Kayıt Ol

Ahmet Şerif İzgören

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ahmet Şerif İzgören
« : 19 Kasım 2009, 19:47:17 »
Size kısa bir süre önce tanıdığım, Facebookta sürekli videolarına rast geldiğim birini tanıtmak istiyorum.

Ahmet Şerif İzgören 1965 yılında İzmir’de doğdu. 1983 yılında Kuleli Askeri Lisesi’ni, 1987’de Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi Bölümü’nü bitirdi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde üsteğmen rütbesine kadar görev yaptı. 1991 yılında ordudan istifa etti. Aynı yıl Ankara Üniversitesi TÖMER Bursa Şubesi’ni kurdu ve bu şubenin müdürü olarak dört yıl görev yaptı. Bu dönemde, Bursa’nın ilk kültür merkezini açtı. Türkiye’nin tek çeviri dergisini çıkarttı. On altı tiyatro, müzik, resim kulübünün fahri başkanlığını yaptı. 1995 yılında özel sektöre transfer oldu; iki ayrı firmada genel müdürlük yaptı. 1996 yılında AIESEC Yüksek Danışmanlar Konseyi Üyesi olarak hizmette bulundu.
İngiltere (Sunley Management Center) ve Türkiye’de zaman yönetimi, finans, liderlik, beden dili, işletme yönetimi ve yönetim modelleri, satış ve pazarlama, iletişim, şirket fonksiyonları, karar alma teknikleri, stres yönetimi, motivasyon, yaratıcı liderlik, benchmarking vb. konularda birçok seminere katıldı ve eğitim aldı. Daha sonra bu alanlarda yurt içinde ve yurt dışında eğitimler verdi. Liderlik, takım çalışması, yönetim ve iletişim alanında yurt dışı da dâhil olmak üzere birçok üniversite ve platformda 1.000’i aşkın seminer verdi. Hâlen bu konularda Türk ve yabancı birçok kuruluşa, eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Aynı zamanda Türkiye Uğur Böcekleri Projesi’nde mavi uğur böceği olarak görev yapmaktadır.
İzgören çalıştığı kurumlarda değişim yaratması ve sistem oluşturmasıyla tanındı.
Kurucusu olduğu Academy International / İZGÖREN&AKIN Eğitim ve Danışmanlık firmasının 1996’dan beri; ELMA Yayınevi’nin (Akademi Artı Yayıncılık AŞ) 1999’dan beri Yönetim Kurulu Başkanlığı görevindedir.
On tanesi iş ve yönetim ile kişisel gelişim konularında olmak üzere toplam on dört kitabı yayımlanmıştır. Bunlardan beş tanesi on binin, üç tanesi de altmış binin üzerinde satılmıştır.

Kendisi ve seminerleriyle ilgili daha geniş bilgiyi; www.izgoren.com adresinden alabilirsiniz.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ahmet Şerif İzgören
« Yanıtla #1 : 19 Kasım 2009, 20:00:51 »
Kendisinin çok güzel bir kitabı var: ''Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır'' diye.Çok güzel bir kitap.Zaten kitabı da kişiliğini yansıtıyor.
Bu paylaşımın için gerçekten çok teşekkürler.Benim için bir sürpriz oldu.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Ahmet Şerif İzgören
« Yanıtla #2 : 19 Kasım 2009, 20:51:11 »
Kesinlikle çok başarılı bir yazardır sayın İzgören. Kitaplarındaki samimiyeti, sıcaklığı kelimelere dökmenin yolu yok gibi bir şey. Kişisel gelişimin her türünden itina ile kaçan ben, "Avucunuzdaki Kelebek" kitabını soluksuz okumuş ve oldukça etkilemiştim zamanında.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.