Kayıt Ol

Geradon Yazıtları - 11. Bölüm Fragmanı Yayınlandı!

• **
  • 139
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
Açıkçası ben de yorum almadığım için biraz bozulmaya başlamıştım =).

Lütfen eleştirin. Mutlaka eleştirilecek bir şeyler vardır. Gerekirse detaya inin =)

Okuduğunuz için teşekkürler =)

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
Hadi ama. Bekliyorum yorumlarınızı. Artan görüntülenme sayısıyla yorum arasında dağlar kadar fark var =)

Buyrun 9. Bölüm Fragmanı:

Bölüm 9: Yeni ve Güzel Bir Gün

Zor Geçen Her Gün

“Dün sanki yıllar boyu sürdü.”

Eninde Sonunda Biter
“Yapacaklarımızı düşünmeliyiz.”

Ve Tekrar Doğan Güneş
“Gökçe?”

Her Zaman Yeni Umutlara Gebedir
“Bunu onun için yapalım.”

Ekibe Yeni Katılan Kişi
“Ah! Siz tanışmadınız değil mi?”

Kafaları Karıştıracak
“Ona bu konuda nasıl güvenebilirsin?”
“Senden önce o vardı Anıl!”

Peki ya Yıkılan Güven?
“O haklı, Gökçe”

O Da Toparlanacak Mı?
“Ekrem'i bulmalıyız.”

Dostlukları Sınanırken
“Sana her şeyi açıkladım.”

Birileri Bambaşka Bir Yerde
“O da mı şehre geldi?”

Onlar Adına Plan Yapıyor
“Kâhinin soyundan geleni ele geçirmeliyiz.”

Çevrimdışı Elerki

• 441
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Kayıp Ruh,

Son bölümü de okudum. Bir şeyler bağlanmaya başladı ve dolayısıyla tahminlere başladım ben de. :)

Tahminlerimi söylemek istemiyorum ama sonraki bölümlerde ortaya çıkarlarsa aynen ben de 'şundan, şundan dolayı' diye doğru tahminlerimi belirteceğim. :P

Güçlerin kendilerini hissettirmeye tam anlamıyla başladığı bir bölüm olmuş. Yalnız, şu ağaç kısmında bir farklılık yaratılabilir diye düşünüyorum. He, düşünüyorum da ne oluyor? Ben de bulamadım nasıl bir şeyler eklenebilir. Sizin de yazdığınız metinlere duyduğunuz saygıyı ve gösterdiğiniz özeni bilerek sizin için en iyisini seçmeye çalıştığınızı düşünüyorum zaten.

Bir de, cümleler bakımından -ne anlam ne de yapı olarak yanlış olan- sadece güçsüz kaldığını düşündüğüm birkaç kısım vardı son bölümde. Bunları tek tek yazmayacağım, sizin zaten dilediğinizde dönüp de rahatlıkla metninizin üzerinde iyileştirmeler yapabileceğiniz ortada. :) Hiçbir şey yapılmasa bile aynı güzellikte devam etmekte zaten.

Her bölümün başında önceki bölümleri özetleyen o kısa bölümler de çok işe yarıyor gerçekten!

Tekrar tekrar elinize sağlık, sonraki bölümü bekliyoruz artık. :)
Let the Dragon ride again on the winds of time.

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
Ben bazı sahneleri yazarken gerçekten yetersiz kalıyorum. Bunun farkındayım. Daha çok okumam gerek belki -yetmemiş okuduğum o kadar kitap =P.

Fakat bu güçsüzlüğün sebebi bazen bölümün fazla uzun olmamasına çalışmak da oluyor. Normalde sondaki polis sahnesi bile bu bölüm için fazlaydı ama ben bir yere bağlayacağım için ekledim. Çok uzun metinlerle kimseyi yormak istemiyorum. Ama dediğiniz gibi bu da bazı cümleleri zayıflaştırıp metinleri güçsüzleştirebiliyor. Bundan sonraki bölümlerde bölüm uzunluğundan çok verilmek istenenin ne kadar iyi verilebildiğine dikkat edeyim o halde. Geri dönüp metni güçlendirmeyi, tüm cilt bittiğinde yapabilirim. Ya da her şey bir bütün halinde olursa gerek de olmayabilir. Önümüze bakacağız yani =)

