better nerf Irelia" diye geziyorduk ortalıkta, şimdi Irelia oynayan kalmadı... Görünce mutlu oluyor insan resmen. :D

Çevrimdışı vukat

• *
  • 16
  • Hey You.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 23 Haziran 2014, 02:07:59 »
Güzel bir oyun açıkcası pek takım oyunu denilse'de pek göremiyoruz oyunlar'da bunu Türkiye serverında.
Ancak arkadaşlarınızla ortam kurarsanız iyi bir takım olup turnuvalar kazanabilirsiniz.
Streamer olup yayın yapabilirsiniz benzer olaylar'da var

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 19 Mayıs 2016, 21:59:46 »
En uzun süre oynadığım oyun. 3 sene aralıksız oynayıp, sonra ne yapıyorum ben deyip bir sene kadar bıraktım ve şimdi ara sıra giriyorum. Oyun bence piyasadaki tartışmasız en iyi moba ve Türkiye içi en iyi kurumsallaşmış firma yine Riot Games. Buralar ağ tutmuş olsa da oynayan varsa eklesin: tr: milenya
west: wiarthe
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Sindella

• *
  • 30
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 17 Şubat 2017, 22:58:26 »
    2.Sezonunda 1 oyun oynamışsam da asıl 3.sezonda başlamıştım bu oyuna. İlk seviyeler eğer bir arkadaşınız yoksa çok sıkıcı gelicektir. Ama 30 seviye olduysanız bir kere bu illete bulaşmış olursunuz ve kurtulmak epey zor ;D.

Yaklaşık 5 senedir oynuyorum ve hala bıkmadım. Oyunun güzel bir aurası var ve ne doğru düzgün bir hikayesi ne de etkileyici grafikleri olmasa da oynatıyor kendini. Son yamalarda (son 1 yıl desem daha doğru olur)
oyun zorlaştırılmaya gidildi. Eskiden pek kafa yormadan rahat bir oyun oynayabilirken şimdi yetenekleri tahmin etmek, stratejileri görebilmek, saldırıları iyi zamanlayabilmek derken oyun sonu başımızı ağrıtacak kadar düşünmek gerektiriyor. İlk oyunlarımda Aram oyun modunda takım bulamazken şimdi herkes Aram oynamakta. Bunun bariz sebebi de Aram'ın strateji ve stresten yoksun herkesin birbirine şuursuzca saldırdığı bir mod olması ;D. Tabii takım oyunu stratejisini saymıyorum çünkü o her online takım oyunlarında var.

Riot, oyunu geliştireyim eksikleri kapatayım derken karakterleri karmaşıklaştırdı, totemleri değiştirdi, canavarların bile bir farklı hareketleri oldu son zamanlarda. Yaptığı en büyük hata bu oyunu satrançla karıştırması oldu. İnsanlar bu oyuna günün stresini atabilmek, kafa dinlendirmek ve rahatlamak için girerken artık bu oyunu oynadıktan daha da stresli ve yorgun hale dönüşüyorlar. Oyuncuların yaş ortalaması malesef 15 civarı iken oyunu bu kadar karmaşıklaştırmak bence saçmalık oldu. Umarım yeni yamalarda daha sade ve güzel bir League of Legends'le karşılaşırız.
Hayat; yalan karanlık bir boşluk ve ben o boşluğun içinde kaybolan bir gerçeğim.