Kayıt Ol

Halka / Sarmal / Düğüm / Doğum Günü - Koci Suzuki

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Halka Serisi: Kötülüğün Sırrı Çözülüyor...

Halka

''Bu kaseti izleyen kişinin kaderi bir hafta sonra ölmektir...''

Yorumum: Özellikle de filmi (Holywood versiyonu) ile mukayese edildiğinde güzelliği daha da ortaya çıkan bir kitap.. Anlatımı akıcı ve sürükleyici. Sonunda ikinci kitabı okumayı iple çekiyorsunuz.

Sarmal

Otopsi bittikten sonra dikişlerin arasından bir kağıt parçası fırlar. Kağıtta yazan şifreli bir sözcüktür: RING (Halka) ...

Not: Bu kitap 7. Eici Yoşikava Genç Kalemler Ödülü'nü kazanmıştır.

Yorumum: İlk kitaptan farklı bir şekilde korku ögelerinden çok bilim kurgu anlatımı kullanmış. Anlatım başka bir kişinin ağzından anlatılmış olsa da okuyunca ilk kitapta kafanıza takılan her yerin cevabını buluyorsunuz.

Düğüm

Ya gerçeklik olarak bildiğimiz her şey kurgulanmış, sanal bir dünyadan ibaretse?..

Yorumum: Yazarın olayların akışını bir anda değiştirmiş olması gerçekten çok müthiş. Sonlarına doğru geldikçe neler olacağını tahmin edebiliyorsunuz ama kurguyu asla yitirmiyor.

Doğum Günü

...Nihayet doğum anı geldiğinde  sancılar arasında ''Kötülük Tohumu'nun''  ne olduğunun farkına varır. Ölümünün yaklaştığının da...

Yorumum: Hayatımda çok az kitaba olması gerektiği gibi bitmiş dedim. Bu kitapta olması gerektiği gibi bitti. Sonu dudaklarımda ufak bir tebessüm oluştururken yazarı içten içe tebrik ettim.

(-Tanıtım Yazılarından-)

Japonya Fantastik Edebiyat Nobelleri Büyük Ödülü’nü alan yazar Koci Suzuki sizlere bambaşka bir seri sunuyor.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Halka-Sarmal-Düğüm-Doğum Günü / Koci Suzuki
« Yanıtla #1 : 21 Kasım 2009, 19:58:09 »
Meşhur Halka filminin kitapları mı bunlar?

Filmi izlemedim fakat gerçeğini Uzak Doğulular tarafından yapıldığını ve Amerikan versiyonundan daha korkunç olduğunu duymuyştum. Çekik gözlü adamlar bu işi biliyor :P.

Kitapları da korkutur bunların kesin :D. Görmeden, sadece kafamızda kurarak o anları yaşamak, belirli bir sinema karesine oranla hayalgücümüze göre çok daha büyük dehşetlere neden olabilir(tabii anlatımı yeterliyse)

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Kasım 2009, 23:31:33 »
Oha oha oha işte bu. Halen almayı bekliyorum bu kitapları.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Kasım 2009, 11:18:54 »
Kitapları da korkutur bunların kesin :D. Görmeden, sadece kafamızda kurarak o anları yaşamak, belirli bir sinema karesine oranla hayalgücümüze göre çok daha büyük dehşetlere neden olabilir(tabii anlatımı yeterliyse)
Kitapların anlatımı beni kesinlikle filmden daha çok etkiledi. Filmde bir yerden sonra bırakıyorsun izlemeyi ama kitapta her şey çok daha farklı ilerliyor.Örneğin: Ben kitabı okumak için servisi kaçırdım :)

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Aralık 2009, 19:50:24 »
Berre oku oku diye tepeme bindiği halde okumadığım kitap.Okumadığım içinde hiç eksiklik duygusu hissetmediğim kitap.Nedense genellikle tüm kitaplar dikkatimi çeker ve ben her gördüğüm kitabı okumak isterim.Ama nedense bu kitapta öyle bir şey yaşamadım.

Çevrimdışı hikayeci

• *
  • 15
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Aralık 2009, 20:49:56 »
Aklıma Junji Ito'nun "Uzumaki" serileri geldi...