Ağaç sahnesi de gereğinden fazla kolay oldu gibi görünüyor ama aslında mantık basit. Ayla ve Kenan ağaçla ilgili her şeyi öğrenmişlerdi. Nasıl açacaklarını, kehanetleri, mağaranın yerini... Ama biz daha hikayenin bu kısımlarını görmedik. Yani Ayla, yazıtların nerede olduğunu nasıl öğrendi? Kenan'ın kehanetlere ulaşmasının altında ne var? Mağaraya giriş nasıl bulundu? Bunların hepsi hikayenin ilerleyen bölümlerinde ana hikayeyle bağdaştırılarak anlatılacak. Endişeniz olmasın.

Benim bu bölümü yazarken de amacım bir şeyleri birbirine bağlamaya başlamaktı aslında. Artık 2008 bölümleri karıştırmaktan çok toplamaya yönelik olacak, hikayenin geri planını. Tabi heyecanı bozmadan.

Öte yandan 2009 bölümlerinde her şey olabilir ve benim favori bölümlerin her zaman onlardır. Çünkü onların geçmiş bölümlerinden daha şaşırtıcı olduğunu düşünüyorum.

Kısa özetler de fikir olarak komik gibi dursa da yararlı gerçekten dediğiniz gibi.

Tahminlerinizi de söyleseydiniz dünyanın en iyi yorumu olurdu =) Teşekkürler. İstediğim ve bahsettiğim böyle yorumlardı işte.

Son olarak; 9. Bölüm gecikecek. Haftaya pazartesi olan sınavlarıma çalışmaya başladım ve internetle pek ilgilenemiyorum. Bölümü yazmaya başladım ama devam edebildiğim söylenemez. Bunu cilt arasında olacağını bahsettiğim tatil olarak sayabilirsiniz

Çevrimdışı Elerki

• 441
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Kayıp Ruh,

Yazdığınız şeye saygı duyuyorsunuz ve bu en önemlisi. Tebrik ederim tekrar tekrar. :)

Bölümlerin gecikmesi iyi, zira biz öğrenci milletinin de okuyup tamamlaması zor olacaktır bir süre, hatta 'bu' süre. :/

Elinize, hayal gücünüze sağlık. :)
Let the Dragon ride again on the winds of time.

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Zamanında farklı hikayelerini okumuş biri olarak diyebilirim ki, bu hikaye gerçekten çok güzel. Yazım tekniğin (ki eskiden de çok güzel olduğunu söylerdim) çok daha iyi olmuş. Betimlemeler çok daha can alıcı hale gelmiş ancak zaman zaman olayı etkilemeyen betimlemelerden sıkılan (ama kendi hikayelerinde gerekli gereksiz kullanan ben) biri olarak ara ara bir kaç paragrafı atlamadım değil.

Hikayenin konusu konusunda ise, ee, sana da dediğim gibi aşırı karanlık ve fantastikliğin olup olmadığını muallakta bırakan her şeyin biraz anlaşılmaz olduğu hikayeleri seven biri oldum çıktım. Bu nedenle hikayen fazlasıyla aydınlık, ışık dolu ve mutlu/güzel geldi bana. Hafif gençlik dizisi tadında oluyor. Seninde dediğin gibi fantastiklik yardımcı öge oluyor.

Ee böyle olunca da beni pek çekmiyor. Ancak bu yorumu sırf şu yazım tekniğini nasıl geliştirdiğini görmek için okudum diyebilirim.

Kısaca, hikaye pek ilgimi çekmedi ancak yazım tekniğini ve hikayeyi okutuşunu çok beğendim.

