Kayıt Ol

Claire ve Geçmişte Saklananlar

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: İsimsiz 5. Bölüm Eklendi !
« Yanıtla #60 : 08 Şubat 2008, 23:15:27 »
Bu bölümle beraber büyük gelişme görüyorum. Artık yazım biçimin oturuyor bence. Umarım bu şekilde gider. Hikaye de meraklandırdı.

Tebrik ederim.  :)

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 09 Şubat 2008, 00:29:14 »
Ya şu çocuk gerçekten... :P
Çok güzel yazıyorsun bu arada öncekilerden daha az diyalog var ve daha güzel :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
« Yanıtla #62 : 15 Şubat 2008, 21:19:08 »

6. Bölüm

Duvara iyice yaklaştım. Ne diyeceklerdi tahmin etmekde zorlanıyordum. Talia aradığı sebebi bulmuştu, ancak Ad yada Bella ona bunu söyler miydi?İyice iliştim duvara ve dinlemeye başladım...

-Hayatım, bebeğimiz uyudu mu ? dedi Adam.
-Ad ! diyerek durdurdu onu Talia ''Neler oluyor?''
-Efendim, ben Claire'ın yanına çıkayım.
-Dur, sende bu olayın içerisindesin! İkinizde bana bir açıklama yapmak zorundasınız.

Yapacak 2 şey kalmıştı.. Ya bir yalan söyleyeceklerdi ve Talia'nın düşüncelerini doğrulamış olackalardı yada olayı anlatıp bu sırdan kurtulacaklardı.

-Hayatım ama...
-Adam, daha fazla sürdüremezsin. Anlat ona...
-Olmaz, yapamam Bella, anlatamam...
-Adam bir açıklama yap veya bu evden çekip gideyim !
-Dur sevgilim, gitme....Anlatacağım....

Üçü de nefeslerini tutmuştu. Adam ne söyleyecekti çok merak ediyordu hepsi...

-Ben, bundan yıllar önce, asırlar önce bir bebek dünyaya gelmişti. İsmi Angelica Longariaydı. Küçücük bir bebekken konuşmaya başlamış... 3 günlükken... Nashville'de yaşıyormuş ailesiyle. 91 günlük olduğunda Nashville'de ailesiyle yürüyüş halindeyken birden bire bir tepein yamacında mükemmel bir arazide bir ışık parlamış. Gümüşi renkte ve öyle göz alıcıymışki ailesi gözlerini alamamış. Işık kızı çekmiş, kız ışığa koşmuş, koşarken büyümüş. Işık söndüğünde o 91 günlük bebek 16 yaşında mükemmel bir kızmış... Ailesi gördükleri manzara karşısında hayatlarını yitirmişler... Kız o ışığa düşman olmuş... Angelica o sıradışı olayı 1 yıl boyunca unutmamış. 17 yaşına bastığı gün yani eğer bir puffi -normal bebek- olsaydı 1,5 yaşlarında olacağı sıralarda o araziye tekrar gidecek cesareti bulmuş kendisinde... Arazide dolanırken yerde bir taş gçrmüş. Gözalıcı ve siyah bir taşmış bu. Taşı güneş ışığında incelemek için avucunda tutup göğpe doğru kaldırmış, taş gözalıcıymış... Bu taş benim olsa diye dilemiş... Yalnızlığını, o içine kapanıklığını unutuvermiş ve taşa adeta aşık olmuş.. Taşla konuşur olmuş, ona bakar, gülümser olmuş. O gece rüyasında bir yer görmüş.. Üzerinde siyah bir pelerin ve elinde o taş saçları savrula savrula yürüyormuş suların üzerinde... Ertesi gün uyanıp oraya tekrar gittiğinde içinde bir his uyanmış. Farklı olduğunu hissetmiş... O, cadılık soyunun ilk cadısıydı.. İşte tüm olay bu hayatım...
-Saçma çocuk msalları dinleyecek vaktim yok Adam ne sakladığınızı anlat.
-Ad, demek istiyor ki Lia Adam ve Ben Angelica Longaria'nın soyundan gelen ve alanlarında uzman cadılarız. Claire' da cadılık yolunda ilerleyen bir kız. Adam bunu sana evliliğinizden önce söylemeliydi fakat terkedilmek istemediğinden dolayı söylemedi. Bizler Nashville'de değerli Angelica'nın gümüşi ışıkda büyüdüğü, sihirli taşları bulduğu o arazide Nashville'de büyü dünyamızda Dolerona'da yaşarız aslında. Orada sihirsel eğitim alırız. Sizlere, sihir gücü olmayanlara puffing deriz. Sihirli taşlarımız sayesinde sihir yapabiliriz. Claire'da öyle.
-Yeter bu saçmalık ! Ben odama gidiyorum ve uyuyorum yeterince beynimi karıştırdı bu anlattıklarınız. Size inanacka kadar da aptal değilim ! dedi ve gitti.

