Kayıt Ol

Bir Çift Yürek - Marlo Morgan

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
Bir Çift Yürek - Marlo Morgan
« : 11 Aralık 2009, 19:21:19 »

KİTABIN ADI : Bir Çift Yürek
 KİTABIN YAZARI : Marlo MORGAN
 YAYIN EVİ VE ADRESİ : Klan Yayınları P.K. 1358 Sirkeci 34438 İSTANBUL

KİTABIN TANITIMI

Bir Çift Yürek,yazarın Avustralyanın yerli halkı olan Aborjinlerle yaptığı ruhsal yolculuğun öyküsüdür.Aborjinlerle birlikte,kabilenin kendi deyimiyle "gerçek insanlar"la dört ay süren uzun bir yolculuk yapmış ve onlardan çok şey öğrenmiştir.
 Bir doktor olan yazarın,Aborjinler için bir kampanya başlatması üzerine,kabile halkı yazarı kendi toplantılarına davet ederler.Bu toplantıdan sonrada Morgan,kabile halkıyla beraber çölde geçen uzun bir yolculuğa başlar.Daha ilk geldiği andan itibaren sabrının ve dayanıklılığının sınandığı bu yolculukta her gün çetin zorluklarla karşılaşır ve her zorluğun üstesinden geldikçe ruhuda değişime uğrar.
 Aborjinler onu büyük bir alçak gönüllülük ve şefkatle karşılarlar.Onun öğretmeni olurlar.Kabilenin reisi olan "yaşlı kişi soylu kara kuğu"nunda yardımıyla bütün kabile halkı,ona doğadaki her şeyin ne için gerekli olduğunu öğretrler daha keşfedemediği yeteneklerini ortaya çıkarırlar.Aborjinlerle birlikte geçirdiği her gün yeni şeyler öğrenir ve onların 50.000 yıllık geçmişiyle tanışır.

Vede bize tarihin derinliklerinden bir mesaj iletir. Mesaj şudur "Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur.Önemli olan yürektir."

DİANA

KİTAP İÇİN ÖVGÜLER
 Bu güne dek size iki kitabı "mutlka" diye tavsiye ettim.Martı ve Simyacı.Bu üçüncüsü Bir Çift Yürek.Bu kitaptan çok alıntı yapacağım,çok söz edeceğim.Sizde kitabın sayfalarını çevirirken bana kimbilir kaç kez teşekkür edeceksiniz.
                                                                                             Hıncal Uluç,Sabah
 Batıyı sarsan yürek!..Çevrenize yabancılaşmaya başladığınızda okuyun derim,bir kapı mutlaka aralanacak.
                                                                                             Ayça Atikoğlu,Milliyet
 İnsanlığın çoktan yitirdiği geçmişini merak edenler için.
                                              Füsun Özbilgen,Posta Gazetesi
 Bir hafta sonu bu kitabı okuyun,Pazartesi hayata yeni -ve daha iyi- bir insan olarak başlayın.
                                                  Murat Birsel,Sabah Gazetesi

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bir Çift Yürek//Marlo Morgan
« Yanıtla #1 : 11 Aralık 2009, 19:39:48 »
Okuyup kendime ders çıkarttığım kitaplardan.Maddi olan her şeyden soğudum. Doğa Allah'ın bizlere bahşettiği bir lütuf.Doğadan alınan doğaya verilmeli ki döngü sürsün...
Ama ne yazık ki öğrendiklerimi tam olarak yaşamıma geçiremedim.Ve merak ettim; kaç kişi ders almış ve hatalarını düzeltmek için çabalamıştır?
Bazı kitaplar sadece roman değildir...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Aralık 2009, 19:51:48 »
Heh şöyle :D. Başka yerlerden alıntı değil okuyanın ağzından (ya da parmaklarından :D) dinleyelim şu kitapları ;).

Ellerine sağlık gayet de güzel olmuş

Çevrimdışı diana

• 513
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Aralık 2009, 20:01:36 »
Heh şöyle :D. Başka yerlerden alıntı değil okuyanın ağzından (ya da parmaklarından :D) dinleyelim şu kitapları ;).

Ellerine sağlık gayet de güzel olmuş
Teşekkürler Fırtınakıran.

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Aralık 2009, 23:59:26 »
gerçekten çok güzel şeyler anlatan bir kitap.
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı diana

• 513
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Aralık 2009, 00:11:32 »
gerçekten çok güzel şeyler anlatan bir kitap.
Bu fikrine katılıyorum.Bir kitaptan daha fazlası vede aldığı her övgüyü hak ediyor.

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Aralık 2009, 17:35:20 »
kesinlikle ve aynı zamanda twayyyyyylayt gibi boş kitaplardan da değil.
İnsana bir şeyler vermeye çalışıyor en azından, egosunu tatmin etmeye değil.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Aralık 2009, 17:58:57 »
kesinlikle ve aynı zamanda twayyyyyylayt gibi boş kitaplardan da değil.
İnsana bir şeyler vermeye çalışıyor en azından, egosunu tatmin etmeye değil.
Ama bunun farkına varmak için gerçekten almak istemek ve anlayarak okumak lazım.

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Aralık 2009, 13:47:38 »
eh ben almak ve okumak istediğim için bunları söyleyebiliyorum :D