Açıkçası hikayeyi beğenmememin sebebi birazda Kasabanın Karanlığı hikayesine alışmışlığım, onu yine de daha karanlık buluyor olmamdı sanırım. Nebleyim. Bi garip geldi. Neyse umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Devamını beklemekteyim.
#rekt

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
Yine de tüm bölümleri okuduğun için teşekkür ederim =)

Karanlık bir hikaye değil evet. Bundan sonra da çok daha karanlık olacak diyemem. Elbette gerilimli sahneler olacak ama hikaye senin belirlediğin tarzda hiç ilerlemeyecek. Çünkü bu kadar yazma gücüm yok =)

Kasabanın Karanlığı da yepyeni haliyle zaman içinde yerini bulacak ve yeniden kendini okutacaktır daha önce o hikayenin başlığında da söylediğim gibi. Ama şu yeni versiyonun gözümde biraz daha olgunlaşması gerek.

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Kötü değil! Kesinlikle bunu kastetmedim. Zaten senin betimlemene, hikaye anlatışına filan hayranımdır ben. Sadece tarz farkı =P
#rekt

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
Anlıyorum =) Teşekkür ederim okuduğun için ve güzel yorumun için

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
İlk bölümü,uzun süre bilgisayarda tutup  :P ,okudum.

Ellerine sağlık,harika süper falan olmuş. :D Zaten hikayelerini okumaya bayılıyorum,yalnız buna başlamam biraz uzun sürdü,affet küsme bana. :P

Anladığım kadarıyla karakterlerin dünyayı korumak gibi bir görevleri var,diğerlerini bu göreve Anıl sokmuş olmalı.
Yalnız görevlerini net olarak anlamadım,kıyameti falan engelliyorlar herhalde.Neyse artık öteki bölüme geçeyim.

Bir de bence Kerem ölmedi ki, :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
Teori için teşekkürler. Beklediğim yorumlar gelmeye devam ediyor =)

Eskiden beri beni takip edenlerin hikayemi okuması her zaman değişik ve güzel bir his yaratıyor =)

Teorilerinle ilgili daha ayrıntılı bilgileri sonraki bölümlerde alacaksın. Hiç merak etme =)

9. Bölümün beklendiğinin de farkındayım ama sınavlar sınavlar sınavlar =)

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
Hikayenin, bir süredir devam etmiyormuş gibi göründüğünün farkındayım. Sekizinci bölümü yayınlamamın üzerinden neredeyse üç hafta geçmiş.

Öncelikle bunun nedenini açıklayayım; sınavlarım bittikten sonra ailemin yanına döndüm ve benim de beklemediğim bir şekilde internete olan erişimim inanılmaz biçimde sınırlandı. Bilgisayar bile bulamaz hale geldim ki hikayeyi yazabileyim. Zaten daha önce de bunun olabileceğini düşünerek cilt arasında bir mola vereceğimi belirtmiştim.

Hikaye en geç şubatın üçüncü haftasında geri dönecek -uzun bir süre olduğunun farkındayım ama beklediğinize değeceğini düşünüyorum. Umarım beklemekten sıkılıp hikayeden umudunuzu kesmezsiniz.

Şimdi, cildin ikinci yarısı için hazırladığım fragman için buyrun (Dikkat: Fragman 9. Bölüm için değil 1. ciltte kalan bölümlerin tümünü kapsayan bir fragmandır.):

~Geradon Yazıtları~
Cilt 1: Kayıp Savaşçı

Şimdiye Kadar Olanlar

"Bunu onun için yapalım."

Buzdağının Görünen Kısmıydı
"Bize ancak Oğuz yardım edebilir."

Bundan Sonra İse
"Unutma, Anıl. Sana borçluyum."

Asıl Macera Başlıyor
"Aynalar Diyarı mı? O da ne?"

Sevdiğiniz Tüm Karakterler
"Ne yani bütün bunları yaparsak, dünya kurtulacak mı?"

Merak Ettiğiniz Tüm Sorular
"Kâhinin soyundan gelen sensin!"

Şubatta Geri Dönüyor
"Elimde olsa onu öldürürdüm."

Artık Bölümler Daha Uzun
"Ya sana her şeyin cevabını bildiğimi söyleseydim?"

Olaylar Daha Karmaşık
"Senden sadece tek bir şey istemiştim."

Ve Her Şey Çok Daha Heyecanlı

"Bütün bunlar ne zaman bitecek?"