-İnanacağını sanmıyordum zaten Ad.
-Farkındayım.
-Eh, en azından anlattık gerisi ona kalmış. Benim Dolerona'ya dönmem gerek. Deckat sinyal yolladı durumlar karışmış.
-Peki, teşekkür ederim Bella, sen olmasaydın ...
-Önemli değil Ad, her zaman. dedi ve gitti

Talia derin bir uykuya dalmış ve bu saçma hikayeyi bir daha duymamak için bir daha asla uyanmamayı göze alabilecek kadar öfkelenmişti...Adam ve Bella Cadılık Dünyasının en gizli sırlarını bir puffing'e analtmışlardı. Bilmiyorlardı, bende bilmiyordum fakat öğrendim ... Bunun cezası ...

Çevrimdışı nymph

• 412
  • <3 Murtagh <3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Claire ve Geçmişte Saklananlar
« Yanıtla #63 : 15 Şubat 2008, 22:03:30 »
wawww süperr olmuş ama  :wow Talia'nın inanmamasına şaşırdım açıkçası  :-\ ama en heycanlı yerinde bırakmışsın olmazki böyle  :P
kimse yaLnız kaLmak isteMez
beLki beNde sırf bu yüzdeN iNnmak istedim saNa
kimse Mutsuz oLmak istemez
biLmem ki sen sebebtiN çok yaLan söyLedin baNa..
[/u]

Çevrimdışı Neases

• 944
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
« Yanıtla #64 : 16 Şubat 2008, 13:18:49 »
Beğenmene sevindimm  yok mu başka okuyan, okusanıza, döverim :D

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 17 Şubat 2008, 21:43:15 »
Cidden sonu tam oturmamış ama :P güzel olmuş güzel  :P ||parantez-sırf dövmemen için yazıyorum  :P -parantezi kapa||

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Neases

• 944
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
« Yanıtla #66 : 17 Şubat 2008, 22:35:24 »
Daimi okuyucu tekme geliyor bak :D Teşekkürler Betül =)

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 19 Şubat 2008, 18:40:24 »
Güzel bir bölüm parçalar birleşiyor =)

Çevrimdışı Neases

• 944
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
« Yanıtla #68 : 23 Şubat 2008, 18:12:24 »
7. Bölüm

Bunun cezası ölümdü...

İsabella sihrin ortasında dönüyordu ve sonunda Dolerona'ya varmıştı. Karşısında Lonely Leviosa, Deckat Wednes ve Max Bill Pack dikilmiş duruyorlardı. Birbirlerine bakıyorlar, İsabelle'ya bakıyorlar ama konusmuyorlardı.İsabella da onlara baktı. Ne olduğunu anlayamıyordu.

-Sinyalini alır almaz geldim Deckat. dedi elindeki şeffaf pembe taşı göstererek.

Deckat boğazını temizledi

''Hoşgeldin''

-Burada neler oluyor, neyiniz var? Anlatır mısınız, çünkü anlayamıyorum. Tuhafsınız şu anda. Çok garip, çünkü sizi hiç böyle görmemiştim.

Üçü birbirlerine baktılar. Lonely yutkundu, ağzını açacak oldu fakat ne diyeceğini bilemiyordu. Bu durumla ilk defa karşılaşıyordu çünkü.İmkaansızdı, olanaksızdı, olamazdı fakat olmuştu işte. Claire bambaşka bir boyuttu adeta. Bunu İsabella'ya nasıl açıklayacağını kestiremiyordu. İsabella'ya yaklaştı ve konuşmaya başladı.

-İsabella...

<><><>

Adam, Claire'ın odasına gitti.Kapıyı sessice açıp içeriye girdi.

''Baba..''

-Claire, sen uyumadın mı?
-Uyuyamadım baba, bir kabus gördüm. Seni, seni benden alıyorlardı. Çok, çok korktum. Bir adam vardı rüyamda, siyah siluetliydi. Yüzünü seçemedim, gördüm mü bilmiyorum şimdiye kadar. Korkutucuydu. İliklerime kadar üşüdüm. Beni almaya calısıyordu baba...
-Canım kızım, sakın korkma. Seni hiçkimse bednen alamaz. Bizi hiçkimse ayıramaz birtanem...

Bu sırada Talia odaya girdi.

-Ne o, İsabella mı sabdın Claire'ı ? Bebekle mi konusuyorsun? Ah Adam, ona da saçma hikayeler anlatacaksan eğer-
-İyi geceler tatlım, ben yatmaya gidiyorum dedi ve Talia'ya öfkeyle bakarak odasına gitti.

-Gel kızım, gel canım, süt zamanı. Hadi bakalımm, hoppaaa, evett.

<><><>

-Seni dinliyorum Lonely.
-Josephina'yı hatırlıyor musun?
-Nasıl unuturum, en iyi arkadaşımdı...
-Yanlış seçimdi ! Her neyse. Bundan 10 yıl önce tüm Dolerona'yı karşısına alarak bir puffingle evlenmişti ve evlendiğpi gün okuldan atılmıştı.
-Ben ona karşı değildim !
-Konu bu değil ! Ona bir puffingle evlenmenin ileride oluşturabileceği sorunlardan bahsetmiştim. Fakat beni dinlememişti ve o adamla evlenmişti.
-Aşkın peşinden gitmişti !
-Aşk mı? Şimdi olabileceklerin tek sorumlusu o İsabella ! Hala aşktan mı bahsediyorsun?
-Ne olabilir ki Lonely? Anlamıyorum seni...

Deckat onlara yaklaştı ve söze karıştı.

-İsabella, bende Josephina'ya karşı çıkmamıştım. Aşkına sonsuza kadar saygım vardı. Fakat seçiminin yanlış olduğunu ona her dakika hatırlatmıştım, evlenene kadar... Evlendiği gün okuldan kovulmuştu. Bir erkek bir puffingle evlendiğinde sorun oluşturmayan yönetim - bunu söylerken Sihir Başkanı Lonely'e baktı- Josephina bir bayan olduğu için mi bilinmez onu okuldan atmıştı. Yoğun ısrarlarım ile onu mutfakta çalışması karşılığında okulda tutulmaya getirmiştim. Bundan haberin yoktu değil mi ?
-İlk kez senden duyuyorum Deckat.
-Sorun şurda İsabella, Josephina'nın evlendiği o adam yani Tedd Carter onu bir puffing ile aldattı ! Yani yanlış seçim dediğimiz adam, gerçekten yanlış bir seçimdi !
-Buraya kadar tamam, adam gerçekten de adi bir insanmış ama bunun Claire ile ne ilgisi var?

Max Bill söze karıştı.

-Sorun şu ki; Claire, Tedd Carter'ın öz kızı...

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 23 Şubat 2008, 18:19:36 »
Nihaha :D böyle olacağını öğrenmiştim zaten 8) çok iyi birleştirmişsin tebrikler kuzucan :hug

Çevrimdışı Neases

• 944
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
« Yanıtla #70 : 23 Şubat 2008, 19:56:12 »
Neler neler yapacağım daha :D

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 23 Şubat 2008, 20:25:42 »
Vohoovvv Esra varyaaa süper ötesi yaaa hele o kızı yani çööşşş ohaaa ;D Evet bi sonraki bölümü acayip sabırsızlıkla bekliyorum ;D

Çevrimdışı Neases

• 944
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
« Yanıtla #72 : 23 Şubat 2008, 20:37:51 »
Haftaya yazarım onu da işte emmm ımm umarım :D

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 23 Şubat 2008, 22:05:14 »
yaz yaz ;D ;D

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 23 Şubat 2008, 22:44:30 »
Güzel olmuş takip ediyorum ama bölümleri biraz uzatsan daha iyi olur. Okuması bir kaç dakika bile sürmüyor. Tadı damakta kalıyor.