Geradon Yazıtları
Çok Yakında
Buralarda Bir Yerlerde
Devam Edecek

Not: Sabrınız için teşekkürler =)

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
Ynt: Geradon Yazıtları - 9. Bölüm Yayınlandı!
« Yanıtla #72 : 11 Şubat 2010, 18:04:58 »
Beklemediğim biçimde yeniden artan internet erişimimle birlikte, yazdığım yeni bölümü söylediğimden daha erken yayınlıyorum.

Bu zamana kadar hikayeyi sabırla bekleyen herkese çok teşekkür ediyorum.

9. Bölüm için tıklayınız.

Bu bölüm on sayfaya yaklaşan uzunluğuyla şimdiye kadar yazdığım en uzun bölüm. Eğer okunmada bir problem yaşanmazsa bu uzunlukta devam edecek.

Yorumlarınız için teşekkürler.

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
Çok güvendiğim 9. bölüme yorum alamamak beni üzse de görüntülenme sayısına bakarak hikayenin okunduğunu umuyorum. Bu yüzden devam:

~Geradon Yazıtları~
Cilt 1: Kayıp Savaşçı
Bölüm 10: Koruyucuların Yükselişi

Dünyanın En Güzel Duygusu Onları Sardığında

"Sonsuza dek yanında olacağım."

En Zor Görevi De Onları Bekliyordu
"Sizler yazıtlarda bahsedilen o koruyucularsınız."

Tılsımlar Bulunuyor ve Görev Başlıyor
"Dünyanın sonunun 2012′de geleceğini söyleyenler sadece Mayalar değildi."

Artık Geri Dönüş Yok
"Ne yani bütün bunları yaparsak dünya kurtulacak mı?"

Geçmişten Gelen Sorular
"Seni nereden tanıyorum ben?"

Ve Gelecekteki Zorluklar
"Tılsımları kullanmayı öğrenmeye başlasak iyi olacak."

Hepsi Yeni Bölümde
"Bu olayın altında başka bir şey var. Bulun şu adamın katilini!"

Yeni Bölüm, Çok Yakında
Buralarda Bir Yerlerde

XXX

Ayrıca, tatilde yaptığım çalışmalarla, 1. cildin kalan tüm bölümlerinin de ismi belirlenmiştir. Böylece ilk cildin bütün bölümleri şu şekilde sıralanır:

Bölüm 1: Gidenin Ardından

Bölüm 2: Bambaşka Bir Hayat

Bölüm 3: Yeniden Başlamak

Bölüm 4: Çocukluk Avuçlarından Kayarken

Bölüm 5: Tıpkı Eskiden Olduğu Gibi

Bölüm 6: Bir Zamanlar Antalya

Bölüm 7: Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak

Bölüm 8: Yazıtların Peşinde

Bölüm 9: Yeni ve Güzel Bir Gün

Bölüm 10: Koruyucuların Yükselişi

Bölüm 11: Kahinin Soyundan Gelen (Henüz Yayınlanmadı)

Bölüm 12: Aşk ve Sihir (Henüz Yayınlanmadı)

Bölüm 13: Kaybolan Masumiyet (Henüz Yayınlanmadı)

Bölüm 14: İlk Mücadele (Henüz Yayınlanmadı)

Bölüm 15: Kabusa Giden Yol (Henüz Yayınlanmadı)

Bölüm 16: Dostluk (Henüz Yayınlanmadı)

Bölüm 17: Aynalar Diyarı (Henüz Yayınlanmadı)

Bölüm 18: Gece Yarısı Teknesi (Henüz Yayınlanmadı)

Bölüm 19-20: Işığın Sihri (Henüz Yayınlanmadı)

Okuyan ve yorumlayan herkese teşekkürler...

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
İki buçuk ay önce çok fazla yorum almayan hikayemi durdurma kararı almıştım.

Tabi aradan geçen zamanda kafamdaki tasarı durmadı. Hikaye büyük değişimler geçirdi.

Ben de oturup yeni bir bölüm yazdım. Ne zaman devam edeceğimi bilmiyorum ama edeceğimi biliyorum.

10. Bölüm: Koruyucuların Yükselişi'ni okumak için tıklayınız.

Okuyan ve yorumlayan herkese şimdiden teşekkürler.